• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

opel zafira a 2.0 dti 101km. gaśnie i kopci na szaro niebiesko

racon

Gaduła
Punktów
8
mam pytanko już zgłupłem , wczoraj wracałem z trasy i zaczął mi gasnąć , przy tym jak baśnie jakby zaczął chodzić na dwa gary i dymi mocno na szaro niebiesko i gaśnie , starałem się szybko zjeżdżać na pobocze cofnąć kluczyk poczekać minutę i jakoś odpalał i znowu jakiś kawałek i tak co jakiś czas , nieraz potrafi nie odpalić albo jakby chciał na 2 gary , cofam kluczyk chwilę i tak 2 -3 razy i jakoś zaskoczy , wymieniłem na prędce filtr paliwa był już do wymiany oraz zauważyłem popękaną izolację na czujniku wału , wymieniłem na nowy bosch . myślałem że będzie a tu przejechałem 7 km. i znowu to samo , pomóżcie , wtryski,, pompa, rozrząd co może być lub co sprawdzić, pozdrawiam

Mesiek

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
414
Miasto
PLE
Zacznij od pompy bo pewnie na tym skończysz.

racon

Gaduła
Punktów
8
Zacznij od pompy bo pewnie na tym skończysz.
Podejrzewasz pompę ale to dymienie na niebiesko i gaśnie. A za chwilę odpali i jak jedzie ani hmurki nie dymi siłę ma niby nic i nagle szarpnie niebieski dym i gaśnie albo chodzi jak na dwa gary to myślicie że pompa choć 3 lata temu była robiona.

racon

Gaduła
Punktów
8
dzis rozebrałem górę i dokręciłem 1 wtryskiwacz doszło około 3 obroty reszta była ok. nic nie widziałem jak chodzi normalnie nie dymi nie kopci brak żadnej hmurki , chodzi ładnie , dziś po odpaleniu dałem mało gazu i zgasł i nie wiem czy sam czy za mało gazu , odpalił bez problemu , ale przejechałem 17 km i nic ani hmurki nie kichnął siła wszystko jak było wcześniej , czy może przez ten zasyfiony filtr coś poszło i teraz to musi wypłukać. zobaczę jutro jak będzie dalej bo też myslałem zawieść auto do pompiarzy ale teraz nie wiem zobaczę dalej co się dzieje. napiszczie czy ktoś miał kiedyś coś takiego .

racon

Gaduła
Punktów
8
Psg16. Objawy na to wskazują. Powiedz jeszcze czy błędy są i jakie.
Właśnie dziwnie żadnych błędów, heck się nie zaświecą, dziś wracałem 17 km i jakby się nic nie stało, czy to lepiej przed śmiercią jak to mówią

Piotr_skc

SuperMechanior
Punktów
65
Miasto
Skierniewice
Może się zapowietrzał może to było nie dokręcone. Optymistycznie trzeba swiat brać. Check teraz w autach się nie swieci bo tunerzy robią off. Patrzyłeś jakimś skanerem czy nie ma kodów błędu?

racon

Gaduła
Punktów
8
Nie . Bo nie mam do opla chyba że vagiem działa a nie wiem

racon

Gaduła
Punktów
8
powiem tak. usterka usunięta ale. dzwoniłem do pompiarza panie za dwa miesiące bo każdy bo pompa czasu nie mają można pompe przywieżć ale auta nie kurde mówię i weź tu nie grzeb samemu mechanicy brak czasu , przy okazji dokręciłem wtrysk , wymieniłem przewody przelewowe jeden wężyk trochę przetarty ale wymieniłem nowe i żeby podłączyć na dole węzyk do pompy musiałem wykręcić egri tu zong ja go na bok a kostka wypadła , i okazało się że była włożona ale jakimś cudem wyszła na tyle że nie łączyła , przy okazji czyszczenie egr . montarz i teraz wszystko działa , kurcze taka pierdoła nieraz i wiesz gdzie patrzeć i patrzysz ale weź pomyśl że akurat kostka jest cofnięta na tyle że nie widać ale tyle że nie łączy. nie ma tego złego, przewody wymienione z krzyżakami , dokręcony wtrysk nic teraz z tyłu nie dymi i czyszczenie erg . myślę że na jakiś czas starczy, dzięki za fatygę i pozdrawiam całe forum

Do góry Bottom