1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

po godzinach

Dyskusja w 'Przepisy i prawo' rozpoczęta przez użytkownika kumpek20, 15-07 18.

1. kumpek20

kumpek20 Nowy

Docenione treści:
    5
    Jak to wygląda prawnie jeżeli pracuje na codzień w jakiejś firmie, a po godzinach naprawiam samochody u siebie w warsztaciku? musze sie jakoś rejestrować czy mikro biznes? czy ryzykować na czarno?

2. Jarzi

Jarzi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    822
    Miasto:
    Kaczory
    Jeżeli bierzesz za te naprawy pieniądze to sie domysl :)
    Ogólnie jak jesteś zatrudniony to jak założysz DG to do zapłaty będziesz miał chyba tylko zdrowotne (niecałe 300zl chyba).
    No i oczywiście poznasz wszystkie "udogodnienia" naszego państwa dla małych firm :)

3. kumpek20

kumpek20 Nowy

Docenione treści:
    5
    Tylko że wyczytałem że od marca 2018 roku można nie rejestrować swojej działalności jeżeli jej dochód nie przekracza 1050 zł miesięcznie, nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Może ktoś biegły w tych sprawach by sie wypowiedział bo ja jestem zupełnie zielony w tych sprawach. Mógłbym robić na czarno ale nie wiadomo czy zaraz jakaś menda nie podpierniczy

4. kojak2464

kojak2464 Uczestnik

Docenione treści:
    43
    Miasto:
    Kłodzko
    Miało to wejść w kwietniu i w sumie nie wiem czy weszło czy nie

5. NorbertK

NorbertK Uczestnik

Docenione treści:
    97
    Tylko jak do udowodnić ze dochód nie przekracza 1050zl?

6. kojak2464

kojak2464 Uczestnik

Docenione treści:
    43
    Miasto:
    Kłodzko
    Tak naprawdę trzeba dużo robić na lewo, trzeba mieć kasę fiskalna i jak się dużo robi to ludzia nie dawać paragonów bo jak przekroczy ta kwote to wchodzisz na zwykły zus, co prawda mniejszy przez dwa lata ale jest. W ogóle to nie wolno mieć przez 5 lat działalności wcześniej żeby można było coś takiego zalozyc.

slawek2007.28 lubi to.
  7. slawek2007.28

slawek2007.28 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    364
    Miasto:
    Ostrołęka
    A możesz coś więcej opisać w temacie. Jak to wygląda i jak księgowy księgowa to ogarnia. Jak to zgłosić itd.

8. kojak2464

kojak2464 Uczestnik

Docenione treści:
    43
    Miasto:
    Kłodzko
    Wiesz nie wiem dokładnie, ale jak jest kasa czy coś to drukujesz sprawozdanie z miesiąca ewentualne faktury. Trzeba było by się dowiedzieć bo może ryczalt. To jest głównie ukierunkowane na drobne dorabianie, fryzjer czy coś. Zaczniesz grupsza robotę i zaraz jest 1000

9. mike87

mike87 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Pzn
    Jeżeli masz większy dochód z takiej dodatkowej pracy to może jakaś dotacja na mikrofirmę (20k) i mały zus przez 2 lata? (od stycznia chyba już będzie cały czas dla mikro przedsiębiorców) - jednak musiałbyś być bezrobotny żeby się o to starać.. Niestety.. inaczej najlepszą opcją będzie praca po cichu.. na czarno :)

10. nomado

nomado Początkujący

Docenione treści:
    15
    Miasto:
    Zamienie
    Od końca kwietnia możesz nie rejestrować takiej działalności ale ( tak w skrócie ):