• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Opel 1.3 CDTI nie odpala

rafaldci15

Początkujący
Punktów
0
Miasto
WWL
Witam
Proszę serdecznie o pomoc. Auto Opel Tigra B. 1.3 cdti. Auto trafiło do mnie na glowice, pękł łańcuch. Rozrzad zrobiony, glowica także. Cisnienie przy rozruchu max 2 bary. Pompa napędza się, kamień na miejscu. Obroty przy rozruchu około.250. Jak sprawdzić regulator cisnienia?? Pompa wstępna z baku dziala prawidlowo

W trakcie demontażu z jednego z wteyskow odkręcana była.cewka w celu użycia młotka udarowego. Poskładany jak należy, nie sprawdzany

Bajzel

Bywalec
Punktów
9
Sprawdź czy nie zamieniłeś przewodów paliwowych na pompie CR, zasilania z powrotem.

rafaldci15

Początkujący
Punktów
0
Miasto
WWL
Są tak jakby na krzyż, nie zamieniłem ich bo demontowalem tylko jeden. Ale koze spróbuję je zamienic.

Regaciarz

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
200
Miasto
Wasilków
zaślep ten wtrysk który rozkręcałeś, często padają po takim wybijaniu, przynajmniej u mnie ;) odkręć z niego przewód i zakręć na chwilę jakiś piezo w jego miejsce( nie sika z powrotu i nie trzeba kombinować). Ostatnio miałem 1.9 dci, które na rozruchu nabijało jakieś śmieszne 30-50 bar, jeden wtrysk to powodowal

rafaldci15

Początkujący
Punktów
0
Miasto
WWL
Zagadka do dziś nie rozwiązana, czekam jeszcze na werdykt, choć pojechala że wskazaniem wlasnie na wtryskiwacz

MarcusPi

Nowy
Punktów
0
U mnie z kolei po odpaleniu ruszał dopiero na 2500 obrotów :/ Koniec końców, poszły mi wtryski.

Do góry Bottom