1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Opel Combo 1.6 cdti Dziwne stuki/trzaski w silniku

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika JeanPakuto, 12-02 18.

1. JeanPakuto

JeanPakuto Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Rotterdam
    Witam, poszukuję jakiejś wskazówki odnośnie dziwnych odgłosów pochodzących z silnika. Paru mechaników już rozłożyło ręce, więc może tutaj ktoś coś podpowie. Poniżej zamieszczam link do filmiku z objawami:

Jak widać na filmiku w czasie tych trzasków trzęsie się również cały blok silnika.
    Pozdrawiam i liczę na pomoc.

2. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    782
    Miasto:
    WWA
    Może to ,,korba,, ma dość i chce się wydostać na wolność...:p:D

3. Aflofarm

Aflofarm Uczestnik

Docenione treści:
    8
    Miasto:
    Garwolin
    Kiedyś miałem coś podobnego, to przeskakiwało sprzęgiełko alternatora i tak pykało ręką niby było sprawne jak sprawdzałem. Zdejmij pasek zewnętrzny i sprawdź czy dalej występuje dźwięk.

Poza tym ostatnio robiłem toyote tylko że w benzynie, puściła uszczelka pod głowicą między wszystkimi cylindrami,mieszała się kompresja i na wysokich obrotach miała dzienr spalanie stukowe... może spradź ciśnienie sprężania..

jeszcze odłącz egr na wszelki wypadek też może tak hałasować...

4. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    782
    Miasto:
    WWA
    Jak rozłożyło...?:eek: to oni głusi byli, czy co ?:woot:, a może jak to standardowo już tu jest na forum- nie byłeś u żadnego...:p:D
    I co jeszcze...? Może niech zgasi silnik- na pewno wtedy ucichną te dźwięki:D

To jest forum mechaników- czy amatorów ??? Osłuchać silnika nie potrafią...:meh:

5. Aflofarm

Aflofarm Uczestnik

Docenione treści:
    8
    Miasto:
    Garwolin
    Woodoo ja tylko próbuję jakoś pomóc co może sprawdzić, słuchanie z filmiku to nie słuchanie, na żywo jest co innego. Zamiast wyśmiewać się z kogoś, sam rzeknij coś mądrego z chęcią poczytamy... ;):D

6. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    782
    Miasto:
    WWA
    100% racji:D
    Jak autor mając silnik przed sobą nie potrafi dojść stuku to i nie dojdzie tego nawet jak byś mu 1001 rad udzielił, a po zatem to nie sądzę żeby wiedział co to jest sprzęgiełko altka, egr, czy też wydmuchana uszczelka...:D
    Jedyną mądrą radą jest tutaj udanie się do mechanika- tylko nie głuchego:p:D

7. JeanPakuto

JeanPakuto Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Rotterdam
    Tak się składa, że wiem co to jest egr i sprzegielko alternatora, ale mechanikiem nie jestem. Myślałem, że może ludzie ktorzy już tysiace samochodow naprawili i slyszeli najdziwniejsze rzeczy podadzą co to ewentualnie wgl nich moze być. Nic więcej. Jeśli się wygłupiłem to przepraszam.

Co do pobytu u mechanikow to twierdzili oni, ze nic nie stuka a dopiero wczoraj udało mi się nagrać to zjawisko. W Holandii ciezko o dobrego mechanika.

8. Stanisław 1946

Stanisław 1946 Weteran Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    628
    Miasto:
    Szczecin
    Rzeczywiście motor chodzi jak sieczkarnia.

9. gtszudi

gtszudi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    246
    Miasto:
    Pruszcz Gdański
    Adres strony:
    pod kompa podpiac zobaczyc czy nie wyrzuca spalania stukowego na ktoryms garze , moze wtryski , moze korba , moze panewka ... morze...

10. JeanPakuto

JeanPakuto Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Rotterdam
    Brak błędów przy tym zjawisku, wtryski i pompa wysokiego cisnienia sprawdzona.

Czy mozna mowic o spalaniu stukowym w dieslu?

Jedyna diagnoza jaka uzyskalem to, ktorys z czujnikow ale nie wiadomo który :D

Edit.
    Przypomnialo mi się, ze ostatnio mi auto moc stracilo na autostradzie i pokazalo engine checka. Po zczytaniu błędów wyszlo takie cos

Jednak mechanicy stwierdzili, ze zadnych wyciekow nie ma, czy to moze miec jakis zwiazek?

Ostatnio edytowano: 13-02 18
  11. lukaszesz

lukaszesz Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    37
    Miasto:
    poznań
    stetoskop i jazda jak nie podzespoły to trzeba rozbierać :) :) :)
    :)

WOODOO lubi to.
  12. Stanisław 1946

Stanisław 1946 Weteran Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    628
    Miasto:
    Szczecin
    Wycieki diagnosta identyfikuje z wtryskiwaczem, wewnątrz wtrysku nie trzyma zawór.
    ECM na rampie nie może utrzymać wymaganego parametru i stąd ten błąd. Paliwo ucieka do zbiornika.
    Wtryski na maszynę.