1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Nowy IC Katalog wasze zdanie

Dyskusja w 'Pogaduszki warsztatowe' rozpoczęta przez użytkownika Misiek, 29-01 15.

1. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    1 211
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Od jakiegoś czasu już dostępny jest nowy katalog Inter Carsu i chciałbym w związku z tym poznać Wasze opinie, ja osobiście zrobiłem kilka podejść do niego ale jakoś nie mogę się przestawić i ciągle używam tego starego, tradycyjnego.
    Zastanawia mnie jak wygląda sytuacja u innych użytkowników, uważacie, że nowy katalog ma jakieś plusy względem nowego? A może wręcz przeciwnie?

2. Auto-Port

Auto-Port Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    339
    Miasto:
    KALISZ
    Wkurza ten katalog plus na to ze zdjecia czesci masz odrazu wyswietlane no i stan magazynu i nawet bym z niego korzystal gdyby nie to ze dobieram czesci z klientem jakiej marki chce itp. Cene hurtowa mam ukryta wrzucam do koszyka, patrze ile ogolem czesci a tam cena hurtowa zamiast detaliczna. Pisal do ic prosilem zeby to zmienili a oni nic z tym nie robia.. niech se bedzie ten katalog online ale niech wyglada tak jak stary z takimi samymi opcjami to zaczne korzystac, a narazie pozostalem przy starym..

3. Mikrobi

Mikrobi Uczestnik

Docenione treści:
    35
    U mnie jak ukryję cenę hurtową to po przejściu do koszyka wszystkie pozycje pokazuje w detalu. Myślę że to kwestia czasu i przestawimy się na ten nowy, wygodniejszy z tym że aktualizuje na bieżąco stany magazynowe.

Ostatnio edytowano: 29-01 15
  4. Auto-Port

Docenione treści:
    339
    Miasto:
    KALISZ
    Jesteś pewien ze w detalu? Bo nie wcześniej niż wczoraj pokazywało w hurcie chyba ze mówisz o starym programie to co innego.

5. Mikrobi

Mikrobi Uczestnik

Docenione treści:
    35
    100% na nowym programie, masz jeszcze opcje ustawienia ceny z marżą % od cen hurtowych i wtedy pokazuje ceny po narzucie.

6. inodiag

inodiag Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    294
    Miasto:
    Dąbrowa Biskupia
    ... inny świat , szybszy i lżejszy ...
    dużo jeszcze trzeba tam poprawić ale ogólnie to trzeba odinstalować stary i wtedy jest się skazanym :)
    nie ma jeszcze pełnego asortymentu ale moim zdaniem to wielki skok do przodu ...

7. darektech

darektech Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    15
    Miasto:
    Legnica
    Mam juz od 2 miesięcy i juz się przyzwyczaiłem nowy jest ok również na dotyku. Stary zawsze w pogotowiu

8. Seb-Sta

Seb-Sta Uczestnik

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    S-ch
    Moim zdaniem muszą jeszcze dopracować wyszukiwanie po nazwach, bo jest dużo gorzej niż w starym oraz kilka innych szczegółów. Ogólnie to kwestia przyzwyczajenia jak do wszystkiego. Kiedyś narzekałem na nowy design allegro a teraz nie pamiętam nawet jak ten stary wyglądał.

9. autozibi

autozibi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    591
    Jak dla mnie zakażenie :eek::eek::eek::eek:

10. bednarson

bednarson Początkujący

Docenione treści:
    4
    do dupy czyta numery zamienników, raz pokarze, raz nie, do tego interfejs zerżnięty z windowsa 8.

widać, IC idzie pod warsztaty, bo pracując w sklepie motoryzacyjnym korzystanie z katalogu IC zaczęło być upierdliwe, dlatego nawet go już nie włączam.

11. Auto-Port

Docenione treści:
    339
    Miasto:
    KALISZ
    Tylko szkoda że jak części chcesz wieczorem po zamawiać po godz 21 to już serwer wyłączony i dupa rano przed 8 tez nie działa. .

12. Mikrobi

Mikrobi Uczestnik

Docenione treści:
    35
    Nad tym by mogli faktycznie pomyśleć i chociaż do 22 zrobić ale w starym programie też tak jest.

