1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Passat B6 1.9 tdi BXE sporadycznie nie odpala

Dyskusja w 'Silniki diesel' rozpoczęta przez użytkownika VAG SERWIS, 16-02 17.

1. VAG SERWIS

VAG SERWIS Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    10
    Miasto:
    Świlcza
    Witam.
    Mam problem z Paskiem 1.9tdi silnik bxe. Otóż czasem nie chce odpalić, dopiero za 4-tym razem zaczyna łapać i wygląda to tak jakby był zapowietrzony. Nie ma reguły czy silnik zimny po nocy, czy ciepły zgaszony pół godziny wcześniej. zdarza się to średnio co dwa tygodnie. Jeśli już odpali, nie puszcza dymu w ogóle, po zgaszeniu odpala od strzała. Sytuacja zaczęła się dziać po wymianie silnika (w starym silniku korba wyszła bokiem, silnik przekładany był w innym warsztacie). Sprawdziłem już następujące rzeczy:
    -Kąt wtrysku był -4 teraz jest ok
    -Przepustnica
    -EGR
    -Wymieniłem pompę paliwa w baku
    - Wyregulowałem pompowtryski
    - W komputerze zero błędów
    -Podczas kręcenia gdy nie chce odpalić wszystkie wartości są ok. Dawka paliwa rośnie: zaczyna od 15mg a odpala przy 45mg - ale tak jest tylko wtedy gdy nie odpala.
    Najgorsze jest to że jak już raz odpali to dwa tygodnie odpala, i nie wiem czy moja naprawa przyniosła jakiś efekt czy nie.
    Pytanie do Was czy może spotkaliście z czymś takim? Co jeszcze można by sprawdzić?
    Pozdrawiam.

2. fructon

fructon Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    556
    Miasto:
    Kraków
    Adres strony:
    Jesli masz filtr paliwa z zaworkiem zwrotnym na przewodzie to spróbuj go wymienić.

3. tomasek

tomasek Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    płock
    Witam .
    Mam ten sam model VW passat B6 1.9TDI i podobny problem od jakiegoś tygodnia.
    Zlałem paliwo ,zalałem nowym ,wymieniłem filtr Bosha i świece auto zapaliło.
    Kolejnego ranka ten sam problem auto kręci i nie odpala.
    Czy udało CI się już coś zdiagnozować? bo już cholery dostaję, dodam że pracę pompki słychać.
    Proszę o info...

Ostatnio edytowano: 23-03 18
  4. PySIEK

PySIEK Uczestnik

Docenione treści:
    36
    Miasto:
    Podlaskie
    Adres strony:
    Pewnie pompki wsadzone do wyje..... gniazd w głowicy drugiego silnika.Jeśli tak to będzie coraz gorzej.

5. mechanik.k

mechanik.k Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 309
    Miasto:
    London Tottenham
    Adres strony:
    Nie odpala jak są deszczowe dni?

6. tomasek

tomasek Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    płock
    Myślę że aura nie ma znaczenia,dzieje się to po dłuższym postoju po nocy -rankiem,(wcześniej w poście napisałem o pompce która znajduje się w zbiorniku że słychać jej pracę, tylko błąd się wdarł i zmylił na głośne pompowtryskiwacze proszę sie tym nie sugerować.

7. misiek1394

misiek1394 Uczestnik

Docenione treści:
    85
    Miasto:
    K-K
    Widziałem kiedyś 1.9 tdi po przekładce i też były podobne objawy. Nie odpalał, jak zapalił to już chodził. I okazało się że ktoś wsadził koło wałka rozrządu z 2.0 tdi do 1.9 tdi. Błędu nie było

vagedek lubi to.
  8. slawek2007.28

slawek2007.28 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    45
    Miasto:
    Ostrołęka
    Nowy motor był z pompkami, czy przekładane były ze starego motora? Uszczelnienie pompek poszło nowe? Bo jak oszczędzaliście na uszczelnieniu, to tam szukaj przyczyny. I w jakim stanie są gniazda pompek?

9. tomasek

tomasek Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    płock
    Przekładany był tylko blok równy rok,temu i robiony kompletny remont wszystko było weryfikowane a podejrzane elementy wymieniane, wszystkie uszczelninia nowe. Przez ten okres zrobione 15tyś km i nic się nie działo,do obecnego momentu.
    Jak po nocy odpali(dłuższy postój) to prze resztę dnia ok. świece żarowe, filtr paliwa -nowe, pompka vacum bosha brak rozszczelnień. Bak paliwa zalany na max.

10. slawek2007.28

slawek2007.28 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    45
    Miasto:
    Ostrołęka
    Wysiągnij pompki i popatrz dobrze na gniazda pompowrtyskiwaczy, ciekawi mnie na ilu cylindrach masz popękaną głowicę. Przerabiałem to.

11. PySIEK

PySIEK Uczestnik

Docenione treści:
    36
    Miasto:
    Podlaskie
    Adres strony:
    Czy głowica była zatulejowana pod pompki?Jeśli nie to już możesz zdejmować pokrywę i wyciągać pompki.Powycinało uszczelnienia.

12. tomasek

tomasek Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    płock
    Witam, jestem po naprawie mojego passata BXE, otóż okazało się że powodem ciężkiego odpalania po dłuższym przestoju były nieszczelniści pod pompowtryskiwaczami.
    Nowy komplet uszczelnień wtryskiwaczy załatwił sprawę:stop:

13. PySIEK

PySIEK Uczestnik

Docenione treści:
    36
    Miasto:
    Podlaskie
    Adres strony:
    Na miesiąc lub dwa

14. Załuski Kamil

Załuski Kamil Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Lubaczów
    Pompa vacum miałem podobny problem w Audi a4 1.9 TDI AWX
    . Po wymianie na pompę od Boscha problem zniknął.

15. paxstor

paxstor Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Ostrołęka
    Też wydaje mi się że, to wina uszczelnień pompek, druga sprawa jakiej firmy były te uszczelniacze zakładane przy remoncie, bo z własnego doświadczenia wiem że, tylko boscha się sprawdzają

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. passat b6 1.9 jak postoi cięrzko odpala

,
  2. passat pali za kolejnym razem

,
  3. 1.9 pd nie.odpala