• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Opel Zafira diesel 2.0_ nie odpala

Marshandka

Początkujący
Dołączył
28.07.2021
Postów
10
Punktów
0
Cześć, proszę pomóżcie. Nie odpala Opel Zafira diesel. Jechałam 15 km na rezerwie. Zatankowałam olejem napedowym premium na stacji Orlen. Bez problemu dojechałam do domu. Na drugi dzień auto nie chciało odpalić. Odpaliło dopiero po wpuszczeniu plaka do filtra powietrza. 3 sekundy kręcenia i po 5 sekundach odpala. Po odpaleniu na plaka mogłam jeżdzić cały dzień. A na drugi dzien znowu to samo, czyli Zafira znowu nie odpala. Wymieniłam filtr paliwa na nowy i mimo to nadal nie odpala. Co robić? Co może być przyczyną? Jak temu zaradzić? Niestety wszyscy mechanicy w około są bezradni. Jesli to problem z układem paliwowym, to gdzie szukać tej usterki, skoro nie ma wycieków? Dziękuje za pomoc.
 

Marshandka

Początkujący
Dołączył
28.07.2021
Postów
10
Punktów
0
Opel Zafira 2.0 TDI 2001 r.

Mechanik był u Zafiry. Podłączył pod komputer (nie powiedział czy widzi jakieś błędy). Odpalił na plaka i zabrał do warsztatu. Założył nowy filtr paliwa. I cały dzień Zafira śmigała. Natomiast na drugi dzien znowu było to samo, czyli Zafira nie odpaliła. Odpaliłam na plaka i pojechałam do mechanika. Powiedział, że nie wie co jest przyczyną i nie chciał podjąć się naprawy. Ostatecznie odesłał mnie z kwitkiem. I znowu była ta sama historia, tj. Zafira jeździła cały dzień, a po nocy znowu trzeba była odpalać na plaka. Może tak być, żę układ jest nieszczelny i cofa paliwo. W którym miejscu najczęściej występuje nieszczelność w tym układzie paliwowym? Czy ta nieszczelność może znajdować się przy filtrze paliwa tam gdzie wchodzą przewody? Czy tam są jakies oringi i przewody mają być ciasno (szczególnie ten z zagietą metalową końcówką)? Wyjęłam przewód z metalową końcówką z filtra paliwa i nie było ani jednej kropli paliwa na tym przewodzie. Proszę pomóżcie. Z góry dziękuję.
 

lukkiwlkp

Zweryfikowany Mechanik
Dołączył
19.12.2015
Postów
2860
Punktów
744
Wiek
34
Miasto
Pogorzela
Przewody przelewowe do wymiany lub podkładki pod trawersami
Automatyczne połączenie postów:

A jak dalej się będzie zapowietrza to uszkodzisz pompę
 

Marshandka

Początkujący
Dołączył
28.07.2021
Postów
10
Punktów
0
Zafira znowu była u mechanika. Zmienił w niej zaworek i wg niego miała już śmigać bez zarzutu, a jednak...postała na parkingu 3 godziny i znowu odpala tylko na plaka. Jeździ bez zarzutów, a wręcz idealnie, ale cały czas jest problem z odpalaniem....

macie jakiś pomysł?
 

Marshandka

Początkujący
Dołączył
28.07.2021
Postów
10
Punktów
0
Bardzo mi schlebiasz, ale niestety nie wiem nawet jak podnieść maskę :) także, samodzielne drutowanie nie wchodzi w grę :) Oczywiście wszystko piszę w imieniu mojego taty, który w odróżnieniu ode mnie oprócz jazdy samochodem jeszcze wie, gdzie jest filtr paliwa :) Zapewniam mechanik był z wizytą u auta (pokazał nam jak odpala się na plaka), a później auto było już u 3 mechaników.Piszę z małej miejscowości i liczba mechaników już się kończy. Tato ma problem z chodzeniem i bardzo średnie pojęcie o samochodach i mamy duży problem...
 

WOODOO

SuperMechanior
Dołączył
25.08.2014
Postów
5872
Porady
1
Punktów
2678
To może szybciej i taniej - bo pewnie tamtym płaciłaś - będzie napisać skąd jesteś, może ktoś jest tutaj z okolicy i ci weźmie i zrobi to auto...:)
 

slaweuszek

Zweryfikowany Mechanik
Dołączył
10.04.2018
Postów
1765
Porady
3
Punktów
382
Wiek
47
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Nie możesz normalnie napisać skąd jesteś ?
To jakaś tajemnica ?
A może to PROGRAM USTERKA ?
Szukasz niby pomocy a bawisz się w jakieś podchody jak dziecko ...
 

Marshandka

Początkujący
Dołączył
28.07.2021
Postów
10
Punktów
0
Przecież to Ostrów Lubelski jest koło Parczewa ;) nie odwrotnie :)
Koledzy, skoro założyłam konto na forum-mechnika to chyba sprawa jest veryyy important ;)
Tato, po spalonej całej paczce papierosów, postanowił, że zresetuje komputer w Zafirze. Jak powiedział tak też zrobił. Mówi, że auto odpaliło od razu i jest w euforiii...teraz zastanawiamy się jak długo....czy to możliwe, że 1 tys. km przebiegu mógł wpływać na odpalanie? Jakaś blokada?
 

Marshandka

Początkujący
Dołączył
28.07.2021
Postów
10
Punktów
0
Za jakiś czas spróbujemy ponownie odpalić i zobaczymy czy zaskoczy za 1 razem. Co prawda jesteście bardzo sympatyczni, ale nie chciałabym was już więcej męczyć ;)
Automatyczne połączenie postów:

P.S. Dla siebie chciałam kupić Mini Coopera. Tato mówi, że nigdy w nim się nie pokaże i BMW (Będziesz Mieć Wydatki).... Podzielacie jego zdanie?
 
Do góry Bottom