1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

olej comma 5w30 - co sądzicie

Dyskusja w 'Płyny, oleje, kosmetyki samochodowe' rozpoczęta przez użytkownika Dawidek126, 7-04 17.

1. Dawidek126

Dawidek126 Bywalec

Docenione treści:
    137
    Miasto:
    Piaseczno
    witam.
    ostatnio dużo klientów życzy sobie taki olej : comma 5w30 , jest kilka "wersji" oleju np.: xtech, xflow....

co o tym oleju sądzicie?? czy nie długo będzie problem z tymi silnikami co "używają" tego oleju??

pozdrawiam

2. Ondraszek

Ondraszek Uczestnik

Docenione treści:
    49
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Nie sadze by stosujacy te oleje popelniali blad, oleje wysokiej jakosci,zacne parametry,poza tym raczej nie podrabiane,zaskoczyl mnie wskaznik temp.zaplonu wyzszy o 30st.c w porownaniu z podobnymi olejami Castrola i Elfa,inne parametry nieco nizsze,ale porownywalem z nimi olej skrojony pod silniki Forda, dlatego mnie to nie dziwi,olej Comma daje nizsze cisnienie ale za to szybsza cyrkulacje.Wskaznik lepkosci 166, TBN 10,-42st.c,oraz temp.zaplonu 230st mowi o jakosci tych olejow.Castrol i Elf ok.200st.c.

3. Paprociak

Paprociak Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Kraków
    Ja uważam że lepiej jest dopłacić za olej dobrej klasy nawet te 10 - 20 zł za litr niż kupić jakiegoś syfa i mieć problemy , sam używam olej shell 5 W 30 AM-L w sklepach kosztuje po 60 zł ja mam go za połowę ceny. Olej nie dostępny nawet na stacji benzynowych , można kupić go w dobrych sklepach motoryzacyjnych oraz na pewnej stronie internetowej . Info w priv. Pozdrawia,

4. inodiag

inodiag Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    301
    Miasto:
    Dąbrowa Biskupia
    Comma jest ok . Lejemy od jakiegoś czasu ...

Dawidek126 i kryszt lubią to.
  5. Ondraszek

Ondraszek Uczestnik

Docenione treści:
    49
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Patrzylem na opinie uzytkownikow tych olejow,ani jednej negatywnej opinii.

6. Mikidz

Mikidz Gaduła

Docenione treści:
    273
    Miasto:
    Pomorskie
    Olej Shell to właśnie syf, szczególnie z jakiejś strony internetowej...

Z ciekawości sprawdziłem na szybko ten olej po ile u mnie w hurtowniach stoi. Znalazłem po ok. 40zł w bańkach litrowych.

Co do oleju Coma to nie wiem, nie testowałem :) U mnie leję głownie valvo i liqui, jeszcze nigdy problemów nie było

Ostatnio edytowano: 27-02 18
  7. XMARIO

XMARIO SuperMechanior

Docenione treści:
    2 239
    Miasto:
    Mazowieckie
    Ja ostatnio sprzedaję gdzie tylko się da Jasol.
    Przynajmniej wiadomo gdzie to rozlewane.

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. olej comma opinie

,
  2. oleje comma opinie

,
  3. comma 5w30

,
  4. comma olej opinie,
  5. comma olej,
  6. comma oleje,
  7. olej comma 10w40 opinie,
  8. olej coma 5w30