• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Peugeot 106 zgasł podczas jazdy i nie odpala.

Marcin1999993

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Chodzież
Witam, podczas jazdy powoli auto zaczęło tracić prędkość, i gdy zgasł nie dało się go już odpalić nie reagowało też na dodawanie gazu, sprawdzałem bezpieczniki wszystko ok, co mogło się popsuć ja osobiście stawiam na rozrząd, albo jakąś wiązkę. Jakieś rady tak tylko pytam bo i tak nie chce go naprawiać a może przyczyna jest błacha, a nie chce w grata inwestować. Pozdrawiam.

Marcin1999993

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Chodzież
No sprawdziłem pasek jest, a może to się wydawać śmieszne ale może rzeczywiście nie ma paliwa bo ja tam mam popsuty pływak bo jest elektroniczny i zawsze lałem za 50 zł i jeździłem na oparach skoczyć na stacje po bene sprawdzić hah? Tylko, że on mi się nie dławił ani nie dusił tylko w ogóle nie szło dodać gazu. Chociaż to też nie możliwe bo ja zawsze zeruje licznik i zrobiłem na tym 50 zł, to daje gdzieś 9 litrów przy dzisiejszych chorych cenach, 174km.

Ostatnia edycja:

Drugi2

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
97
No sprawdziłem pasek jest, a może to się wydawać śmieszne ale może rzeczywiście nie ma paliwa bo ja tam mam popsuty pływak bo jest elektroniczny i zawsze lałem za 50 zł i jeździłem na oparach skoczyć na stacje po bene sprawdzić hah? Tylko, że on mi się nie dławił ani nie dusił tylko w ogóle nie szło dodać gazu. Chociaż to też nie możliwe bo ja zawsze zeruje licznik i zrobiłem na tym 50 zł, to daje gdzieś 9 litrów przy dzisiejszych chorych cenach, 174km.
no to świetnie: pasek jest :D

już było pytanie o paliwo. nie ważne co my tu myślimy, ważne czy paliwo jest. trzeba wyeliminować jedną z przyczyn.
krótka piłka: jest coś w zbiorniku? orientacyjnie ile litrów? połowa, ćwierć baku? wczołgaj się pod samochód i postukaj w bak? pewnie będzie pusty

ciekawej matematyki używasz...
50zł przy cenie 6zł za litr to daje 8.3 litra paliwa.
przejechałeś 174km czyli około 4.8 l/100km. trochę nierealna wartość.

Ostatnia edycja:

maciek.k-k

SuperMechanior
Punktów
616
Miasto
OPOLSKIE
Ale pewnie zmieniłeś koła na zimówki i teraz licznik ci źle kilometry zlicza.

Drugi2

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
97
no to kolejne autko naprawione dzięki forum :D
sprawdź pierwszą odpowiedź w wątku i zaznacz, że dziękujesz

nanab

SuperMechanior
Punktów
154
Miasto
Bydgoszcz
Nie ogarniam tej patologii tankowania po kilka litrow. Uzbiera sie 10 takich dzbanow i normalni ludzie musza stac w kolejce. Jeszcze co drugi z nich kupi srotdoga zastanawiajac sie 10 minut nad sosem...

Do góry Bottom