• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Opel corsa D 1,2 benzyna faluje

djbovorta

SuperMechanior
Punktów
19
Witam.
Mam problem z corsa d 1,2 benzyna z gazem. Telepie silnikiem na benzynie na gazie jest ok. Rozrząd nie wyciągnięty , Egr , przepustnica czyszczone , pompka w baku już poprzednik zmienił, paliwo wympompowane i wlane świeże. Reset adaptacji itp zrobione , wtryskiwacze pylą dobrze ale poszły na ultradźwięki, błędów 0 nie mam sił. Na gazie nie ma tego teleportania. Filmik obrazuje po zagrzaniu silnika. Jak odpala na zimnym to lubi zgasnąć i trzepać nim ciagle po czym podniesie sobie obroty i do zagrzania zanim je obniży jest ok. Lewe powietrze raczej nie bierze https://youtube.com/shorts/dTDbxYaresM?feature=share

martin531

Uczestnik
Punktów
4
A sprawdzałeś rozrząd na blokadach czy tylko napięcie łańcucha?

djbovorta

SuperMechanior
Punktów
19
Samo napięcie sprawdzałem, rozrząd był wymieniany w 2016r. Nie zakładałem blokad bo w sumie pomyślałem ze nie ma błędu od synchro. Ale teraz tak mysle i z tego co pamietam czujnik walka jest tylko na jednym wałku wiec może nie bić błędem

martin531

Uczestnik
Punktów
4
Do tego właśnie zmierzam, bo miałem przypadek w vw polo 1.4 16v, że przestawiony był wałek wydechowy na którym nie ma czujnika. Błędów było brak a silnik chwilę chodził dobrze a za chwilę głupiał i tak w kółko. Poza tym w oplu koło foniczne może być dobrze ustawione względem wału a oba wałki przestawione.

djbovorta

SuperMechanior
Punktów
19
No ok ale czemu na gazie chodzi dobrze ?

djbovorta

SuperMechanior
Punktów
19
Okazało się ze wałek wydechowy który nie ma czujnika był przestawiony o nie cały ząb. Podejrzewam ze jak był wymieniany rozrząd przez inny zakład zbyt lekko dokręcone było koło zębate i się przestawił wałek. Drugie koło z czujnikiem było dużo mocniej dokręcone

djbovorta

SuperMechanior
Punktów
19
No nie aż tak lekko ale wydaje mi się ze ze 25Nm po czym dociąga się 60’ i mysle ze tego stopnia ktoś nie uczynił

Do góry Bottom