1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Oscyloskop 2-u kanałowy - jaki

Dyskusja w 'Narzędzia i sprzęt warsztatowy' rozpoczęta przez użytkownika Jarzi, 7-01 20.

1. Jarzi

Jarzi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 327
    Miasto:
    Kaczory
    Poleci ktoś oscyloskop dwu kanałowy?
    Potrzebny sporadycznie, myślę że budżet do 1000zl.

2. Krisg

Krisg Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    Sochaczew
    Adres strony:
    Do 1000 zł może być ciężko o sprzęt dobrej klasy. Jeśli ma to być klasyczny oscyloskop to do wyboru będą bardzo podobne urządzenia np. Siglent, Hantek, Rigol. Jeśli ma być używany w warsztacie, możesz pomyśleć o przystawkach do komputera. Są sporo tańsze, a często wystarczą. Ogolnie trzeba porównać parametry, a głównie próbkowanie i zakres.
    Za trochę większy budżet warto zwrócić uwagę na podstawowe serie lepszych producentów, np Keysight EDUX, albo Tektronix też z serii EDU.

3. Jarzi

Docenione treści:
    1 327
    Miasto:
    Kaczory
    Głównie chodzi o podgląd sygnału z czujników położenia, sond lambda.

4. Diagbox10

Diagbox10 -*-*-

Docenione treści:
    1 003
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Kolego sympatyczny to sa tak wolne przebiegi ze byle co ci to poczyta. Kwestia pikow to inna sprawa. Hantek pico fluke. Z tym spróbuj.

5. Krisg

Krisg Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    Sochaczew
    Adres strony:
    Do samego podglądu sygnałów używam często takiego ryżowego maleństwa DSO150, dorobiłem do tego zasilanie z baterii 9v i sprawdza się idealnie.
    Dla przykładu sygnały wrtrsku (prawidłowy i błędny) 20180512_141514.jpg 20180512_141545.jpg

6. Jarzi

Docenione treści:
    1 327
    Miasto:
    Kaczory
    Wiem, że nie są to jakieś super wielkie częstotliwości, ale ostatni raz oscyloskop miałem w rękach 10lat temu na pracowni elektronicznej w szkole. Dwu kanałowe oscyloskopy z lampą :) od tamtego czasu trochę się zmieniło, a nie chce mi się robić doktoratu z nowych rozwiązań, bo wiem, że sporo kolegów pracuje na czymś co mogą polecić :)

Ten DSO 150 to jedno kanałowy?

7. Krisg

Krisg Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    Sochaczew
    Adres strony:
    Tak, ale to tylko przykład. Dobry na start, bo kosztuje ok 100 zł. Jakość nie powala, ale na start w sam raz. Przystawkę dwukanalową do komputera kupisz za 300 zł. Osobiście zamiast kupić chińczyka za 1000, dolozylbym na jakiś firmowy, ale w warsztacie i tak nie wykorzystasz jego możliwości. Zwróć uwagę też na oscyloskopy przenośne, przy samochodzie są dużo wygodniejsze (jednokanalowy od 300, dwukanalowy od 800)