• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Peugeot 1.6 vti

michal28mech

Początkujący
Punktów
0
Witam, piszę tutaj w sprawie nieszczęsnego sinika 1.6 vti, który jest w Peugeot-ie. Problem to wypadający zapłon na drugim cylindrze po rozgrzaniu samochodu i włączający się jednocześnie wentylator na maksymalne obroty. Ogólnie w samochodzie zostało wymienione bardzo dużo elementów i nadal jest ten sam problem. Został wymieniony rozrząd, sprawdzona głowica, wymienione gniazda zaworowe, pierścienie tłokowe, podmieniany był komputer. Już mi brakuje sił do tego auta Jest jakaś firma, którą znalazłem na olx, która zajmuje się naprawa tych silników, dzwoniąc do Pana z tego ogłoszenia, usłyszałem ze te silniki maja wadę fabryczna i tylko on o tym wie, nie może zdradzić co to za wada. Aby to naprawić potrzebuje silnika i komputera, koszt tej usługi to około 4500. Osobiście chciałbym wiedzieć za co płace te 4500 zł, a ne tak w ciemno, dlatego też pisze tutaj, może ktoś z was miał podobny przypadek i mógłby coś doradzić/ podpowiedzieć.

blayders

Grupa Wsparcia Technicznego
Punktów
182
Miasto
Podkarpacie
Wad jest parę . Ja ostatnio miałem egzemplarz gdzie po mocnym rozgrzaniu kompresja na jednym tłoku spadała z 14 na 8 bar :) - dwa razy podnosiłem czapkę zanim wyczaiłem . Zakończyło się na wymianie silnika na drugi .

Diagbox10

-*-*-
Punktów
1053
Miasto
trasa lublin siedlce
Ojoj. A może zaktualizuj sterownik. Wada fabryczna to jest silnik w tym aucie. Podobno źle cechy nabite na wariatorach. Valvetronic zmienia ustawienia? Albo rach ciach wywal error z mapy i ch.j.

Ojoj. A może zaktualizuj sterownik. Wada fabryczna to jest silnik w tym aucie. Podobno źle cechy nabite na wariatorach. Valvetronic zmienia ustawienia? Albo rach ciach wywal error z mapy i ch.j.

GSS-Daniel

Punktów
322
Miasto
Busko
Ja ostatnio też walczyłem z 3 tygodnie. Chyba następnego nie wezmę już do roboty...

blayders

Punktów
182
Miasto
Podkarpacie
Ja wczoraj miałem dwa . Na początku jest dużo wk…….. a z czasem naprawiasz je z automatu po odgłosach i pracy silnika .

GSS-Daniel

Punktów
322
Miasto
Busko
Wiesz co, ja ich sporo naprawiłem i ogarniam je dość dobrze ale ostatni naprawdę dał mi w kość. Nie była to wina użytkownika a wcześniejszych mechaników...

michal28mech

Początkujący
Punktów
0
GSS-Daniel a możesz podpowiedzieć co było przyczyna i co to za błędy mechaników?

GSS-Daniel

Punktów
322
Miasto
Busko
W tym przypadku było pół auta do poprawki więc bez sensu pisac. Nie wiem co u Ciebie sie dzieje nie widziałem auta więc jak mam podpowiedzieć...

michal28mech

Początkujący
Punktów
0
GSS-Daniel, co znaczy pół auta? opisałem problem jasno, co wymieniłem, co zrobiłem

AVF180

Początkujący
Punktów
2
Miasto
Kielce
Ten silnik to jeden wielki bubel ogolnie do sprzedania jak i do roboty po pierwsze ludzie juz wiedza ze to jest gowno wystarczy ze poczytaja na internecie, po drugie nikt nie chce placic za robote i czesci, kazda cena im nie pasuje ale chca zeby chodzil jak zegarek jedna PORAZKA i tyle.

Psikuta1994

SuperMechanior
Punktów
55
Ten silnik to jeden wielki bubel ogolnie do sprzedania jak i do roboty po pierwsze ludzie juz wiedza ze to jest gowno wystarczy ze poczytaja na internecie, po drugie nikt nie chce placic za robote i czesci, kazda cena im nie pasuje ale chca zeby chodzil jak zegarek jedna PORAZKA i tyle.
Dokładnie, mało kto chce naprawiać i jeszcze mniej osób chce za tą naprawę zapłacić, ciężki przypadek ten silnik, kilka zrobiłem, ale może miałem szczęście, że nie było problemów po odpaleniu nawet dziś jednego składałem ale tylko wałki, rozrząd i vacum.

Do góry Bottom