1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Opel Corsa C - uszczelnienie EGR

Dyskusja w 'Silniki benzynowe' rozpoczęta przez użytkownika nieldos, 24-10 18.

1. nieldos

nieldos Bywalec

Docenione treści:
    100
    Miasto:
    Zachodniopomorskie
    Koledzy proszę o pomoc bo strzelę sobie w kolano. Pacjent Corsa C z 2006 roku silnik 1.0 benzyna. Problem - wyciek płynu spod Egr. Zamówiłem nową uszczelkę z serwisu przyszla metalowa zakladam i cieknie. Po dokreceniu to samo wiec przesmarowana lekko silikonem dalej to samo. Trzecia próba Egr na sam silikon bez uszczelki dalej to samo. Wyczytałem gdzieś w necie i ktoś stwierdził ze w danym modelu ten objaw to UPG? Nie wiem wydaje mi się to nie możliwe ale już zgłupiałem... miał ktoś podobny przypadek?

O to niby teks z UPG...

https://forum.opel24.com/topic/73848-wyciek-płynu-spod-tego-co-to/

Ostatnio edytowano: 24-10 18
  2. turbokrzychu

turbokrzychu Uczestnik

Docenione treści:
    59
    Trzeba wykonać test co2 w zbiorniczku, ewentualnie tą przylgnie przyłożyć do płyty traserskiej, może ten egr się wygiąl albo coś ?

3. slawek2007.28

slawek2007.28 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    261
    Miasto:
    Ostrołęka
    Pęknięty bońdź krzywy.

4. nieldos

nieldos Bywalec

Docenione treści:
    100
    Miasto:
    Zachodniopomorskie
    Winowajca to uszczelka pod głowicą... dziś sprawdzone i potwierdzone

5. Mlodyxx86

Mlodyxx86 Nowy

Docenione treści:
    0
    Jak doszliśmy że to uszczelka... kupiłem auto w sobotę i też mam z tamtad wyciek ???

6. nieldos

nieldos Bywalec

Docenione treści:
    100
    Miasto:
    Zachodniopomorskie
    Pierw sprawdź skąd dokładnie.... wsadź lusterko pod egr i zobacz czy widać skąd cieknie? W moim przypadku była to głowica krzywa jak wieża w Pizie... ale przyjmij narazie tą lepszą opcję... uszczelka koszt coś około 20 zł..

7. Mlodyxx86

Mlodyxx86 Nowy

Docenione treści:
    0
    Jaki koszt wymiany upg....miałes inne objawy czy tylko wyciek ???dawałem nowa głowice czy planowałes

8. nieldos

nieldos Bywalec

Docenione treści:
    100
    Miasto:
    Zachodniopomorskie
    Koszt teraz nie pamiętam zbyt dawno robione ale głowica poszła do obróbki od razu przyszedł nowy łancuch bo stary był wyciągnięty itd... najważniejsze że klient zadowolony...

9. Mlodyxx86

Mlodyxx86 Nowy

Docenione treści:
    0
    No właśnie u mnie widać że ktoś już tam przy tym egr uszczelnial na sylikon więc podejrzewam że to może na uszczelka pod głowica.... i nirwiem czy w to wnikam czy narazie jeździć jakiegoś strasznego wycieku niema