1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

ogrzewanie garażu

Dyskusja w 'Pogaduszki warsztatowe' rozpoczęta przez użytkownika dalco, 10-12 14.

1. dalco

dalco Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Jaworzno
    Witam. Posiadam garaż murowany 6x6x2,8. Czasem trzeba podłubać coś przy aucie, ale zimno, zwłaszcza teraz daje się we znaki. Co sądzicie o nagrzewnicy gazowej, mam na myśli taką z wentylatorem na butlę np: http://allegro.pl/nagrzewnica-gazowa-dedra-ded9941-16-5kw-reduktor-i4858294008.html . Co myślicie o takim rozwiązaniu. Powiedzmy, że potrzebuję raz w tygodniu ogrzać garaż. Pieca typu koza nie mam możliwości zainstalować. Może jakieś macie lepsze pomysły?

2. arni_poznań

arni_poznań Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 607
    Miasto:
    PZ
    Dużo gazu pije taka nagrzewnica, nie ma złotego środka w ogrzewaniu, nagrzewnica na diesla też trochę pali z tym że możesz sobie zatankować opał i wtedy jest taniej i spaliny mniej toksyczne :)

dalco lubi to.
  3. Aandrzej3

Aandrzej3 Początkujący

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Podkowa Leśna
    Miałem taką nagrzewnice nie polecam śmierdzi generuje dużo wilgoci.

4. hamer

hamer Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    114
    Miasto:
    starachowice
    są takie elektryczne farelki z nawiewem wygląda to jak grzeinik kupowałem takie po 80 zł szybko grzeją i nie kosztuje cie więcej niż gaz

5. leon 1.8t

leon 1.8t Bywalec

Docenione treści:
    104
  6. dalco

dalco Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Jaworzno
    np. coś takiego? http://allegro.pl/nagrzewnica-elektryczna-okragla-dmuchawa-2000w-i4800120851.html
    Odnośnie ogrzewania z butli gazowej. Ostatnio dowiedziałem się ,że są butle z gazem który nie śmierdzi przy spalaniu. Trzeba tylko zapytać przy kupnie butli. Jest droższy o złotówkę, czyli symbolicznie. Znajomy ogrzewa tak kiosk handlowy piecykiem który poleca leon 1,8t.

Ostatnio edytowano: 10-12 14
  7. greghorn

greghorn Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    419
    Miasto:
    Miechów
    Niewątpliwym plusem nagrzewnicy gazowej, tej z linku autora tematu, jest jej moc grzewcza. Podejrzewam że po półgodzinnej pracy, przy tych wymiarach pomieszczenia, można by było latać tam z krótkim rękawkiem. (O ile ten garaż jest w miarę szczelny).
    Elektryczna o takiej mocy to tylko trójfazowa.
    Jeśli faktycznie siedzisz tam tylko raz na tydzień bierz gazową. W wychłodzonym pomieszczeniu będzie ci zależało na szybkim nagrzaniu pomieszczenia.

8. Patrasmoto

Patrasmoto Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Poznań
    Witam. Przerabiam temat ogrzewania od dawna. Był piec typu koza - na godzinne wejścia do garazu na tarcze i klocki nie opłacało się w ogóle w nim rozpalać bo szkoda czasu. Na dluzsze dłubania owszem ale jak nie chciało się palic tez ciagle doglądałem pieca. Piec na kapiącą nafte lub rope na zarnik nie dalo się wyczuć, rozpracować i nie zdał egzaminu. Dzis jade na nagrzewnicy elektrycznej jak cos robie daje na maxa i po 15 minutach mam cieplo, wtedy robie grzanie na minimum i temperatura utrzymuje się na poziomie ok 15 stopni, do pracy w sam raz. Rachunek za prad większy ale jak policze koszt drewna czy innego opału i czas na przygotowanie, porąbanie, problem z popiołem itp. to wole pstryknąć włącznik i za chwile mam ciepło. Znajomy polecał mi piec Zibro z elektroniką. był bardzo zadowolony, spaliny po katalizatorze bez zapachowe, nastawnik czasowy - programujesz start na godz.7 przychodzisz o 8 i masz ciepło. Jedyny minus przyjmuje tylko oryginalne paliwo Zibro, ok 120 zł za baniak 20L w Leroy'u, Castorama itp. wystarczy na 2 tyg grznia po pare godzin dziennie.

