• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Passat B5 1.6 alz problem z odpalaniem

RobertAWT

SuperMechanior
Punktów
1
Witam , mam problem z silnikiem 1.6alz klasyczny 102km , mianowicie ciężko pali . Jak już odpali to nie pracuje idealnie. Sprawdziłem już kilka rzeczy i brak mi pomysłów .
Sprawdziłem /podmienione :
Nowe kable
Nowe świece
Przepływka
Przepustnica ,czysta i zaadoptowana
EGR wyczyszczony
Dolot szczelny
Ciśnienie paliwa w normie
Kompresja w normie
Czujnik wału
Filtr powietrza czysty

Jak już odpali za którymś razem pracuje trochę nierówno dopóki po chwili obroty nie wskoczą z 760 na ponad 800-830. Przy kręceniu zdarzyło się że strzelil w kolektor wydechowy . Ogólnie podczas kręcenia mam wrażenie że zapłon jest nie w tym mecie co trzeba , bo kręci jak by np paliwa nie dostawał , ale jak się już uda go zapalić to tak jak pisałem będzie chodził równo dopiero po chwilo jak obroty wskoczą wyżej ina te 820. Parametry pracy wg mnie są ok po za blokiem 4 w grupie 6, jest tam info o ciśnieniu barycznym chyba , u mnie ta wartość wynosi -35 (altitude correction ), tak czytałem i to może miec wplyw na te odpalanie ?

artmech

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1
Miasto
Wałcz
Zostaje jeszcze cewka do sprawdzenia lub podmiany.

RobertAWT

SuperMechanior
Punktów
1
Właśnie ja kombinuje , nie jest oryginalna Temica , a siedzi Hella aktualnie

RobertAWT

SuperMechanior
Punktów
1
Podmienione , dalej to samo czyli kłopot z paleniem , w początkowej fazie jak odpali to utrzymuje tylko 400 obrotów około w tym momencie jest brak reakcji na pedał gazu z po chwili obroty wzrosną i jest dobrze , co prawda jest minimalnie nierówna praca ale chodzi przyzwoicie

RobertAWT

SuperMechanior
Punktów
1
Brak
Automatyczne połączenie postów:

Może jakieś logi zrobić

Dawidek126

SuperMechanior
Punktów
224
Miasto
Piaseczno
Lepiej wyciągnij kolektor ssacy żeby widzieć wtryski. Poproś kogoś do pruby uruchomienia a ty obserwuj co się dzieje z paliwem.

RobertAWT

SuperMechanior
Punktów
1
Wtryski wyciągałem i patrzyłem jak rozbryzgują paliwo , była mgiełka ale nie za szeroka

RobertAWT

SuperMechanior
Punktów
1
Ma zimnym jest okolob11 -12 , a ma ciepłym nawet do 14 dochodzi , nie ma tak że na którymś wychodzi np 9, jaka może być max odchyłka pomiędzy garami ?

Psikuta1994

SuperMechanior
Punktów
116
Podobne objawy miał ten silnik jak padła uszczelka pod głowicą, całkiem nie dawno dostałem do roboty takie cudo

RobertAWT

SuperMechanior
Punktów
1
Jeżeli chodzi o kata to widzę że jest jakiś zamiennik i emulator ma sondzie

Psikuta1994

SuperMechanior
Punktów
116
A tak tylko zapytam ? Sprawdziłeś rozrząd?
Automatyczne połączenie postów:

Jak strzela do wydechu to może i przeskoczył

RobertAWT

SuperMechanior
Punktów
1
Sprawdziłem , Górne koło na znaku dół przestawiony minimalnie , ale jest luz na kole pasowym z możliwości lekkiego przestawienia w lewo o prawo

RobertAWT

SuperMechanior
Punktów
1
Po dzisiejszych próbach palenia jest tak że , odpala , ale pracuje na bardzo niskich obrotach na granicy zgaśnięcia do momentu aż przygazuje wtedy obroty się normuja i pracuje w sumie ok , ponawiam pytanie jaka może być odchyłka na kompresji pomiędzy cylindrami , czy na taką pracę silnika może mieć np sonda ? Bo już więcej nic mi nie przychodzi do głowy już.

Jarzi

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1589
Miasto
Kaczory
Sonda dopóki sie nie rozgrzeje nie jest brana pod uwagę.
Jakiej firmy czujniki walu/walka?

Do góry Bottom