1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Pęcherz na nadkolu (nowa blacha)

Dyskusja w 'Blacharstwo i lakiernictwo' rozpoczęta przez użytkownika MktR, 18-09 19.

1. MktR

MktR Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam.

Mam nową blachę, wspawane reperaturki tylnych nadkoli + wstawione plastikowe nadkola. Całość robiona była dokładnie rok temu. Na jednym z nadkoli tuż przy zderzaku pojawił się pęcherz i nie wiem czy coś z tym robić. Czy już rdza wychodzi, czy po prostu przy malowaniu coś spartolone? Dodam że pęcherz jest bardzo twardy, próbowałem bardzo silnie go nacisnąć i nie dało rady. Nic się nie stało, nię pekł ani nic. Cały czas jest taki twardy. Jak skutecznie to zabezpieczyć i zrobić by ładnie wyglądało i nie wychodziło dalej żeby nie malować całego nadkola? Na drugim nadkolu nic takiego nie mam, jest ładne bez rdzy.

Dołączam fotki:

https://i.imgur.com/DbqYq4d.jpg

https://i.imgur.com/Y2OwybC.jpg

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

2. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    5 956
    Miasto:
    turek
    no i to jest pęcherz! aż miło popatrzeć :)

3. dejot43

dejot43 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    2 102
    Miasto:
    Olsztyn
    Jak twardy pęcherz to może coś z prostatą...

4. MktR

MktR Nowy

Docenione treści:
    0
    Wnioskuję że małe i nie mam co się przejmować, chociaż wcześniej miałem je na całych nadkolach. Minął dopiero rok po wstawieniu reperaturki dlatego pytam bo boję się, że może wyjść dalej a nie chciałbym lakierować od nowa całego nadkola.

xD To Hyundai więc wszystko możliwe. A tak na poważnie to wczesniej miałem takie bąble które były wypełnione powietrzem lub wodą i wystarczyło je lekko nacisnąć, a tego nacisnę i jest twardy.

5. dejot43

Docenione treści:
    2 102
    Miasto:
    Olsztyn
    Majster wystawiał reperaturki na zakładkę?

6. MktR

MktR Nowy

Docenione treści:
    0
    Tak na zakładkę. Wyglądało solidnie bo byłem tylko dowieźć nadkola plastikowe które miał mi wstawić żeby się syf, sól itp nie dostawało pod nową blachę, a potem to odebrałem jak już mi to pomalował bazą+klar.

Z daleka tego nie widać w ogóle, dopiero trzeba podejść pod auto. Ten pęcherz na 1 zdjęciu jest widoczny, a obok jest taki delikatny drugi (trochę widać na drugim, zdjęciu) i on jest wyczuwalny tylko palcem. I nie wiem czy ruszać czy zostawić, ale żeby nie szło dalej... chociaż za koszt wspawania reperaturek + pomalowanie dałem 400zł więc i tak tanio. Tyle to liczą za samo wspawanie reperaturek a gdzie malowanie... 300zl za element.

Ostatnio edytowano: 18-09 19
  7. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    5 956
    Miasto:
    turek
    jeszcze rok, może półtora i od nowa.

gd_1985 lubi to.
  8. MktR

MktR Nowy

Docenione treści:
    0
    Coś z tym zrobię bo jak zostawię to będzie szło dalej, a jak będzie szło to przynajmniej trochę to opóźnię.

9. dejot43

Docenione treści:
    2 102
    Miasto:
    Olsztyn
    Jeśli na zakładkę i spawy punktowe to szpachla pije wilgoć od środka i puchnie. Tak się nie wstawia reperaturek.

pawel2406 i toomii76 lubią to.
  10. pawel2406

pawel2406 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 437
    Miasto:
    łódź
    nie??? oj oj oj i znowu nie wyszlo :eek:

11. MktR

MktR Nowy

Docenione treści:
    0
    https://i.imgur.com/LEU97AF.png

Ten czerwoną strzałką pęcherz miałem już po malowaniu, myślałem że tak musi być. Zwłaszcza że był twardy, nie dało się go nacisnąć nic nie wypływało ani nic. Tylko teraz przy myciu auta zauważyłem że obok tego (strzałka na żółto) też zrobił się taki mniejszy pęcherzyk (albo też już był po malowaniu) a tego nie zauważyłem.

Na drugim nadkolu nic takiego nie mam i jest czyste, bez żadnych parchów.

Coś przy malowaniu sknocone to na pewno, tylko ciekawe czy bardzo będzie wychodzić. Wcześniejszą blacha była masakra ale to w ty Hyundaiu taki urok, dodatkowo nie miałem plastikowych nadkoli. Może nawet jeśli będzie coś wyłazić to w znacząco mniejszym tempie.

Całość i tak nie kosztowała dużo, 400zł z malowaniem to za takie pieniądze mało kto by chciał robić. Podjadę i poproszę żeby mi to poprawił bo samochód mało awaryjny, a tylko blacha (w sumie te nadkola) do kitu.