• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Opel Meriva A 1.4 nie chodzi na 1 gar

Skiaba21

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Bydgoszcz
Witam auto po trasie straciło moc nie pali na jeden cylinder 4 świece wymienione cewka wymieniona pokazuje dalej wypadanie zapłonu na 4 co może być zawory ? Dziura ? Jak się kręci to coś tam dmucha na tym 4 a świeca była zajebana nagarem tylko tam. A i kosz ściągnięcia głowicy i to jest na lancuchu nie fajna chyba robota.

Skiaba21

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Bydgoszcz
To dziś sprawdzę kompresje. A te silniki pod względem problemów z mocą nie była coś ze zawory się wypalały ? Bo jak się rozbuja to jedzie ogólnie ale mocy to on nie ma nic i kopci trochę jak by mieszanka hmm

Skiaba21

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Bydgoszcz
Ogólnie jak cewkę sprawdzałem to iskra była tylko na 4 cylindrze się skupiłem bo świeca była zajebana ostro. Ciężko masę tam dać na cewke i przeskakuje mi iskra na rękę

Skiaba21

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Bydgoszcz
Hehe bo tam ciężko jedna cewka na wszystkie świece jeszcze nie na za bardzo masy a jeszcze świece nie są na wcisk tylko na docisk i same plusy normalnie to iskra lata hehe
Automatyczne połączenie postów:

Jeszcze jak się okaże że nie ma ciśnienia a próba olejowa podniesie kompresje to trochę lipa bo tam roboty w chuj nie wiem czy nie lepiej wyjdzie silnik za 2200 kupić co ?

Ostatnia edycja:

Skiaba21

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Bydgoszcz
Kompresja na 1.2.3 jest po 14 a na 4 pokazuje 0 wlałem 5ml oleju i dalej zero. Zawór się przycioł? Jest jakiś sposób na zawór bez ściągania głowicy ? Jakiś środek zalać może do benzyny?

rawracer

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Kielce
Zobacz pierw popychacze ,może któryś się zatarł ,jak nie pomoże to bez zdjęcia czapki chyba się nie obejdzie.

Skiaba21

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Bydgoszcz
tak zrobimy jutro :) po robocie do roboty kurde szkoda że to ten 1,4 na łańcuchu tam wszystko źle się robi, widziałem jak kolektor ściągają i czyszczą zawory ale niestety mało warsztatów ma taką oferte bo każdy woli czapę ściągać a w tym 1,4 to też kwota by się zrobiła bo zaraz rozrząd i inne bajery tu na skróty nie poleci jak w golfie 4 1.9 hehe

Ostatnio edytowane przez moderatora:

Skiaba21

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Bydgoszcz
E tam pół żartem pół serio myślisz że tak nie robią a te piaskowanie zaworów co robią na samochodzie bez ściągania głowicy to też byś zamknął taki warsztat bo nie robią według sztuki i głowicy nie ściągają ? Nie wiem czy wiesz ale przy tym 1.4 na prawdę jest sporo roboty i zaraz będzie wartość samochodu

slawek1

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
205
Miasto
Świdnica
E tam pół żartem pół serio myślisz że tak nie robią a te piaskowanie zaworów co robią na samochodzie bez ściągania głowicy to też byś zamknął taki warsztat bo nie robią według sztuki i głowicy nie ściągają ? Nie wiem czy wiesz ale przy tym 1.4 na prawdę jest sporo roboty i zaraz będzie wartość samochodu
Chłopcze naprawiam auta ponad 20 lat. O wiele bardziej skomplikowane niż to twoje żałosne 1,4 na łańcuchu z Opla. Płaczesz jak dziecko nad wypalonym zaworem, pieprzysz jakies głupoty o próbach olejowych i rozpaczasz nad swoim losem bo ciezko ci zdjąć głowice z tak prostego nocnika. Za drogo oddaj na złom. Czego tu oczekujesz? Ze ktos ci to zrobi za pol ceny albo poklepie po ramieniu i przytuli? Bierz sie do roboty albo nie truj dupy bo to żałosne jest.

Do góry Bottom