1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Nowy warsztat, pomoc, informacje, kiedy chcemy być uczciwi...

Dyskusja w 'Przepisy i prawo' rozpoczęta przez użytkownika Rafikovsky, 28-11 19.

1. Rafikovsky

Rafikovsky Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam serdecznie. Osobiście na co dzień, od jakichś 5 lat pracuję w popularnej hurtowni motoryzacyjnej.
    W międzyczasie zdarzyło się naprawić nie jedno auto, doszkalając się po godzinach w warsztacie znajomego.
    Nadszedł czas kiedy po godzinach chciałbym pracować na swoje.
    Nastała decyzja - otwieram działalność, chcę mieć wszystko legalnie, żeby nikt nie mógł się do niczego przyczepić.
    Otwarcie okazało się totalnie bezproblemowe. Jednego dnia o 22 składam wniosek, na drugi dzień o 10 rano mam nadany numer NIP oraz REGON.
    Muszę złożyć jedynie dokument ZUS ZZA oraz VAT-R.
    O ile w ZUS dokument złożyłem w bardzo przyjaznej atmosferze, o tyle skarbówka okazała się matrixem.
    Już przy pierwszej wizycie dosłownie wygnano mnie, kiedy poprosiłem o pomoc w wypełnieniu vat-r.
    Nie rozumiałem tylko jednego pola, cały dokument miałem wypełniony...
    Na infolinii US wisiałem ponad godzinę, kiedy uzyskałem połączenie dowiedziałem się, że dodatkowe dokumenty, które zarządał US nie są obowiązkowe i zależą tylko od danego urzędu, czyli umowa użyczenia lokalu oraz zaświadczenie o prowadzeniu rachunku firmowego.
    Ogarnąłem już wszystko, łaskawie US przepchnął dokumenty.
    Mam do Was kilka pytań.
    Czekam na przydzielenie księgowej i myślę, że pomoże to przyszłym użytkownikom, gdyż przeczytałem już wiele tematów.
    Zamknąłem temat rejestracji, jak wygląda temat obsługi działalności?
    Najbardziej ciekawi mnie temat - gdy zakupię kasę online - jak wygląda proces wystawiania paragonów?
    Będę płatnikiem VAT i nie wiem jak wystawiać paragon - czy ogólnie (części samochodowe i druga pozycja - usługa naprawy) czy jak?
    Pracuję na etacie, działalność chcę prowadzić uczciwie, ale boję się, że za tematy typu odbiór odpadów zostanę ukarany. Za wszelkie uwagi "na start" będę ogromnie wdzięczny!

2. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    1 575
    Miasto:
    WWA
    Z takim podejściem, to już na starcie jesteś przegrany...:D Tu jest Polska- tu się nie prowadzi działalności uczciwie...:D

Vicia i lukias lubią to.
  3. Rafikovsky

Rafikovsky Nowy

Docenione treści:
    0
    Eh, spodziewałem się takiej odpowiedzi, nie od dziś jestem w branży i znam temat paragoniarzy, ryczałtowców i na prawdę liczę, że rok 20/21 przyniesie kontrole i upadki kowali :cool:
    Najbardziej nurtuje mnie temat wystawiania paragonów na kasie, nie bardzo wiem jak wystawia się części i usługę.

4. lukkiwlkp

lukkiwlkp Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    602
    Miasto:
    Pogorzela
    Dla mnie to jest jasne
    Rbh - 1 h (80 zł 1 roboczogodzina)
    Końcówka drążka - 30
    Oslona przegubu - 40
    Suma =. 150 zl
    A tak nawiasem to jak już będziesz kupował kasę to "Pan ci doradzi"
    I nie martw się o VAT i podatek. Kasa sama obliczy

5. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    1 575
    Miasto:
    WWA
    A ja myślę, że wprost przeciwnie...:meh: pożyjemy zobaczymy kto miał rację...:D

lukkiwlkp lubi to.
  6. jurek1313

jurek1313 Gaduła

Docenione treści:
    205
    Miasto:
    wólka
    Uczciwie - a to dobre - ZUS - wezwanie - wie pan , deklaracje trzeba przepisać , bo tam pomyłka zaszła i co ....? No teraz ma pan niedopłatę.... Sorrrry!

7. mazi0000

mazi0000 Uczestnik

Docenione treści:
    40
    Miasto:
    Katowice
    Najpierw szuka się księgowej, a potem otwiera działalność. Co do kasy fiskalnej szukaj sklepu z kasami blisko Ciebie. Obsługa kasy jest prosta , trzeba pamiętać o raportach. Ja wystawiam jeden paragon za usługę w tym jest wliczona kwota części.

8. Vicia

Vicia Bywalec

Docenione treści:
    203
    Miasto:
    Centrum Kraju
    Dokladnie...sam nie ogarniesz tego .dobra obrotna księgowa powiee ci jakie są wnyki.
    Uczciwość to schowaj narazie w buty robocze.Choć byś niewiem co robił to i tak bedziesz najgorszy.a i wszystkim nie dogodzisz..Wiem co mówię...Lepiej chyba mi sie wydaje jak bys te dwa latka u tego znajomego porobił bo na legalu chyba leci?