9. PySIEK

PySIEK Uczestnik

Docenione treści:
    48
    Miasto:
    Podlaskie
    Adres strony:
    Witam.
    Jeśli chodzi o dmuchawę gazową- nagrzewa najszybciej z tego wszystkiego, ale spaliny śmierdzą i są trujące, szczypią w oczy.
    Elektryczna- bierz największą jaką pociągnie twoja instalacja.
    Ja jednak miałem kozę, a z doskoku jak szybko coś rozmrozić to dmuchawę lpg: 5min i masz ponad 20 w garażu.
    Elektryczna poszła w odstawkę.

10. junior74

junior74 Uczestnik

Docenione treści:
    31
    Miasto:
    Kraków Nowa Huta
    Tylko elektryczna do tych wymiarów i jeszcze murowany
    Gazową byś musiał przewietrzać i co chwilę wł/wył
    Taka 3kW wystarczy a koszty na maxa to 2zł/godz a przecież jak rozgrzejesz po pół godz to skręcisz na połowę
    A najważniejsze nie generuje spalin

11. greghorn

Docenione treści:
    419
    Miasto:
    Miechów
    Taka na 3 kW to wystarczy przy grzaniu dzień w dzień, a i to jeszcze nie koniecznie bo nie wiadomo jak jest wyizolowana brama itp. Jak przyjdzie raz w tygodniu to trzema kilowatami mocy grzewczej, do południa będzie wyganiał zimno z murów, a dopiero od południa grzał.
    Aczkolwiek z drugiej strony.... bardzo dużym plusem elektrycznego urządzenia grzewczego jest możliwość założenia sterownika zegarowego. Można nastawić zegar tak żeby się włączyło 2 godziny przed planowanym przyjściem.

Ale może szkoda się produkować, bo autor tematu od 10 dniu tu nie zagląda...

12. dalco

dalco Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Jaworzno
    Witam i jestem. Dziękuję za zainteresowanie tematem, i cenne uwagi. Temat jak najbardziej aktualny. Te nagrzewnice gazowe są również z termostatem - sama startuje i utrzymuje zadaną temperaturę. Mają sporą moc, a przede wszystkim wentylator. Zatem powinna szybko nagrzać. Garaż mam murowany, ocieplony styro, bramy (2szt) segmentowe 40mm pianki, strop beton bez ocieplenia, ale z dachem. Kupię nagrzewnicę LPG z termostatem, powinna szybko nagrzać. Mam wentylację, to spaliny nie będą uciążliwe. Jak kupię, to dam znać, ale chyba po nowym roku. Podjadę do Casto lub czegoś podobnego i przed zakupem pomacam sobie.

13. greghorn

Docenione treści:
    419
    Miasto:
    Miechów
    Miałem trochę czasu więc:
    Tu masz kalkulator cieplny, wylicz sobie ile mocy cieplnej potrzebujesz ( wstępnie podliczyłem Cię na jakieś 6-7 kW - przy czym wiadomo że kalkulator liczy to dla mieszkania, czyli 20-26 stopni, a Tobie na warsztacie to wystarczy spokojnie 10 w plusie).
    http://www.regulus.com.pl/program/dobor-grzejnikow.html
    Myślę że 4-5 kW wystarczyło by, gdybyś miał możliwość odpalenie tego tą godzinę przed przyjściem.
    Prawda jest taka że pomijając koszt energi to najidealniejsza byłaby nagrzewnica elektryczna.
    Ile możesz na to przeznaczyć?
    Może coś takiego:
    http://www.termgaz.pl/p.p/eu5m-45kw---gaz-propan-butan-3bp.caff.html
    Przy czym koszt zakupu jest konkretny.

