• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Peugeot 207 - nie odpala, błędy antipollution fault i braking system faulty

Blanka220

Nowy
Punktów
0
Miasto
Wroclaw
Cześć!
Potrzebuję pomocy w zdiagnozowaniu problemu i porady. Auto mi nie odpala - kręci, kręci i nie chce odpalić a przy przekręcaniu kluczyka pojawiają się następujące błędy: antipollution fault i braking system faulty. Nie świecą się żadne kontrolki i pokazuje mi na transmiterze, że akumulator ma moc 11,7 (wiec to chyba za mało?)
Auto stało kilka dni rzeczywiście, wiec może akumulator mógł się rozładować ale czy wtedy pokazywałyby się powyższe błędy?
Samochód to benzyna, 1.4.

Blanka220

Nowy
Punktów
0
Miasto
Wroclaw
Update: teraz kiedy temperatura wzrosła (5 stopni na plusie) odpalił za pierwszym razem, bez żadnych błędów. Silnik chodził włączony na luzie przez 20 minut, zgasiłam - odpaliłam ponownie bez problemów. Jakieś pomysły dlaczego tak się działo wcześniej?

adam50

Gaduła
Punktów
16
Miasto
Gorzów wielkopolski
Najprościej i najlepiej jest po prostu zrobić mu diagnostykę czyli pod kompa bo tak to wróżenie z fusów i szukania niepotrzebnego No ale skoro nie posiadasz żadnego interfejsu a masz jako takie pojęcie to najpierw zacznij od sprawdzenia złączy w module bsm pod maską czy nie ma gdzieś zaśniedziałe czy patyny na szerokich wtykach lubi tam czasem nie łączyć ,dokładnie sprawdzić masy silnika i przede wszystkim czy akumulator ma odpowiednie napięcie te które podałeś 11,7 V to nie jest źle i auto powinno normalnie odpalić Jest jeszcze moduł BSI ale tam nie radzę się pobierać bo jeśli nie masz pojęcia nic tam nie zrobisz tym bardziej bez diagnostyki Komputerowej . Błąd który ci się wyświetla jest związany z układem hamulcowym i nie ma nic wspólnego z odpaleniem auta i na pewno się zapisał w pamięci

Do góry Bottom