1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Nie załąncza sie kompresor

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika smoczatko, 6-06 19.

1. smoczatko

smoczatko Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam,mam problem z klimatyzacją w Mazdzie 5 z 2007 1.8 benzyna,nie załącza się kompresor,czujniki są sprawne,czynnik był napełniony tydzień temu,a w poniedziałek syna odwoziłem do przedszkola z rana i jeszcze klima działała,a popołudniu jechałem w trasę 300 km i już nie działała,tylko dmuchała ciepłym powietrzem,w czym możne być problem,cewka może być uszkodzona,czy może nie być prądu w kompresorze czy kompresor jest uszkodzony ?

2. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    4 063
    Miasto:
    turek
    Czynnik już w niebie jest pewnie....

3. slaweuszek

slaweuszek Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    220
    Miasto:
    Gorzów Wielkopolski
    Do wróżbity Macieja zadzwoń.
    Nic nie sprawdziłeś, to jak mamy Ci pomóc ? Wszystko może być uszkodzone.

4. smoczatko

smoczatko Nowy

Docenione treści:
    0
    Na co muszę ustawić miernik żeby sprawdzić cewkę,i muszę odłączyć wtyczkę od kompresora i dotknąć may w cewce i jak sprawdzić czy jest napięcie w przewodach które idą do kompresora ?

5. sycylyjczyk

sycylyjczyk Uczestnik

Docenione treści:
    31
    Miasto:
    EŁK
    Toomii już dał ci kierunek.

6. smoczatko

smoczatko Nowy

Docenione treści:
    0
    Czynnik jest na 100% bo sprawdzał fachowiec,tylko mi auto sprawdził po za kolejnością na szybkiego, to sprawdził maszyna czujniki ciśnienia są sprawne i czynnik jest ,tylko muszę sprawdzić czy cewka jest sprawna i czy jest zasilanie do kompresora.

7. Grzegorz1805

Grzegorz1805 Uczestnik

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    Poznań
    A jak on sprawdził maszyna ten czujnik powody mogą być różne brak zasilania na kompresor spalona cewka uszkodzony czujnik brak gazu zatkana chłodnica nie działa wentylator chłodnicy A nawet za dużo gazu w układzie

8. smoczatko

smoczatko Nowy

Docenione treści:
    0
    Tego to ja nie wiem, ja się nie znam na tych maszynach co nabijają czynnik, bo on tą maszyną sprawdzał,i powiedział że czynnik jest bo wszystko się załącza, tylko kompresor nie chce ruszyć.

9. smoczatko

smoczatko Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam,dzisiaj ze znajomym sprawdzałem napięcie czy idzie na kompresor,i okazało się że podczas uruchomienia silnika pokazuje się napięcie od 2-3 v ,i później już nic nie ma ,na cewce nie było żadnego przejścia prądu , nawet podłączałem bezpośrednio pod akumulator i też nie było żadnej reakcji , i nie wiem w którym miejscu szukać przyczyny nie działania klimy, czy przewód jest zaśniedziały czy jest inna przyczyna .

10. nieldos

nieldos Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    204
    Miasto:
    Zachodniopomorskie
    Postaw gdzieś na warsztat i ktoś szybko i sprawnie Ci to ogarnie bo z tego co się czyta jak Ty się do tego zabierasz to bez szans....
    Ps. Nie obraź się bo nie o to chodzi ale przez internet w takim przypadku nikt Ci nie poda rozwiązania na tacy ...

11. smoczatko

smoczatko Nowy

Docenione treści:
    0
    Nie obrażam się,jak bym wiedział gdzie i co szukać nie było by mnie tutaj,ale chyba tak to zrobię nieldos ,niech fachowiec zobaczy