jacek grabowski lubi to.
  14. dalco

dalco Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Jaworzno
    Istotnie, w gruncie rzeczy chodzi o złamanie temperatury i wystarczy mi 10/14st.C. Dla mnie amatora, majsterkującego przy aucie okazjonalnie, taki koszt (nagrzewnicy z linku) jest nieuzasadniony. Pozostanę przy tej tańszej. Najwyżej niewiele stracę.

15. junior74

junior74 Uczestnik

Docenione treści:
    31
    Miasto:
    Kraków Nowa Huta
    Przemyśl te nagrzewnice gazową na spokojnie
    Wady jakie ma to;
    Głośna praca (huczy podczas spalania)
    Zakup butli
    Wymiana butli
    Smród spalin(czysty propan mniej śmierdzi)
    Wilgoć w pomieszczeniu jak wyłączysz to za chwię odczuwasz zimno

Ja bym wybrał elektryczną na 3fazy i mocy 4 kW z możliwością regulacji
    Wydaje mi się,że do tego co potrzebujesz najlepsze rozwiązanie

16. hamer

hamer Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    114
    Miasto:
    starachowice
    bierz elektryczną

17. greghorn

Docenione treści:
    419
    Miasto:
    Miechów
    To z linku ma wewnętrzną komorę spalania i spaliny wyprowadzone przez ścianę na zewnątrz. Montujesz to na ścianie i działa jak zwykły grzejnik.
    W sumie to doradzałem Ci gazową nagrzewnicę, ale jeśli majsterkujesz przy aucie okazjonalnie i tak już pozostanie, to zastanów się poważnie nad elektryczną. Garaż masz ocieplony, koszt ogrzania tego elektryką niekoniecznie musi być wielki. Gazowa rzeczywiście wyrobi Ci temperaturę szybko, ale będzie śmierdzieć gazem. Sama wentylacja nie wystarczy i będziesz musiał otwierać okna albo uchylić bramę, co oznacza że połowa ciepła pójdzie w pindu.

18. junior74

junior74 Uczestnik

Docenione treści:
    31
    Miasto:
    Kraków Nowa Huta
    I jeszcze co do gazowej to jak wjedziesz autem to nie może ona stać bliżej niz 2m bo stopisz lampe lub opalisz lakier

19. DariuszB

DariuszB Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Opole
    Pozwolę sobie podzielić się moimi doświadczeniami w zakresie ogrzewania. Jeżeli obiekt nie jest wykorzystywany codziennie to za najlepsze rozwiązanie uważam kombinację mocnej nagrzewnicy na olej opałowy/napędowy z nagrzewnicą elektryczną. Mi ten zestaw się doskonale sprawdza. Nagrzewnica olejowa (koniecznie "przewymiarowana") służy do szybkiego nagrzania obiektu na starcie. Potem ją wyłączamy i podtrzymujemy temperaturę nagrzewnicą elektryczną. Nie podaję żadnych mocy bo to zależy od kubatury obiektu. Olej tak samo śmierdzi jak gaz, ale w przeciwieństwie do gazu nie daje wilgoci.

20. jan.ka

jan.ka Początkujący

Docenione treści:
    0
    A co powiecie o ogrzewaniu gazowym? Drogo wychodzi?

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. nagrzewnica gazowa opinie

,
  2. nagrzewnica do garażu

,
  3. ogrzewanie garażu

,
  4. nagrzewnica gazowa czy olejowa,
  5. samorubki nagrzewnice do gararzu ,
  6. nagrzewnica olejowa do garażu,
  7. nagrzewnica olejowa zapach,
  8. czy ogrzewac garaz,