1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Odkręcanie końcówki drążka kierowniczego - sprzęt

Dyskusja w 'Narzędzia i sprzęt warsztatowy' rozpoczęta przez użytkownika Fornax, 2-05 16.

1. Fornax

Fornax Uczestnik

Docenione treści:
    9
  2. eltechsam

eltechsam Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 331
    Miasto:
    Wysoka
    Pytasz czym najlepiej odkręcić a demonstrujesz ściągacz.
    Jak odkręcić końcówkę z drążka to jest kilka metod, natomiast jeśli Ci chodzi o jej uwolnienie z ramienia zwrotnicy to kupiłeś taki średnio przydatny ten ściągacz bo taki lepszy to posiada regulację rozstawu.

Załączone pliki:

jacek grabowski lubi to.
  3. Qba82

Qba82 Początkujący

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    Ryki
    ten pierwszy zdecydowanie lepszy od drugiego

4. JerryG1

JerryG1 Gaduła

Docenione treści:
    108
    Miasto:
    Londyn
    Posiadam podobne a nawet "widelec" do zbijania ktory oczywiscie uszkadza oslone gumowa i teraz nie pamietam kiedy ostatni raz te sprzety uzywalem :D mlotek 3-5kg i sam wyskakuje.

old1977, bennek oraz jacek grabowski lubią to.
  5. Qba82

Qba82 Początkujący

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    Ryki
    przy zawieszeniu alu niekiedy uderzenie mlotkiem nie pomaga albo astra f i daewo gdzie stozek obłożony jest blacha wtedy sciagacz robi robote.a jeszcze jak klient patrzy jak podchodzimy z czujnikiem do jego nowego auta to nogi mu sie uginaja.a nieraz mlot i konkretny strzal w nakretke dopiero pomaga.

6. Auto.Klinika

Auto.Klinika Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    813
    Dlatego nie pozwalam patrzeć mi na ręce klientom. Telefon, skończyłem i oddaje auto. A nie ma gadania że panie on widział w tv jak oni ściągaczem a tłumacz mu ze ściągacz leży na półce bo się ujowo nim robi, konkretnie uderzyć,sworzeń jest zamroczony i sam wyskakuje

7. Qba82

Qba82 Początkujący

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    Ryki
    bywa roznie nieraz sa tacy ze jak by mogli to by na plecy wskoczyli z ciekawosci i nic na to nie poradzisz.wiemy o co chodzi.

8. Auto-Guma

Auto-Guma Uczestnik

Docenione treści:
    23
    Miasto:
    Wrocław
    Adres strony:
    Polecam zamrażacz w sprayu. Obniżasz temperaturę o 30 stopni. Lekkie punkięcie i wyskakuje jak złe. Zawsze.

9. JerryG1

JerryG1 Gaduła

Docenione treści:
    108
    Miasto:
    Londyn
    Mam spraya na wyposazeniu a nigdy nawet nie pomyslalem zeby marnowac na koncowke drazka :D uzywam ale do bardziej zawilych problemow.

10. nanab

nanab Początkujący

Docenione treści:
    20
    Stary temat, ale nie będę zakładać nowego jak już taki jest. Jaki ściągacz, ew. jaki patent na zdjęcie końcówki? Już ją zniszczyłem, chcę tylko wymienić nie tnąc zwrotnicy. Waliłem młotkiem od góry(nic poza piszczeniem w uszach na następny dzień i gwintem skróconym o milimetr), zrobiłem z łomu taki klinowaty widelec i próbowałem wbić(nic poza zniszczeniem gumki i wyrwaniem tej kulki z gwintem), próbowałem tanim trójramiennym ściągaczem do łożysk(pękł), naspawałem nakrętkę 17 i próbowałem poluzować kręcąc(nakrętka się urwała z kawałkiem gwintu) a przed tym wszystkim zalałem litrem wd40 i podgrzałem zwrotnicę. Miałem uspawać jakiś hydrauliczny ściągacz z podnośnika, ale było już późno i dałem sobie spokój.
    Czy taki ściągacz ma szansę się nie rozerwać, warte to coś?
    https://allegro.pl/oferta/sciagacz-sworzni-koncowek-drazkow-przegubow-19mm-9446737255
    Jeśli nie taki to jaki? Link z pierwszego posta już nie działa

11. Dbanan992

Dbanan992 Uczestnik

Docenione treści:
    67
    Miasto:
    Czw
    A od czoła waliłeś?

gd_1985 lubi to.
  12. Qba82

Qba82 Początkujący

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    Ryki
    juz pewnie wąs od zwrotnicy ugiety. co to za pojazd?. proponuje zdemontowac zwrotnice solidnie podeprzec okolice uderzenia i z gory w gwint pomocnikiem zza ucha.nie ma opcji zeby nie poszlo. może byc problem z wyjeciem zwrotnicy jak przod na resorze tak jak bylo np w MB 208

13. nanab

nanab Początkujący

Docenione treści:
    20
    Zwrotnice podparłem o podłogę zanim zacząłem używać więcej siły. To rower 200(rf).
    Najciekawsze że ta końcówka była wymieniana 2-3 lata temu, a druga strona która pewnie nie ruszana od 10 czy 20 lat poszła bez większego oporu.

Od czoła czyli walić w nakrętkę promieniowo? Próbowałem z kilku kierunków na zmianę.

14. Jarzi

Jarzi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 419
    Miasto:
    Kaczory
    Jak nic nie daje rady to wykrecanie calej zwrotnicy z koncowka i na prase. Naprężyć i puknąć. Jak nie pojdzie naprezyc, podgrzac i puknac.

15. XMARIO

XMARIO SuperMechanior

Docenione treści:
    6 629
    Miasto:
    Mazowieckie
    dobry ściągacz śrubowy, dobry czyli pasujący do średnicy stożka.
    prawidłowo zamontowany
    napiąć na maksa i walić młotkiem tam gdzie trzeba, nie w palec tylko w ucho albo w kowadełko.
    nie miałem jeszcze takiej sytuacji by nie poszło na aucie, dziwne rzeczy koleś pisze.

16. Jarzi

Jarzi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 419
    Miasto:
    Kaczory
    Ja tez nie mialem takiej sytuacji.
    Chociaż raz nie mogłem ściągnąć kola pasowego z pompy w 1.9dci. Nic nie pomogło.

17. nanab

nanab Początkujący

Docenione treści:
    20
    Jakiś przykład dobrego? Większość na rynku to chinole zrobione z gównolitu, no i konstrukcji jest kilka.

18. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    6 344
    Miasto:
    turek
    O zbicie końcówki ze zwrotnicy chodzi? Problemy się skończyły na starych oplach.

19. XMARIO

XMARIO SuperMechanior

Docenione treści:
    6 629
    Miasto:
    Mazowieckie
    to narzędzia dla mechaników.

nie wiem czego nie rozumiesz, konstrukcja prosta jak budowa cepa a ty się motasz

poległeś na prostym przegubie a wypowiadasz się na temat stali crv?
    a ić w p...zdu

20. Qba82

Qba82 Początkujący

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    Ryki
    tak wlasnie w oplach i daewo byl stozek wspawany i pukanie w ramie nieraz nie wiele dawalo. ja mam sciagacz jonnesway i ogolnie sobie radzi.ale w tym przypadku gwint sie moze osrac