1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Nissan [N16] 1.5 dCi [2003] Nie odpala na zimnym

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika krzys1540, 23-10 18.

1. krzys1540

krzys1540 Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam,

Jestem w posiadaniu Almery N16 z silnikiem 1.5 dCi z roku 2003. Problem z nie odpalaniem auta pokazał się kilka dni temu kiedy to przyszły zimne dni i niestety almera odpala po paru minutach kręcenia lub wcale nie odpala (gdy jest ciepło nie ma najmniejszego problemu) 3/4 dni temu w almie został zmienione świece żarowe, olej + filtr, filtr paliwa + węże.

Sprawdziłem przez ODB II błędy w aucie i wyskakują dwa następujące błędy

(1."P0089" Suction control valve stuck, 2."P0380" Glow Plug/Heater Circuit "A")

Zastanawiam się nad przekaźnikiem świec żarowych ? Co o tym sądzicie ? Proszę o pomoc jestem już załamany ... Z góry dziękuję [​IMG]

2. pawel2406

pawel2406 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    533
    Miasto:
    łódź
    ten drugi odpowiada za to swiece a pierwszy za cisnienie paliwa na listwie;)

komar200 i toomii76 lubią to.
  3. chudson

chudson Uczestnik

Docenione treści:
    86
    Miasto:
    Gorzów Wlkp
    sprawdź świece czy grzeją miernikiem na aucie i miej nadzieje ,że to one a nie wtryski (próbę przelewową zrób)

4. krzys1540

krzys1540 Nowy

Docenione treści:
    0
    Co do świec to są nowki sztuki. Zamówiłem ten przekaźnik bo dorwałem w dobrej cenie i zobaczę jak to będzie natomiast martwi mnie ten błąd dotyczący ciśnienia paliwa na listwie. Na jakiej listwie ? I jak mogę zdiagnozować ten problem ? I czy wgl da się to jakoś ogarnąć w domowym zaciszu ? Ciśnienie może oznaczać problem z pompa paliwa ? Czy coś z wtryskami ? Z tego co wiem pompa paliwa kiedyś była regenerowana.

5. chudson

chudson Uczestnik

Docenione treści:
    86
    Miasto:
    Gorzów Wlkp
    Gdzie jest pompa paliwa w twoim samochodzie orientujesz się ?

Napisałem już jak możesz zdiagnozować po części ten problem ale oddaj to lepiej komuś skoro nie wiesz nawet co to jest listwa wtryskowa ( podpowiem ,że wcale nie wygląda jak listwa w tym silniku )

6. pawel2406

pawel2406 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    533
    Miasto:
    łódź
    tam chodzi o regulator cisnienia ;)

jak mozna sprawdzic w domowym zaciszu??? -zapros ją do salonu napal w kominku rozbierając sprawdzaj miernikiem i próbe przelewową w miedzyczasie rozmowy takze mozesz zrobic;)

winetoo, komar200 oraz toomii76 lubią to.
  7. krzys1540

krzys1540 Nowy

Docenione treści:
    0
    @chudson Pompa paliwa znajduje się przy tylnej kanapie a wiec dojście do niej jest możliwe.

@pawel2406 Czyli wina tego błędu mogą być wtryski lub pompa paliwa ? Czy to raczej wina tego regulatora ? W n16 było sporo wątków odnośnie pompy paliwa a wiec chyba często się sypały.

8. chudson

chudson Uczestnik

Docenione treści:
    86
    Miasto:
    Gorzów Wlkp
    Nie jest możliwe ? ktoś musiał ją tam włożyć. Wyciągnij pompę paliwa i daj zdjęcie na forum