• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Nissan x-trail t30 2.2 di 114km falowanie obrotów

ŁysyGdańsk

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
11
Miasto
Gdańsk
No ciasno to wygląda. Jeszcze się za to nie zabrałem ale chyba kupię drugi silnik i wymienię w nim rozrząd zanim go zasadzę do trupa.
Też zimą masz ciekawie? Moje truchło raz pali normalnie jak czak norris z półobrotu a innym razem trzeba kręcić 10 minut. A wystarczy że temperatura spadnie w okolice zera. Co ciekawe w zeszłym roku jak było -10 palił lepiej niż przy +2..

przemi4

Gaduła
Punktów
1
No ciasno to wygląda. Jeszcze się za to nie zabrałem ale chyba kupię drugi silnik i wymienię w nim rozrząd zanim go zasadzę do trupa.
Też zimą masz ciekawie? Moje truchło raz pali normalnie jak czak norris z półobrotu a innym razem trzeba kręcić 10 minut. A wystarczy że temperatura spadnie w okolice zera. Co ciekawe w zeszłym roku jak było -10 palił lepiej niż przy +2..
Wraz z zimą powróci problem wysokich obrotów i ryczącego silnika.
Chociaż udało mi się to obejść wstawiając przekaznik czasowy i potencjometr sterujący odczytem temp. silnika.

ŁysyGdańsk

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
11
Miasto
Gdańsk
Siema, ma ktoś schemat z numerami części do 2.2di 136km? Szukam numeru czujnika temperatury paliwa-jest w pompie i z moich poszukiwań wynika że nie występuje jako osobny element, chociaż jest wkręcany i wygląda jak zwykły czujnik temperatury..

ŁysyGdańsk

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
11
Miasto
Gdańsk
Ten tego, jakby ktoś kiedyś szukał info po necie co zrobić jak 2.2 dci 136km faluje i ciężko pali zimą to u mnie winny był czujnik w pompie wtryskowej. Da się go wymienić bez wyciągania pompy tylko trzeba albo nasadki długiej 19mm z cienką ścianką albo przerobić zwykłą nasadkę obcinając jedną ściankę :)

Do góry Bottom