1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Peugeot 307 1.6 16V ciśnienie paliwa

Dyskusja w 'Silniki benzynowe' rozpoczęta przez użytkownika Jarzi, 6-09 18.

1. Jarzi

Jarzi Gaduła

Docenione treści:
    468
    Miasto:
    Kaczory
    Mam problem z w/w Peugeot'em. Drze się, "depollution fault". Po podłączeniu pod kompa wyrzuca, że problem z lambdą. Bodajże, że za ubogo. Po skasowaniu błędu potrafi jeździć dzień lub kilka dni bez wyrzucania błędu.
    Ogólnie auto pod wzgledem mocy/spalania/praca na jałowym ok. W parametrach wszystko gra, sonda próbkuje prawidłowo. Jakieś 8 miesięcy temu miał zakładany nowy pływak razem z pompką (magnetti marelli). Mierze dziś ciśnienie paliwa i manometr stoi na 2bar'y i ani grama więcej. Przy dodatniu gazu ciśnienie spada do 1.7bar i po 2-3 sekundach wraca na 2bar'y.
    I teraz właściwe pytanie:
    Jakie ma być ciśnienie paliwa? Autodata podaje 3.5bar w układzie z podciśnieniowym regulatorem ciśnienia paliwa. Jednakże takowego nie znalazłem. Goła listwa z doprowadzonym jednym przewodem paliwowym - brak przewodu powrotnego.

Pozdrawiam Jarzi.

2. komar200

komar200 SuperMechanior

Docenione treści:
    568
    Miasto:
    grudziadz
    A filtr paliwa sprawdzałeś

3. slawek2007.28

slawek2007.28 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    184
    Miasto:
    Ostrołęka
    A takowy posiada to żelazo?

4. Jarzi

Jarzi Gaduła

Docenione treści:
    468
    Miasto:
    Kaczory
    Oczywiście, że filtr posiada - zintegrowany w zespole pompy paliwa :D

5. Mesiek

Mesiek Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    112
    Miasto:
    PLE
    Przy przyśpieszaniu ciśnienie powinno zostać podniesione w poprawnie działającym układzie ewentualnie pozostać nie zmienione nigdy nie opadać. Pompa szrot. Reklamuj gówno. I załóż coś markowego. Bo tej firmy co podałeś to ja ewentualnie montuje żarówki. Pompa paliwa to obciążony podzespół tu byle czym auta nie oszukasz.

6. Jarzi

Jarzi Gaduła

Docenione treści:
    468
    Miasto:
    Kaczory
    Zamienię pompę na inną i zobaczę. Ogólnie to dziadostwo ma chyba regulator ciśnienia w koszu pompy. Sterowania ciśnienia podciśnieniem nie ma.

7. pawel2406

pawel2406 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    548
    Miasto:
    łódź
    miałem to samo w kangoo winna była pompa

8. Mesiek

Mesiek Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    112
    Miasto:
    PLE
    Bez względu na to jak jest ciśnienie regulowane nie może spadać. Bo to świadczy tylko o kiepskiej wydajności pompy. Tym bardziej jak była niedawno zakładana nowa to niema co kombinować tylko oddawać.

9. Jarzi

Jarzi Gaduła

Docenione treści:
    468
    Miasto:
    Kaczory
    Dobra. Rozebrałem dziadostwo i sprawa wygląda tak.
    Pompa ciągnie paliwo, wrzuca do zbiorniczka wewnątrz kosza i jest założony zawór który nadmiar ciśnienia odprowadza z powrotem do baku.
    W czasie pracy silnika pompa stabilnie trzyma 2bary. Przy przegazowaniu usiądzie o około 0.2-0.3 bara i po 2-3s wraca na 2 bary.
    Skłaniam się bardziej ku regulatorowi ciśnienia. W ogóle co dziwne, zaraz po zgaszeniu auta ciśnienie na listwie od razu znika (przepuszcza regulator?).

10. pawel2406

Docenione treści:
    548
    Miasto:
    łódź
    takze bym na to stawial !

11. Jarzi

Jarzi Gaduła

Docenione treści:
    468
    Miasto:
    Kaczory
    Pytanie jeszcze jakie ma być ciśnienie. Logika podpowiada, że około 3bary. Autodata mówi 3.5bar ale z "regulacją podciśnieniowa ciśnienia paliwa".

A tu regulacja jest wewnątrz modułu pompy.

12. pawel2406

Docenione treści:
    548
    Miasto:
    łódź
    upload_2018-9-6_14-49-56.png

i nic sie nie reguluje ;)

13. Jarzi

Jarzi Gaduła

Docenione treści:
    468
    Miasto:
    Kaczory
    Trochę przedmuchałem regulator. Podłączyłem w wiadrze na stole. Bije równo 3.5bar. Założę na samochód i zobaczymy

WP_20180906_15_15_51_Pro.jpg

14. SajmonMB

SajmonMB Uczestnik

Docenione treści:
    53
    Walczyłem jakiś czas temu z xsara picasso wywalała właśnie błąd sondy i po postoju odpalała za 2-3 razem ciśnienie 2.5 bara na biegu jałowym. Mierzone we wiaderku moment biła pompka do 3.5 zamontowałem ją znów, ale problem nie ustał wymieniłem na nową i wszystko ok czasem pompka potrafi trochę oszukać.

15. Jarzi

Jarzi Gaduła

Docenione treści:
    468
    Miasto:
    Kaczory
    Założyłem na samochód. Bije 3.5bara. Po jeździe próbnej tak samo. Wydam auto i zobaczymy. Jak wróci z bledami i niskim ciśnieniem to ja wymienię.
    .