• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Opel Zafira 2.0 dti 16v Problem z Łańcuchem

Punktów
0
Witam mam poważny problem bo mechannik zawalił sprawe, a mianowicie chyba coś pomylił czy nie napiął odpowiednio łańucha` przy zmianie rozrządu (opel zafira A 2005 2.0dti 16v)
Zadzwonił mechanik i mówi mi, że jest problem bo prawdopodobnie przeskoczył łańcuch gdy uruchomił samochód i teraz pytanie co dalej czy jest szansa, że nic się złego nie stało i wystarczy poprawić łańuch czy na 100% silnik do wywalenia?

Piotr_skc

SuperMechanior
Punktów
54
Miasto
Skierniewice
A czemu zmieniales rozrząd? Ja takie silniki użytkowałem do 550tys bez zmian rozrządu. Przy ustawianiu trzeba zwrócić uwagę na pozycję walka {kropka}
Automatyczne połączenie postów:

Czym tam napinac łańcuch? Wszystko do kupy na znaki i napinacz napina jak się należy.

Łukaszgd88

SuperMechanior
Punktów
31
No, ale z tego co mówisz, to nie masz żadnego problemu, no może poza tym, że autko postoi kilka dni dłużej u mechanika.
Mechanik Z diagnostyka sobie poradzi bez problemu, z naprawą też. Więc jaki masz problem kolego? Poczekaj chwilę i odbierzesz sprawne autko

Do góry Bottom