• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Opel Antara 2.2 cdti 184km 4x4 problem

James2323

Nowy
Punktów
0
Miasto
Stryków
Witam. Od niedawna posiadam Opla Antarę z silnikiem diesela 2.2 CDTi 184km 2013 r. Problem z autem polega na tym że, na wolnych obrotach słychać niepokojące nieregularne stuki silnika. Ciężko zlokalizować gdzie dokładnie stuka ale gdzieś góra silnika. Dwóch mechaników stwierdziło że to wtrysk ale wtryski były sprawdzone i niby są ok. Na YT znalazłem filmik z identycznymi objawami (zamieszczam go). W komentarzach pod filmem pisali o jakimś zaworze cisnienia oleju o wtryskach i samej pompie wysokiego ciśnienia. Mechanicy rozkładają rece a problem mnie niepokoi. Silnik zalany był preparatem do czyszczenia wtrysków i nic to nie pomogło. Proszę o pomoc

Link do filmu:

Pozdrawiam

Punktów
0
lasanta.uk
U mnie to był to wtryskiwacz numer trzy pracujący poza minimalnym limitem. Zrobiłem czyszczenie wtryskiwaczy i założyłem nowy wtryskiwacz numer trzy i został rozwiązany. Polecam sprawdzić czy Twoje wtryskiwacze są poza limitem zrobić testowy powrót paliwa. Na youtube znajdziesz tutoriale jak to zrobić. Tak dowiedziałem się jaki był mój problem. Może masz to samo i uda Ci się go rozwiązać.

Do góry Bottom