1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Opinie w/s warsztatów mechaniki pojazdowej

Dyskusja w 'Wolna strefa' rozpoczęta przez użytkownika piohol, 11-02 19.

1. piohol

piohol Uczestnik

Docenione treści:
    44
    Miasto:
    Kępno
  2. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    3 656
    Miasto:
    turek
    a co, nie ma w tym trochę prawdy? może nawet więcej niż trochę. tutaj wszyscy święci a skąd się bierze taka opinia? nie ma tu nikogo, kto by nawet ociupinkę nie przyrżnął klienta ale nikt się do tego nie przyzna. w każdym zawodzie polegającym na świadczeniu usług, takie rzeczy się zdarzają. tylko co niektórzy po prostu przeginają.

3. dejot43

dejot43 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 353
    Miasto:
    Olsztyn
    Nigdy nie podpisywałem umowy na obrót z hurtownią i nie muszę sztucznie generować obrotu. Ile zrobię tyle zrobię, nie ma pokusy...

4. pawel2406

pawel2406 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 078
    Miasto:
    łódź
    Kolego co tu dyskutowac ,skoro jest grono mechaników co tak zrobili fama poszła i nie wiem jak bys sie starał nie zmienimy tego nigdy ,ja tam swoim oddaje stare graty i nie wciskam kitu... skoro uważam ze amorek cieknie czy nie pracuje wymieniam go .. to samo z innymi podzespołami

ale i takze swoje licze .jesli widze ze było cos robione(kombinowane)) to licze podwójnie !!!

5. winetoo

winetoo SuperMechanior

Docenione treści:
    575
    Miasto:
    Radom
    Nie zmienia to faktu że jest wiele takich warsztatów co takie przekręty robią nagminnie. Znam to z własnego doświadczenia, mój były pracodawca był w tym mistrzem, powiedział bym nawet że szefem szefów. Potrafił przez uszkodzony wtryskiwacz silnik wymienić, znaczy ja wymieniłem ale on kazał i dlatego już tam nie rabotajem. Oj działo się tam, działo, aż wstyd. Na szczęście nie jest to zaraźliwe, z tym się trzeba urodzić.

6. pawel2406

Docenione treści:
    1 078
    Miasto:
    łódź
    ja tam wymieniam silniki ale z powodu wtrysku??

7. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    3 656
    Miasto:
    turek
    Jak dejot napisał, ja też nie mam bata nad głową. Nie muszę gonić. Robię po 9 h z przerwą na obiad, soboty wolne, pieniędzy do grobu nie zabiorę więc nie ma spiny. Jak robiłem u kogoś, zawsze były sytuację, że klient był dymany. Nie chodzi o coś takiego, że płacił za coś czego nie dostał, tylko wymieniane były części jeszcze dobre. Z najwyższej pułki bo największa marża z nich. No ale w dwa lata chatę stawiali :)

slawek2007.28, dejot43, art234 oraz 3 innych lubią to.
  8. pawel2406

Docenione treści:
    1 078
    Miasto:
    łódź
    duzo ma tych chat?:D

9. winetoo

winetoo SuperMechanior

Docenione treści:
    575
    Miasto:
    Radom
    Czepiasz się druciarzu, ale fakt, mea kulpa, czy jakoś tak. O, ty też tak robisz?

toomii76 i pawel2406 lubią to.
  10. pawel2406

Docenione treści:
    1 078
    Miasto:
    łódź
    no robie :( skoro drugi motor wyjdzie taniej jak remont to :mad: co mam zrobic jak ludzie kasy nie maja:mad:

11. Kris.79

Kris.79 Bywalec

Docenione treści:
    148
    Miasto:
    Toruń
    Jeszcze wklej link z TVN Turbo " Będzie Pan Zadowolony" :p:D
    nawet mojemu sąsiadowi poświęcili cały odcinek :D
    Jak w każdej branży usługowej trafić można na naciągaczy. Dlatego większość ludzi jak znajdzie mechanika uczciwego to się go trzyma i nie skacze po warsztatach. A tacy co za 5 zł. taniej za każdym razem na inny warsztat leci to najczęściej są dymani. Opinię i zaufanie u klientów się buduje latami. Mam umowy z hurtowniami i na częściach zarabiam i co w tym dziwnego ? Każdy sklep zarabia na prowizji ale mechanik to złodziej jak ma prowizję ? Części sprzedaje taniej niż sklep motoryzacyjny dla klienta indywidualnego i nigdy mi nikt nie zarzucił że drogo.

12. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    3 656
    Miasto:
    turek
    I wszystko w temacie. Ja też mam stałych, a jak dochodzi nowy, to dotarcie trwa jakiś czas i albo zostaje albo droga wolna.
    A takich co o 5 zeta za drogo wysyłam do konkurencji. I tak po jakimś czasie wracają.

13. blayders

blayders Początkujący

Docenione treści:
    24
    Miasto:
    Podkarpacie
    Sklep może mieć marze 30% a widziałem nawet i 1000% ale jak mechanik ma 10-20% to rozbój w biały dzień . Przecież on już orznął klienta na robociźnie . I mechanik nie musi siąść przy komputerze i tak jaka w sklepie poszukać i zamówić części one się zamawiają telepatycznie :)
    Najgorsi są klienci który przejeżdżają z usterka ciężką do zdiagnozowania i oczekują ze im podasz ile będzie to kosztowało zanim jeszcze rozpoczniesz proces diagnozowania .

14. winetoo

winetoo SuperMechanior

Docenione treści:
    575
    Miasto:
    Radom
    Nie chodzi o to że ten wtrysk uszkodził coś, nie, on po prostu lał i silnik wydawał dźwięk jakby panewkę obróciło. Klient go zostawił na złom a ja parę dni później zamontowałem go do innego auta, tylko ze sprawnym wtryskiwaczem. I 6 tysiaków szefo do wora wsypał a potem drugie tyle za ten niby złom, miszczostwo świata co?

slawek2007.28 i toomii76 lubią to.
  15. komar200

komar200 GWD

Docenione treści:
    870
    Miasto:
    grudziadz
    Tak , nie omylne serwisy podam przykład astra 2 1.4 16v napierdzielało jak by ktoś młotem walił 3 nie zależnie serwisy i 3600 w nich łącznie zostawione i oczywiście propozycje kupna ,co się okazało uszkodzony kolektor ssący cena części używanej + robota 300 zł .

slawek2007.28 i toomii76 lubią to.
  16. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    3 656
    Miasto:
    turek
    no nic, obiad zjedzony i można dalej iść okradać klientów. pięć godzinek okradania i do domciu piwsko z biedry chlać, no chyba, że się uda dużo nakraść to na żuberka będzie stać :)

17. dejot43

dejot43 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 353
    Miasto:
    Olsztyn
    Trzech dziennie okradniesz to i na Jacka od Danielsów będzie ;) :D

18. pawel2406

Docenione treści:
    1 078
    Miasto:
    łódź
    ja dzis jedynie na mleko ukradłem ..... nic nie oddałem jutro bede szalał w lidlu bo oddaje dwa auta i kupie sobie w SPOŁEM super wino albo trzy

slawek2007.28 lubi to.
  19. jurek1313

jurek1313 Gaduła

Docenione treści:
    123
    Miasto:
    wólka
    Ja to dzisiaj nic nie oddaję to pójdę lumpom z pół amareny zaj*!*@bie...

20. Vagers

Vagers Bywalec

Docenione treści:
    314
    No wreszcie się wszystko okazało jak kradniecie.

slawek2007.28, pawel2406 oraz toomii76 lubią to.