9. jurek1313

jurek1313 Gaduła

Docenione treści:
    205
    Miasto:
    wólka
    Dla ZUS i US zawsze będziesz złodziejem i oszustem - zabawa polega na udowadnianiu , że nie jesteś koniem - jak zakładałem działalność to trzeba wybrać - vat czy ogólne to idę do takej wąsatej ku#÷××wy z komórki vat a ten hą hę hę - pierd*!#:i zglodnie z ustawą taka a taką z dnia tego i tego oraz następną z dnia ..... i ch### nic nie wiesz - przepisy podlegają interpretacji - w jednym US to jest legalne w drugim - nie - to jak ten piekarz co pytał o słodkie bułki o przedłużone przydatności czy ma płacić 3 , 5 , 8 , 22 % vat ? Na co odpowiedzieli - to się domyśl , a my cię tak skontrolujemy , że się obsrasz ....

10. Rafikovsky

Rafikovsky Nowy

Docenione treści:
    0
    Dziękuję za takie przyjęcie i odzew, otworzyliście mi trochę oczy :cool: Jak dobrze rozumiem, to na paragonie mogę wymienić usługę oraz poszczególne części, a później fakturę za zakup części wrzucam w koszty? Jeżeli chodzi o ZUS to mam bardzo fajny oddział i nie powinno być żadnych problemów, za to urząd skarbowy to inny świat :D

11. Autoelektronika

Autoelektronika Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    947
    Miasto:
    RDE,RMI,KT
    Pamiętaj jeszcze ze będąc przedsiębiorca/mechanikiem i mając nawet dobra księgowa to musisz być przy okazji jeszcze prawnikiem/szperaczem po kodeksach, przepisach itd. bo spotka cię wiele nieprzyjemności będącym w niewiedzy bo co rusz coś wymyślają i dużo się zmienia. Pani księgowa ma 100~150 podatników na głowie i ma gdzieś jakiś warsztacik jednoosobowy co daje jej zarobić 100 czy 200 w miesiącu, ona nie będzie szperac i informować ciebie o wszystkim,to ty musisz wszystko wiedzieć. Sorry za zniechecanie ale bądźmy realistami. Życzę powodzenia w prowadzeniu działalności w najbardziej chorym kraju i do odważnych świat należy.

12. jurek1313

jurek1313 Gaduła

Docenione treści:
    205
    Miasto:
    wólka
    To jak z tym chłoprm co prowsdził firmę budowlaną w UK - dorobilł się wrócił do kraju , żeby tu otworzyć działalność .... po dwóch latach się położył i uciekł do UK .....

13. Vicia

Vicia Bywalec

Docenione treści:
    203
    Miasto:
    Centrum Kraju
    oj ta nasza polska ukochana:(

uwazaj na tel.od milych pan w celu zalozenia jakiejs super oferty.mow zawsze ze nie masz czasu bo skrzynie wyjmujesz.

14. Autoelektronika

Autoelektronika Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    947
    Miasto:
    RDE,RMI,KT
    i niedaj sie nabrac na oszustów co ci przysla kwitek ze musisz zaplacic za wpis do jakiegos rejestru bo zaraz cie wyhacza jak znajda nowo zarejstrowany warsztat,a znajda.Odrazu sie zajmij BDO i smieciami ogolnie bo za jakis czas Marszałek ci podesle pismo. Odrazu zajmij sie podatkami w gminie i koszem na smieci dla klienta bo tez cie dojada oto(mnie tez dojechali).Reszta niespodzianek bedzie wychodzic na bierzaco.

15. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    1 575
    Miasto:
    WWA
    Jak nie da rady ogarnąć- to: urzad-skarbowy-w-akcji_2016-12-11_03-32-55.jpg :D:D:D

toomii76 i Vicia lubią to.
  16. Rafikovsky

Rafikovsky Nowy

Docenione treści:
    0
    Nie no aż tak głupi to nie jestem, zawsze wszystko analizuję a co do nowinek to również jestem zawsze na bieżąco przez swój etat. Czyli zostało mi zgłosić odpady, wszystko załatwię w gminie tak?

17. Vicia

Vicia Bywalec

Docenione treści:
    203
    Miasto:
    Centrum Kraju
    ja tam jeszcze nie bylem w US ale...bede musial isc...ale wiecie co u nas az tak zle nie jest.mlode laski siedzą wiec idzie przybajerzyc.

18. lukkiwlkp

lukkiwlkp Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    602
    Miasto:
    Pogorzela
    Tej vicia a jak byś tak kwiatka albo czekoladki dał paniom? Ale tak przy starej żeby widziała :) może by coś to zmieniło :=) wiesz o czym mówię?

19. Vicia

Vicia Bywalec

Docenione treści:
    203
    Miasto:
    Centrum Kraju
    uuu ciezko by bylo,kiedys wyczaila w moich mejlach ze kolezance bym zrobil hamulce za darmo.kuzwa do tej pory mi cholera przytyka.np.jak ktos dzwoni to pyta sie cooo kolezanka na hamulce chciala sie umówić? aja mówie nieee .na ręcznym chciała pojeździć:D

lukkiwlkp lubi to.
  20. szachu41

szachu41 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    587
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    Najpierw składasz podanie do urzędu Marszałkowskiego o pozwolenie na wytwarzanie odpadów, jednocześnie musisz wystąpić o przyznanie nr bdo. W gminie tego nie załatwisz.
    Co do paragonów to wg mojej księgowej na upartego można wpisać każdemu naprawa samochodu i tyle. I lepiej nie prowadzić magazynu bo to kolejna rzecz do której się US może przyczepić.