• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Piszczenie spod maski w audi a4 b7 2.0 tdi 170km

kkamilek512

Początkujący
Punktów
0
Witam was ,
Mam takie krótkie pytanko i prosiłbym o poradę. Temat wygląda następująco.. zacząłem mieć problem z turbiną mianowicie po odpuszczeniu gazu np w celu zmiany biegu czy aby się zatrzymać słychać jest tarcie wirnika o korpus turbosprężarki natomiast od jakiegos czasu zaobserwowałem również pisk/świrgotanie niezbyt głośne (w kabinie nie słychać podczas jazdy czy na postoju natomiast jak sie otworzy szybe to juz mozna uslyszec) spod maski właśnie z okolic turbiny, nie jest to pisk od pasków gdyż one są z przodu i rozrząd i klinowy , szczerze mówiąc pierwsze co myślałem że to filtr paliwa gdy dostawiałem ucho może zapowietrzony albo coś, ale ostatnio wsłuchałem się dokładnie i stwierdzam że jest to coś po lewej stronie silnika a według mojej wiedzy poza turbo tam nic nie ma. Długo szperałem na internecie za jakimś schematem czy czymś podobnym co jest gdzie pod maską w tym audi aleee no niestety nie znalazłem. Dźwięk ten nie pojawia się po odpaleniu auta i po pozostawieniu go tak odpalonego przez kilka minut, wystarczy dodać troszkę gazu nawet na postoju aby ten dźwięk zaczął się nasilać. Po przejechaniu kilkunastu km i po pozosawieniu auta na luzie bez ruszania gazu dzwiek ten nie ustepuje , przy wciskaniu hamulców po przejechaniu tych km również dźwięk się nie zmienia w żaden sposób (pomyślałem że w ten sposób może wyeliminuje pompe paliwa). Jeszcze bym zapomniał , zaraz po zgaszeniu auta momentalnie ten dźwięk ginie więc jakiś wirnik czy coś odpada raczej bo jeszcze by był chyba słyszalny przez chwile po zgaszeniu auta , chyba ? . Co to może być ? Wiem że to wróżenie z fusów odpowiadanie na takie pytania w internecie , ale mi konkretnie chodzi o to czy to może być turbina ? Jakaś tulejka może w niej świrgocze czy raczej to jest waszym zdaniem coś innego i jeśli to coś innego to co może być umiejscowione po lewej stronie silnika w tym aucie co może dawać takie objawy ? Jest to Audi A4 B7 2007r. 2.0 tdi 170km.

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie :>

Pawel23

SuperMechanior
Punktów
78
Miasto
Wołomin
Podjedź do kogoś bo jeśli to faktycznie turbina to już masz tykajaca bombe wkoncu urwie wirnik i po temacie . Niech ktoś Ci to zweryfikuje

Mozdzen86

Początkujący
Punktów
4
Chłopaki wyżej mają rację, ciężko coś z opisu Ci pomóc, a jeśli serio coś z turbiną jest to tak jak pisał @Pawel23 masz "tykającą bombę" i jak j****e nie będzie co zbierać.

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
149
Miasto
Xxx
A ja bym postawił tak z daleka na elektrozawor podcisnieniowy sterujący praca turbiny.. Po prostu się rozszczelnil i gwiżdże na podcisnieniu

Do góry Bottom