13. Devias

Devias Uczestnik

Docenione treści:
    8
    Osobiście nie znałem katalogu starego IC, od razu zainstalowano mi ten nowy w wersji BETA i w sumie dla mnie jak i również dla innych w warsztacie ten katalog jest przyjemny w porównaniu z np.: Gordon / AD Polska, ponieważ tutaj są fajnie pogrupowane przedmioty, czy to wyposażenie warsztatowe, czy części itd.. ;)

Nawet często wchodzę na katalog IC aby zobaczyć numer katalogowy części i dopiero później wpisuję go do innego katalogu, aby zobaczyć cenę ;)

14. jacek grabowski

jacek grabowski Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    775
    Miasto:
    Warszawa, Białołęka ul. N. Gąsiorowskiej 29A
    Witam.
    Powiem Wam, że mnie lepiej pasuje ten stary, może dlatego, że się do niego przyzwyczaiłem :)
    Pozdrawiam.

autozibi lubi to.
  15. autozibi

Docenione treści:
    591
    ?? Dziwne . Do 23.00 rzeczywiście różnie bywa ale po 23.00 jeszcze takiego przypadku nie miałem .
    Spróbuj później zamawiać ?

I ja Jacku mam dokładnie tak samo . Jak już coś polubię to nie potrafię z tego już zrezygnować .

Nawet do żony tak mówię , że jej nie potrafiłbym zostawić bo już się do niej przyzwyczaiłem :p:p:p:p

jacek grabowski lubi to.
  16. Mikrobi

Mikrobi Uczestnik

Docenione treści:
    35
    Zibi troche odbiegnę od tematu IC ale z tego co piszesz to musiałeś polubić żonę :):):)

17. autozibi

Docenione treści:
    591
    Nie tylko ją lubię ale i kocham :):):) Tak czy inaczej o innej na razie nie myślę :D:D:D

jacek grabowski lubi to.
  18. PogotowieSamochodoweUK

PogotowieSamochodoweUK Gość

Ja kilka razy widzialem strone IC i ten katalog i to jest bezuzyteczne wg mnie. Wiekszosci nie ma zdjec, w wiekszosci brak dokladnych opisow. Cen wogole nie bylo (chyba ze do tego trzeba miec konto) i ogolnie baza danych kiepscizna. Przynajmniej to co ja szukalem czyli grupa VAG.

19. Weso

Weso Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Ja prowadzę sklep z częściami. Od początku przypadł mi do gustu zwykły katalog ic. Przez tydzien korzystałem z tego nowego online ale jakoś za kolorowo mi tam:). Ostatnio przy rozmowe z przedstawicielem, mówił że strasznie duzo osób nie chce korzystsać póki co z tego nowego. Raczej jest to spowodowane przyzwyczajeniem. Pewnie jak kolega wyżej napisał, jakbyśmy odinstalowali stary katalog i podziałali przez jakiś czas tylko na nowym to byśmy się przyzwyczaili. Pewnie i tak z czasem tamten katalog całkiem usuną, a zostanie tylko ten nowy

20. Programiści Inter Cars S.A.

Programiści Inter Cars S.A. OFICJALNY PROFIL
    INTER CARS S.A

Docenione treści:
    7
    Witamy Państwa z oficjalnego konta Inter Cars S.A., z którego postaramy się odpowiadać na uwagi dotyczące programu IC_Katalog ONLINE. Jesteśmy programistami, którzy pracują bezpośrednio nad tym programem - ale także nad poprzednią jego wersją.
    Choć obydwa programy wyglądają zupełnie różnie, mają wiele cech wspólnych. Poprzedni program IC_Katalog działa od roku 2003. To bardzo długo. Zdajemy sobie sprawę, że przejście na nowy program może sprawiać pewne problemy związane głównie z przyzwyczajenia się do poprzedniej wersji. Zachęcamy jednak do przejścia na nowy program, bo będzie się on w najbliższych miesiącach nadal bardzo dynamicznie się rozwijał. Liczymy na Państwa uwagi. Program jest pisany dla Państwa i zależy nam by to narzędzie dobrze spełniało swoje zadanie.

Odnośnie wątków które pojawiły się powyżej:
    -zamawianie o godz. 23:00 - nie działa tylko w sobotę przez pół godziny (konserwacja systemu). W związku z tym, że obecnie często wypuszczamy nowe wersje, w wieczornych godzinach mogły się zdarzać kilkuminutowe przerwy w działaniu. Obecnie uaktualnienia robione są w weekend i cała operacja trwa ok. 5 min.
    -na dzień 1 stycznia nowy katalog przestał być wersją beta i powinien mieć wszystkie opcje dostępne w starej wersji (prosimy o informacje, jeśli o czymś zapomnieliśmy)

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmikami dotyczącymi obsługi programu, które dostępne są z opcji "Pomoc | FILMY SZKOLENIOWE" (http://www.intercars.com.pl/ajax_str.php?id=1706).

pozdrawiamy,
    zespół IC_Katalog ONLINE

jacek grabowski i Misiek lubią to.