• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Passat B5 centralny zamek pomoooooocy!!

Punktów
4
Miasto
Mannheim
Witam serdecznie !!!
Panowie pacjent Passat B5 FL 2002 rok
Padł mikrostyk w zamku drzwi kierowcy , wymieniłem cały zamek na nowy ale nie oryginalny wszystko działało bez zażutu przez 3 dni .
Dziś zauważyłem że podczas otwierania z pilota mrugnie awaryjnymi światłami ale podczas zamykania z pilota już nie mruga awaryjnymi . Usterka błacha ale bardzo irytująca.
Zastanawiam się nad założeniem z powrotem starego ale oryginalnego zamka po wcześniejszej wymianie mikrostyku bo widzę że można sam mikrostyk kupić wcześniej tego nie wiedziałem . Diagnoza VAG pokazuje błąd , , 000928 jednostka zamykająca centralnego zamka po stronie kierowcy (F220) 27-00 nie zrozumiały sygnał ,, po wykasowaniu pojawia się z powrotem czy taka operacja ma sens? Proszę o podpowiedzi może ktoś miał taki przypadek ? Za wszelkie info z góry dziękuję i pozdrawiam.

lukkiwlkp

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
744
Miasto
Pogorzela
Masz dwa zamki( zje.ane) . Idź na szrot wyciągnij jeden ....jeden swój zostaw .( ten zajumany bierz że sobą powiedz ze nie ma takiego jak potrzebujesz . I masz następny na podmiankę . Leciwe auto ... a zamek dobrej jakości kosztuje 100 zł (nowy)
A i jeszcze jedno
Zamek nowy skąd? Jest możliwość reklamacji "nowego " zamka ?

nickel

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
511
Miasto
WLKP
Są dobre zamienniki w cenie ok.100zł.Montowałem pare sztuk i nie ma problemów.

Punktów
4
Miasto
Mannheim
Masz dwa zamki( zje.ane) . Idź na szrot wyciągnij jeden ....jeden swój zostaw .( ten zajumany bierz że sobą powiedz ze nie ma takiego jak potrzebujesz . I masz następny na podmiankę . Leciwe auto ... a zamek dobrej jakości kosztuje 100 zł (nowy)
A i jeszcze jedno
Zamek nowy skąd? Jest możliwość reklamacji "nowego " zamka ?
Zamek kupiłem na allegro, gość zapewniał że jest ok kontaktowałem się z nim więc jak to rozbiorę to się zastanowię czy mu oddać zobaczę czy inny zmieni całą sytuację dzięki za odpowiedż POZDRAWIAM

slaweuszek

Zweryfikowany Mechanik
Porady
3
Punktów
382
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Nie mam dobrego zdania o zamiennikach i wielu moich znajomych ma podobne odczucia - zamienniki uszkadzają się, zwłaszcza mikrostyki. Po około pół roku trzeba wymianę robić w ramach reklamacji. Zawsze każę klientowi kupować te zamki, bo nie uśmiecha mi się wymieniać ich gratis w ramach reklamacji.

nickel

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
511
Miasto
WLKP
To sie klijenta informuje ze jezeli montujemy zamiennik to gwarancja jest na 3 miesiące a jak panu nie pasuje to prosze mi przywiez ori lub używany.

Punktów
4
Miasto
Mannheim
Panowie macie rację myślałem że te zamienniki to weszły na trochę wyższy poziom ale się myliłem dla tego nie będę już kombinował i wymienię w starym zamku mikrostyk i pod mienie cały komplet mam nadzieję że będzie ok zakładam że w nowym zamku poleciała płytka i stąd taki problem z awaryjnymi.

Do góry Bottom