1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Peugeot 307 1.6 16v szarpanie przy hamowaniu silnikiem

Dyskusja w 'Silniki benzynowe' rozpoczęta przez użytkownika miclipa, 30-07 18.

1. miclipa

miclipa Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam,
    Posiadam Peugeota 307 2003r 1.6 16v manual. Od dłuższego czasu walczę z szarpaniem silnika podczas hamowania na biegu.
    Problem objawia się tym, że poniżej 1500obr podczas hamowania na biegu (najbardziej wyczuwalne na 2 i 3) samochód jak by na chwile sam przyśpieszał a następnie zaczyna szarpać. Jest to dosyć uperdliwe w korkach [​IMG].

Tak dla jasności wszystkie poduszki silnika są sprawne, ostatnio wymieniana pod silnikiem, skrzynia biegów też wymieniana (stara się rozpadła :/), przepustnica dziś wyczyszczona z dużego syfu [​IMG].

W pp2000 nie wyświetla żadnych błędów, ale wstępnie podczas jazdy z wpiętym komputerem zauważyłem, że poniżej 1500obr włącza się dotrysk paliwa w tym samym czasie akurat zaczyna szarpać.
    I tu się pojawia pytanie czy to możliwe, że dotrysk załącza się za wcześnie ? i czy ktoś już miał podobny problem ?

Pozdrawiam.

2. Diagbox10

Diagbox10 Gaduła

Docenione treści:
    290
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Nie powinien. To jest lpg?

3. miclipa

miclipa Nowy

Docenione treści:
    0
    Nie auto jest bez lpg. Czyli rozumiem, że dotrysk paliwa powinien się załączać na niższych obrotach ?

4. Diagbox10

Diagbox10 Gaduła

Docenione treści:
    290
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Czyli tak . Życzenie kierowcy jest zero albo ponizej zapisanego w sterowniku ustawienia to sterownik odcina paliwo , i wtedy powinien hamować. A u ciebie chyba dostaje informacje ze chcesz czasami mu depnac podczas hamowania.

5. miclipa

miclipa Nowy

Docenione treści:
    0
    Tak tylko skąd ta informacja :p, pewnie jakiś czujnik pracuje nieprawidłowo.

Jak tak puszcze gaz przy 3000 obr to hamuje ładnie a trochę poniżej 1500 obr sam trochę przyśpiesza i zaczyna się skakanie :/.
    Masz jakiś może pomysł jak to rozwiązać ?

Może potencjometr pedału gazu lub czujnik położena wału ?

6. Diagbox10

Diagbox10 Gaduła

Docenione treści:
    290
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Zacznij od geja gazu. Chyba ze linka

7. miclipa

miclipa Nowy

Docenione treści:
    0
    Linki tam nie ma jest tylko podłączony pod kostkę. Tylko z drugiej strony jak by to był pedał gazu to w każdym zakresie chyba by wariował a nie akurat poniżej 1500 obr

8. Diagbox10

Diagbox10 Gaduła

Docenione treści:
    290
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Co ci zalezy sprawdzić. Zrob mu test czy rowno rosnie i opada

9. misiek1394

misiek1394 Bywalec

Docenione treści:
    216
    Miasto:
    K-K
    Umyj map sensor, może przepustnica ma wytarte ścieżki [podmień na inną].

Edit: Zobacz czy ci się nie zapowietrza zbiornik. Mi sam gasł, w prawym przednim nadkolu masz zbiornik par paliwa. Ja u siebie wywierciłem otwór w korku wlewu i jest gitara hehe.

toomii76 lubi to.
  10. miclipa

miclipa Nowy

Docenione treści:
    0
    Po umyciu map sensora (był cały w oleju) szarpie zdecydowanie delikatniej, ale na pp2000 dalej przy ok 1440obr włącza sie dotrysk paliwa.

11. Diagbox10

Diagbox10 Gaduła

Docenione treści:
    290
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    To 60 obrotow spadło?:)

12. miclipa

miclipa Nowy

Docenione treści:
    0
    nie, tak było cały czas pisałem na początku poniżej 1500 obr :). Ten pp2000 też mi się wydaje, że trochę te dane pokazuje z opóźnieniem :p.
    Nie wiem może spróbuje kupić nowy map sensor skoro po czyszczeniu mniej szarpie :p