• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Octavia 1.2 tsi wypadanie na wszystkich cylindrach

Krzysztof17

SuperMechanior
Punktów
8
Miasto
Zabrze
Dobry Panowie
Mam problem Octavia 1.2 tsi CJZB klient trafił do nas na wymianę rozrządu. Po wymianie odebrał auto po czym wrócił z reklamacją twierdząc że rozrząd jest źle ustawiony co powoduje wypadanie zapłonów przy niskiej prędkości obrotowej.

Po wykonami jazdy próbnej stwierdziłem wydanie zapłonów w zakresie 1100 /1200 obrotów sterownik nie zgłasza błędów. Licznik wpadań zlicza wypadanie na wszystkich cylindrach. Rozrząd sprawdzony jeszcze raz na blokadach jest okej. Profilaktyczna zmiana siwec nie pomogła. Dolot sprawdzony na nie szczelności jest okej. Podglad live data nic nie obrazuje jedynie że wypada zapłon. Nasatwy wałka ssącego pokrywa się z zadanym. Temperatury obroty i inne parametry prawidłowo.

Ściągnięty koloktor ssący w celu kontroli nagaru na zaworach. Trochę było ale bez szału widziałem już gorsze bałwanki ulepione

Pomysły się kończą może ktoś miał taki problem i coś doradzi

Danmar

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
60
Miasto
Poznań
A przed naprawą na jeździe próbnej/testowej było wypadanie zapłonów czy nie?

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
93
Miasto
Xxx
Tsi jak ja to lubię... Mogę Ci pożyczyć w wersji papierowej biuletyny o tsi FSI tfsi i tych wszystkich zakalach... Jest tam dokładnie opisane co powoduje wypadanie w tych silnikach... :p

Krzysztof17

SuperMechanior
Punktów
8
Miasto
Zabrze
Panowie była jazda po wymianie rozrządu kolega z stanowiska obok nie stwierdził takiego problemu i wydał samochód. Trzeba się nieźle skupić żeby trafić w to wypadanie więc możliwe że nawet nie zauważył bo to szybkie kółko dookoła warsztatu

NorbertK

SuperMechanior
Punktów
159
Jak ktoś się nie zna na tsi to tak się dzieje.

Krzysztof17

SuperMechanior
Punktów
8
Miasto
Zabrze
Jak ktoś się nie zna na tsi to tak się dzieje.
Co kolega ma na myśli?
Automatyczne połączenie postów:

Tsi jak ja to lubię... Mogę Ci pożyczyć w wersji papierowej biuletyny o tsi FSI tfsi i tych wszystkich zakalach... Jest tam dokładnie opisane co powoduje wypadanie w tych silnikach... :p
Chętnie przyjmę takie informacje, coraz więcej się tego pokazuje a warsztacoe

vandzianman

SuperMechanior
Punktów
12
Miasto
Myszków
Witam. Jeżeli zgłasza wypadanie zapłonu na wszystkich cylindrach to wspólnym mianownikiem dla tego zachowania może być ciśnienie paliwa. Sprawdź w czasie jazdy czy wartości ciśnie pokrywają się z wartością zadana i czy nie ma spadków ciśnienia.

Dawidek126

SuperMechanior
Punktów
171
Miasto
Piaseczno
Trzeba się skupić żeby dostrzec nieprawidłowe działanie w tak wąskich widełkach obrotów. Albo poprostu klient o tym wiedział. Miałem podobny problem w aucie marki Renault. Sprawa prawie trafiła do sądu.... napisałem prawie gdyż ten renault był naprawiamy w zaprzyjaźnionym warsztacie miesiąc wcześniej i klient doskonale wiedział o usterce. Po prostu chciał wyłudzić naprawę za free przy okazji innej. Kolego jesteś pewny że rozrząd jest ok. Masz spisaną umowę na wymianę rozrządu. Trzeba zasygnalizować klientowi że rozrządu jesteś pewny i skłonny wezwać rzeczoznawce który to potwierdzi. Jak gość wie o tym to ci nawciska i sobie pojedzie dalej.

J.A.G

Początkujący
Punktów
2
Miasto
Augustów
Ciśnienie paliwa owszem ale te cewki w TSI tfsi to można razem z co trzecią wymianą oleju wymieniać. Są tak delikatne że od temperatury padają moduły zalane w plastiku czego nie było w starszych gdzie cewka pierwotna była porządnym kawałkiem metalu i radiatorem a moduły sterujące były na ścianie grodziowej oddzielnie i takie coś wytrzymywało 20lat i więcej

Do góry Bottom