1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Ozon marker.

Dyskusja w 'Wyposażenie warsztatu, narzędzia sprzedam' rozpoczęta przez użytkownika riko, 26-03 20.

1. riko

riko Uczestnik

Docenione treści:
    13
    Sprzedam mało używany ozonator Magneti Marelli ozon marker .Parametry na stronie producenta. Cena 500,00 zł. tel .502646279.

2. Mikidz

Mikidz Gaduła

Docenione treści:
    404
    Miasto:
    Pomorskie
    1g czy 4g? Bo chyba dwa mieli w ofercie z tego co ostatnio patrzyłem

3. GSS-Daniel

GSS-Daniel Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    264
    Miasto:
    Busko
    ja mam ten 1g i jest głowniany, dobrze ze kupiłem nowy za 220zl na amazonie.

4. Mikidz

Mikidz Gaduła

Docenione treści:
    404
    Miasto:
    Pomorskie
    No właśnie tego się obawiam, że ten 1g to raczej sobie buty można wyozonować, a nie auto.

Też zamówiłem od naszych ryżowych przyjaciół, zobaczymy co to będzie. W tych wszystkich lepszych i gorszych ozonatorach za grubą kasę są zamontowane te same podzespoły, albo przynajmniej działające na tej samej zasadzie. Zamówiłem od chińczyka sam generator, wpakuję to w jakąś obudowę (pospawam sobie z blachy alu) i zobaczymy jak zda egzamin

5. miras forumowicz

miras forumowicz Uczestnik

Docenione treści:
    16
    1g czy raczej 10g . Widziałem że są nawet po 3 stowki 28 gramowe.

6. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    5 718
    Miasto:
    turek
    Taa, 3 stówki 10g. Na obudowie można wszystko napisać....

7. miras forumowicz

Docenione treści:
    16
    O to

Załączone pliki:

8. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    5 718
    Miasto:
    turek
    nie no, to jest kozak. nie ma to tamto. 24g jak pod 220v a jak pod 360v podłączysz to kto wie, może nawet 48g przez chwilę nie da. bardzo dobry wybór.

9. miras forumowicz

Docenione treści:
    16
    Podpisze ci to Bosch i bedziesz spokojniejszy pewnie

10. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    5 718
    Miasto:
    turek
    baw się dobrze.

11. miras forumowicz

Docenione treści:
    16
    Ubaw po pachy.

12. Mikidz

Mikidz Gaduła

Docenione treści:
    404
    Miasto:
    Pomorskie
    To jest chińskie 24g, zanim dotrze do Europy to będzie już tylko 4g... To tak z przymrużeniem oka :)

A na poważnie:
    1. Na obudowie można napisać wszystko. Ostatnio kupiłem kamerę, taką fotopułapkę do lasu. W ofercie oczywiście 16MP aparat, wyzwalacz 0,3 sekundy od wykrycia ruchu i zasilanie na 8 baterii AA. Oczywiście aparat koło 16mp nawet nie stał (ale tego akurat się spodziewałem i nie zależało mi na tym), ale wyzwalacz to niecałe 3 sekundy, a zasilanie ma na 6 baterii, więc muszę częściej jechać i je ładować. Co chińczyk na to? Że co ja tam się czepiam, że wyzwalacz jest na 0,3 sekundy, a ja mam na pewno złą kartę pamięci. Mniej baterii? Ale o co mi chodzi, to starczy bo ten model zużywa mniej prądu więc nie potrzeba mi 8, a jak chcę, to mam sobie dokupić panel solarny do tej kamery :D

2. Faktycznej wielkości wytwarzanego ozonu nie da się sprawdzić bez specjalistycznego sprzętu, więc nic chińczykowi nie udowodnisz, no chyba, że się uprzesz na badanie za kilka tysięcy, żeby MOŻE chińczyk Ci oddał te 200zl :)

3. Zaciągnąłem języka zanim zamówiłem swój generator i ludzie którzy na tym się bardziej znają jasno mówią, że trzeba patrzeć na moc jaką urządzenie pobiera. Przyjmuje się, że 20-25W jest potrzebne na wytworzenie 1g ozonu. Fizyki nie oszukasz, więc urządzenie które będzie pobierało 100W da nam 4g i tak się zakłada. To jest i tak dobrze, bo "renomowane" urządzenia do ozonowania za kilka tysi właśnie tyle mają podane w parametrach, a w środku chińskie generatory, więc niech każdy sobie wyciągnie wnioski sam :)

Ja zamówiłem z Ali taki generator (sama płytka z wentylatorem i dwoma podwójnymi generatorami), na początku zobaczę jak to zda egzamin, a jak będzie w miarę ok to go ulepszę (mocniejszy wentylator, żeby mógł dłużej chodzić, żeby ozonowac pomieszczenia, do tego jakiś sterownik czasowy, podwójny włącznik, żeby szło zmniejszać moc urządzenia, jakaś ładna obudowa, żeby nie było wstydu)

Ostatnio edytowano: 29-03 20