• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

OM642 3.0CDI CRD Mercedes Jeep- problem przy rozruchu zimnego silnika

borafal

Początkujący
Punktów
0
Hej ,

przychodzę z tematem którego póki co nie rozwiązałem . Otóż posiadam samochód marki Jeep GC z silniiem OM642, przebieg 250 tyś km. fabrycznie bez DPF.
Po zakupie zrobiłem już większość czynności serwisowych , pozostało uszczelnienie słynnej chłodniczki oraz poniżej opisana bolączka . Zatem:

Mam problem z rozruchem zimnego silnika i jego następstwami :
- kręci rozrusznikiem około 3-4 sekund
- po uruchomieniu przez dwie trzy sekundy jest słyszalny hałas jakby sie zaciął rozrusznik
- po paru minutowym postoju zaczyna dymić na biało (smród paliwa) , dymienie przechodzi po osiągnięciu wyższej temperatury , nie wystepuje nigdy gdy od razu po zapaleniu da się większe obroty

Co do tej pory sprawdziłem :
- układ chłodzenia uszczelki głowicy itp ok
- świece żarowe - zmienione mimo że były spalone to brak poprawy
- przekaźnik świec nowego typu
- przelewy wtryskiwaczy - jeden puszczał to go wymieniłem
- korekty wtryskiwaczy , wszystkie około +-1 za wyjątkiem dwóch (+4.7 i +2) ten +4.7 podmieniłem lecz nadal na tym cylindrze pokazuje porównywalną korektę (poprawilem korektę +5 wpisałem wczesniej z pamięci)
- wymieniłem filtr paliwa
- brak błędów pod komputerem , był EGR ale został odłączony

Zastanawia mnie sprawa rozrządu , może to halasuje łańcuch lub co najmniej sam napinacz jest do wymiany ? może w czasie rozruchu zimnego rozjeżdża się kąt ....

Zauważyłem dziś że jeden z wymienionych wtryskiwaczy miał inną koncówkę numeru , czy trzeba po zmianie je kodować ? każdy mówi co innego .

Co radzilibyście zrobić ?

Ostatnia edycja:

borafal

Początkujący
Punktów
0
dokładnie to 4.7 na starym wtrysku i +4.3 na nowym, sprawdzilem . na gazie -0, czemu remont? sprężanie jest na miejscu

gtszudi

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
816
Miasto
Pruszcz Gdański
kodowanie wtrysku jest po to gdyz nie ma 2 idealnie identycznych wtryskiwaczy , ktore beda w tym samym czasie rozpylac taka sama ilosc paliwa. wiec kodowanie jak najbardziej jest wymagane , a zwlaszcza przy rozruchu daje efekty.

borafal

Początkujący
Punktów
0
Dziękuje za odpowiedz , jak sprawa z kodowaniem wtryskiwaczy (kolega odpisał prędzej nim opublikowałem post)? czy moga np być zastosowane z innym numerem ? 5 sztuk miałem o numerze A642070 0587 a jeden z końcówka 1387, czy moga być one stosowane zamiennie ?

winetoo

SuperMechanior
Punktów
969
Miasto
Radom
Bez kodowania nie ma dymania.

Dziękuje za odpowiedz , jak sprawa z kodowaniem wtryskiwaczy (kolega odpisał prędzej nim opublikowałem post)? czy moga np być zastosowane z innym numerem ? 5 sztuk miałem o numerze A642070 0587 a jeden z końcówka 1387, czy moga być one stosowane zamiennie ?
Musisz sprawdzić czy się zamieniają, Dzwoń do serwisu.

borafal

Początkujący
Punktów
0
Póki do serwisu, to bylem u 2 mechaników od Merca i wmawiają mi że się nie koduje tych wtrysków , jeszcze uderze do firmy co zajmuje się tuningiem może oni jako elektronicy coś więcej powiedzą

winetoo

SuperMechanior
Punktów
969
Miasto
Radom
A mają kody na sobie? W mercu na pewno się koduje a to ten sam silnik więc nie powinno być inaczej w jeepie, ale wój wie co tam amerykańce wymyślili.

borafal

Początkujący
Punktów
0
Tak mają ...

Załączniki

• IMG_20181101_113520.jpg
    IMG_20181101_113520.jpg
    2,4 MB · Wyświetleń: 12

winetoo

SuperMechanior
Punktów
969
Miasto
Radom
Kod powinien być u góry.

Aczkolwiek wydaje mnie się że kod to ten trzeci od góry. Sprawdzę jutro w programie czy jest opcja kodowania wtrysków.

Ostatnia edycja:

winetoo

SuperMechanior
Punktów
969
Miasto
Radom
Skoro jest kod to muszą być kodowane. Innej opcji brak. Ale sprawdzę.

winetoo

SuperMechanior
Punktów
969
Miasto
Radom
W wurth wow nie ma opcji kodowania ale nie wszystkie opcje są w uniwersalach, na dedykowany trza jechać, nie wiem czy starką się tego nie robi. To zdjęcie szprycy sprintera 518 642. IMG_20181104_093932.jpg IMG_20181104_094002.jpg Na pierwszym jest kod

borafal

Początkujący
Punktów
0
Dziękuję , u mnie siedział wlasnie od sprintera , pozostałe też mają z góry te kody , będę się orientował . Auto rano kręci już około 7 sekund , myślę że kąt przez rozrząd się przestawia ...

winetoo

SuperMechanior
Punktów
969
Miasto
Radom
W nich częstym problemem jest rozrusznik (zbyt niskie obroty) a skoro coś tam po odpaleniu z nim się dzieje to zacznij od niego.

borafal

Początkujący
Punktów
0
Wcześniejszy właściciel wstawił nowy rozrusznik ... Czyli już coś się działo , temu auto nagrzał przed sprzedażą

borafal

Początkujący
Punktów
0
Więc wywalony póki co napinacz łańcucha ... I wtryski do sprawdzenia na stole ... Silnik się uszczelnia. Dam znać co jak za parę dni

Do góry Bottom