1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Peugeot 407 wibracje przy prędkości powyżej 120km/h

Dyskusja w 'Diagnostyka' rozpoczęta przez użytkownika #wsgreenpoint, 14-03 18.

1. #wsgreenpoint

#wsgreenpoint Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Rzepiennik Marciszewski
    Witam. Peugeot 407 2.0HDi 136km 2004r problem z samochodem klienta. W jego peugeocie przy prędkości powyżej 120km/h auto wibruje porównał to do tego jak się jedzie na autostradzie i najedzie się na pas ten przy którym mamy słyszeć że na niego najeżdżamy. Zawieszenie sprawdzone żadnych luzów, na półosiach również, sprawdzone wyważenie kół żadnych nie prawidłowości nie ma.. macie jeszcze jakieś pripozycje? Czy to może być objaw uszkodzonej dwumasy? Klient mówił że poprzedni mechanik przy jakiś pracach stwierdził że sprzęgło będzie w niedługim czasie do roboty.

2. Misiakowski

Misiakowski Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    83
    Miasto:
    Gdansk
    Najprawdopodobniej coś z sprzęgłem ...

3. Stanisław 1946

Stanisław 1946 Weteran Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    540
    Miasto:
    Szczecin
    Przeguby od strony koła.

4. Misiakowski

Docenione treści:
    83
    Miasto:
    Gdansk
    moga to Tez byc krzywe kola,felgi,opony...?

Ostatnio edytowano: 14-03 18
  5. #wsgreenpoint

#wsgreenpoint Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Rzepiennik Marciszewski
    Panowie koła sprawdzałem na wywazarce bicia nie mają a i felga wydaje się być prosta, mało tego wystąpiło to nagle, rozmawiałem z klientem mówi że na zimnym silniku telepie nim jak się zagrzeje uspokaja się może te dwie rzeczy są powiazane? Przeguby raczej też bym wykluczył

6. Misiakowski

Docenione treści:
    83
    Miasto:
    Gdansk
    poduszki silnika,skrzyni

7. #wsgreenpoint

#wsgreenpoint Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Rzepiennik Marciszewski
    Sprawdzone uszkodzona poduszka skrzyni była wymieniona

Wymieniam jeszcze klocki hamulcowe przednie bo już końcówka ich, i tarcza z prawej strony po jeździe była gorąca a lewa normalna, z prawej strony też klocki były dużo bardziej starte, klient twierdzi że wymieniał komplet hamulców całkiem nie dawno wraz z tarczami.. klocki helli tarcze nie wiadomo

Prowadnice pracują elegancko tłoczek też się cofa bez problemu... Na jednym z klocków okładzina pęknięta w pół, tylko nie wydaje mi się żeby te klocki powodowały wibracje

8. Misiakowski

Docenione treści:
    83
    Miasto:
    Gdansk
    czyli co przestalo juz wibrowac?

9. #wsgreenpoint

#wsgreenpoint Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Rzepiennik Marciszewski
    Dam znać później bo jeszcze mi z hurtowni nie przyszły

10. Papandreu

Papandreu Uczestnik

Docenione treści:
    88
    Miasto:
    Gliwice
    Pamiętaj, że uszkodzonego kordu w oponie nie stwierdzisz na wyważarce. Często wyważam koła, jest niby OK, masy wyzerowane, a wybrzuszenie wyczuwalne pod dłonią, jak zakręcisz kołem. Poza tym mam nadzieję, że sprawdziłeś wszystkie koła, nie tylko przednie? Czasami od tyłu też coś potrafi się dziać i nosi po całej budzie. Jak nie, to zacznij wykluczać. Może zmień opony na inne, jak coś tam masz pod ręką. Albo nawet przerzuć tył na przód i sprawdź, czy jest zmiana. Wtedy wykluczysz tą możliwość. Później trzeba brnąć dalej. No i "wywiad" z klientem, od kiedy ma ten problem. Bo nie sądzę, żeby nagle to wyskoczyło.

11. #wsgreenpoint

#wsgreenpoint Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Rzepiennik Marciszewski
    Kolego dzięki za radę problem jest w tym że w okolicy warsztatu nie mam szans osiągnąć tej prędkości o której mówi klient... Wywiad przeprowadziłem dokładny twierdzi że nagle jeździ tym autem stałe i tylko on.. ja chciałbym słyszeć, czuć sam jak to auto się zachowuje przy tej prędkości i o co dokładnie chodzi klientowi no ale niestety nie ma do tego drogi...

Aktualnie klient dzwonił że po wymianie tych klocków itd weźmie i sprawdzi, w razie czego później żeby wykluczyć koła założymy letnie, temat dalej aktualny jakby komuś przyszły do głowy jeszcze jakieś pomysły to pisać

12. Papandreu

Papandreu Uczestnik

Docenione treści:
    88
    Miasto:
    Gliwice
    To jak to chcesz w ogóle zweryfikować po wymianie czegokolwiek? Rozumiem, że nie masz odpowiedniej drogi, ale tak to możesz szukać miesiącami. Klient będzie wracał po jakimś czasie i mówił, że to jeszcze nie to.

Poza tym piszesz, że tarcze i klocki niedawno wymieniane, a na jednym z klocków okładzina pęknięta w pół. Dziwne to.

13. #wsgreenpoint

#wsgreenpoint Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Rzepiennik Marciszewski
    Wiem kolego że dziwne co najlepsze prowadnice chodzą elegancko tłoczek cofnął się bez żadnego problemu sprawdzałem jego wysunięta powierzchnie jak nowa, klient jest pierwszy raz a samochód musi zabrać bo ma gdzieś jechać przecież mu nie zabronię mieliśmy dzisiaj razem jechać żeby sprawdzić co i jak ale mu nie pasuje powiedział że jutro bo ma załatwienia także jutro dam znać czy problem zniknął, w razie czego zmienię pierwsze te kola. Dziwi mnie tylko fakt że to występuje przy tak dużej prędkości, oraz opis przez klienta tego zjawiska wcześniejszy mechanik przepatrzyl tylko zawieszenie z grubsza i powiedział mu że jest przewrażliwiony bez jezdy samochodem itd, także podejście bardzo profesjonalne

Klient odbierając auto właśnie stwierdził że to nie jest stale.. mówi jadąc w jakieś tam miejsce z ta prędkością nic się nie działo później wracał zaczęło później jechał i znów nic, i powiedział jedną według mnie istotną rzecz że jak podbił "gaz" to przestalo zaczął przyspieszać i już nic. Czyżby faktycznie dwumas?