• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Odpowietrzenie układu hamulcowego

maerader

Początkujący
Punktów
0
witam wszystkich mam mały problem z chevrolet nubira diesel 2.0 samochodem wymieniłem klocki hamulcowe z przodu samochodu bo się skończyły i po uruchomieniu silnika pedał hamulca wpada w podłogę , Układ był odpowietrzony z tylko z przodu .

co może być nie tak ?

bronig

Uczestnik
Punktów
3
Witam, musisz przód i tył odpowietrzyć.
Zaczynasz od najdłuższego przewodu, czyli jeśli masz zbiornik płynu hamulcowego po strony kierowca, to prawy tył jest najdłuższy przewód.
Następnie lewy tył, prawy przód i lewy przód.

Mesiek

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
390
Miasto
PLE
witam wszystkich mam mały problem z chevrolet nubira diesel 2.0 samochodem wymieniłem klocki hamulcowe z przodu samochodu bo się skończyły i po uruchomieniu silnika pedał hamulca wpada w podłogę , Układ był odpowietrzony z tylko z przodu .

co może być nie tak ?
A co ma odpowietrzanie do wymiany klocków? Rozszczelniałeś układ do wymiany klocków?

Rys00

Boss regionalny
Punktów
27
Tłoczki wyjdą przestanie pedał wpadać

maerader

Początkujący
Punktów
0
Witam, musisz przód i tył odpowietrzyć.
Zaczynasz od najdłuższego przewodu, czyli jeśli masz zbiornik płynu hamulcowego po strony kierowca, to prawy tył jest najdłuższy przewód.
Następnie lewy tył, prawy przód i lewy przód.
Nic to nie pomogło nigdzie nie cieknie płyn odpowietrzyłem ponownie i nic
Automatyczne połączenie postów:

A co ma odpowietrzanie do wymiany klocków? Rozszczelniałeś układ do wymiany klocków?
Przyjechałem do domu samochodem wcisnąłem pedał hamulca i samochód mi się nie zatrzymał płyn zaczął mi cieknąć z prawego koła ściągnąłem koło i okazało się że klocki się skończyły do zera i tłoczek wyszedł wsadziłem tłoczek na miejsce wraz z nowymi klockami i odpowietrzyłem dodałem płynu nowego ale to nic nie pomogło. Nigdzie nic nie cieknie . Pedał hamulca na wyłączonym silniku jest mocno twardy a na załączonym opada po wciśnięciu do podłogi.

Ostatnia edycja:

Vicia

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
621
Miasto
Centrum Kraju
Nie no to już komedia jest:D :D :D
Wyleciał tłoczek:D dobrze że zatrzymałeś się znalazłeś go i wsadziles z powrotem:)

WeJdz w Google i wpisz: zasada działania układu hamulcowego w samochodach osobowych ...:).

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
93
Miasto
Xxx
Odpowietrzaj dalej mistrzu...

maerader

Początkujący
Punktów
0
tylne koła odpowietrzać na załączonym czy wyłączonym silniku ?

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2101
Miasto
PZ
Skoro jest tak że hamulec wpada w podłogę po odpaleniu silnika to poprostu trzeba jeździć na zgaszonum silniku :hungry:

Piotr_skc

SuperMechanior
Punktów
45
Miasto
Skierniewice
Myślę że w wielu autach na zapalonym silniku jak się stanie na pedale hamulca to wpadnie do końca powoli.

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2101
Miasto
PZ
Myślę że w wielu autach na zapalonym silniku jak się stanie na pedale hamulca to wpadnie do końca powoli.
Jeśli puści któreś uszczelnienie w pompie albo jeśli choć odrobinę puszcza :) w sprawnym układzie nie powinno tak się zadziać, pedał hamulca chyba najwięcej ciśnienia traci na tylnych hamulcach bo rurki są długie, w niektórych układach jeszcze występuje regulator siły hamowania który również "pracuje" na sprężynie jak się dusi na hamulec, chyba jedyną metodą sprawdzenia co jest powodem "wpadania" pedału jest po kolei zaślepić rurki

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2101
Miasto
PZ
Temat do usunięcia samochód oddaję do mechanika
Know Better Common Sense GIF by WylieFord.com

Główka pracuje

Marcinq00

Początkujący
Punktów
0
A co jeśli pompa hamulcowa bez ABS jest odpowietrzona jak i cały układ metoda pompka do kół na zbiorniczek i przetłaczamy a później gdy chcemy normalnie wydusić pedał i odkręcić odpowietrznik to za pierwszym razem normalnie wyleci a już za drugim nie ma nic tak jakby pompka nie pobiera płynu więc tłoczek nie cofa się na tyle żeby pobrać płyn ze zbiorniczka czy uszczelniacze walnięte

Do góry Bottom