• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Oil catch bank do Volvo v50 2.0d

Mgorski101

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Mińsk Mazowiecki
Witam wszystkich.

Mój pierwszy post na tym forum, nie raz zaglądałem wcześniej jako gość i odniosłem wrażenie że forum „żyje” dlatego z góry dziękuję za odpowiedz.

Chciałbym założyć Oil catch bank do v50 2.0D 2004r. Mam olej w dolocie, w ten sposób chciałbym się go pozbyć oraz sprawdzić czy oleju nie puszcza turbina.
Wymieniłbym samą odmę ale z tego co mi wiadomo jest nie rozbieralna. Wymienia się cały kolektor za 950zł…..

I moje pytanie to jak to podłączyć?
Wystarczy że jeden króciec podłączę do odmy a drugi do przewodu który teraz jest wpięty w odmę?( lub bezpośrednio w dolot)

Czy pominąć odmę, podłączyć się do „rury” ze skrzyni korbowej i dolotu?
70425C36-1F77-460C-ABBF-D1DC3FEFC479.jpeg

AEBBD5A2-C238-44AC-8BBF-B3655B116526.jpeg

Mgorski101

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Mińsk Mazowiecki
To prawda chciałem tak zrobić.. ale zdziwiłem się jak wyczytałem ze odma jest nie rozbieralna. W ogóle nie ma membran, zestawów naprawczych. Trzeba wymienić właśnie cała pokrywę za 950zł..
wiec taniej nie będzie.. tańsza od tego jest regenerowana turbina

Ale to tez dla mnie dziwne, ten silnik jest w tylu modelach, różnych samochodach ze nie wierze ze wszyscy wymieniają cały kolektor

Ostatnia edycja:

Mgorski101

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Mińsk Mazowiecki
A dlaczego miałby być dwa?

Rozebrałem ten cały separator i wyczyściłem membranę była cała ale zaklejona strasznie olejo-nagranem.. coś takiego jak tutaj tylko że bardziej.
64CCF5D2-13C5-4CC9-8489-90E7C0ABCCC2.jpeg
68B5ABED-50DB-4FCD-B82E-F4E97E22AE66.jpeg

Ale też spojrzcie na ten:

Jedyne co mnie martwi to czy ciśnienie w całym układzie nie wzorośnie przez ten „system filtrów”

Ostatnia edycja:
Do góry Bottom