• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Opel Meriva A odpowietrzenie wysprzęglika

eclipse10

Początkujący
Punktów
4
Witam, jak odpowietrzyć ten cholerny wysprzęglik w oplu merivie ?
Mecze sie juz dwie godziny i nie leci płyn z tego odpowietrznika przy skrzyni.
Robiłem tak że zakładałem wężyk na zacisk hamulca i na odpowietrznik i pompowałem hamulcem następnie odkręciłem odpowietrznik zacisku i płyn szedł do wysprzęglika przez odpowietrznik- nic to nie dało.
Robiłem też tak że pompowałem sprzęgłem i tak jak hamulce się odpowietrza- zero efektu.

toomii76

toomi
Punktów
6592
Miasto
turek
ciśnienie w zbiorniczku trzeba zrobić to wypchnie powietrze.

toomii76

toomi
Punktów
6592
Miasto
turek
jedno z tańszych urządzeń.

1617904895029.png

a czy da się zrobić inaczej? chyba nie, bo inaczej już próbowałeś.

eclipse10

Początkujący
Punktów
4
Wczoraj na noc zostawilem odkrecony odpowietrznik i nic plynu nie zeszlo ze zbiorniczka, próbowałem też przez korek i sprężarką to samo plyn nie pokazuje sie wogule.w przewodzie idacym do wysprzeglika

tomeklibig

Gaduła
Punktów
6
Miasto
Słupsk
Co robiłeś, że musisz odpowietrzyć? Mi ostatnio przy wymianie wysprzęglika, w tym trójniku z odpowietrznikiem została stara uszczelka i po złożeniu wszystkiego zatkała przepływ i też nie szło odpowietrzyć.

tomeklibig

Gaduła
Punktów
6
Miasto
Słupsk
Co robiłeś, że musisz odpowietrzyć? Mi ostatnio przy wymianie wysprzęglika, w tym trójniku z odpowietrznikiem została stara uszczelka i po złożeniu wszystkiego zatkała przepływ i też nie szło odpowietrzyć.

eclipse10

Początkujący
Punktów
4
Wymieniałem sprzęgło, o jakiej uszczelce mówisz ? Po wyjeciu odpowietrznika calkowicie na jego koncu jest taka okragla poduszka gumowa może to ta uszczelka, tyle ze bez tego jak wkrece odpowietrznik do konca i wdusze sprzeglo to powietrze syknie przez końcówkę odpowietrznika czyli wychodzi ze powinna byc ta uszczelka.
Jeszcze nigdy nie mialem takich problemow z odpowietrzeniem.

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2074
Miasto
PZ
Wymieniałem sprzęgło, o jakiej uszczelce mówisz ? Po wyjeciu odpowietrznika calkowicie na jego koncu jest taka okragla poduszka gumowa może to ta uszczelka, tyle ze bez tego jak wkrece odpowietrznik do konca i wdusze sprzeglo to powietrze syknie przez końcówkę odpowietrznika czyli wychodzi ze powinna byc ta uszczelka.
Jeszcze nigdy nie mialem takich problemow z odpowietrzeniem.
Jeśli to się odpowietrza tak samo jak w Zafira to: "Tu masz popdpompowac i cofnac pedal, odkrecic odpowietrznik i dopiero wtedy wcisnac pedal sprzegla i zakrecic odpwoeitrznik"
Cyt. Forum Opel 24
Sprawdziłem w Zafirze :)

eclipse10

Początkujący
Punktów
4
Jeśli to się odpowietrza tak samo jak w Zafira to: "Tu masz popdpompowac i cofnac pedal, odkrecic odpowietrznik i dopiero wtedy wcisnac pedal sprzegla i zakrecic odpwoeitrznik"
Cyt. Forum Opel 24
Sprawdziłem w Zafirze :)
Ok spróbuje, moze byc tylko lepiej

WOODOO

SuperMechanior
Punktów
2485
Załóż wężyk na odpowietrznik i odkręć i ssij, a ktoś inny niech w tym czasie pompuje pedałem...:)

euroserwis8

SuperMechanior
Punktów
35
Miasto
Piaski
Jak płyn sam nie leci to problem z pompką. Tłoczek nie odsłania otworu którym zasysa płyn .

toomii76

toomi
Punktów
6592
Miasto
turek
to jest jeden z najbardziej skomplikowanych układów. nie każdy jest w stanie to naprawić.

Ostatnia edycja:

eclipse10

Początkujący
Punktów
4
Witam wyciągłem tą pompkę i tak to działa pompka przed podłączeniem nie miała w sobie płynu.
Pompka

Do góry Bottom