• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Podbicie przeglądu anglik

Punktów
0
Witam, na jakiej stacji bezproblemowo będę mógł przejść przegląd anglikiem? Dodam że na lampy przednie kupiłem naklejki z homologacją żeby nie oślepiały, nie jest nigdzie skorodowane, hamulce zawieszenie wszystko ok. Słyszałem że jest z tym różnie a nie chce jeździć od stacji do stacji. Okolice podkarpacia (Stalowej Woli).

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2284
Miasto
PZ
Dodam że na lampy przednie kupiłem naklejki z homologacją

Kupiłeś naklejki czy lampy z naklejkami?
To jeszcze wymień sobie lusterko lewe na nasze polskie, nie wiem jak z prawym, najlepiej podjedź na skp w twojej okolicy i zrób sobie przegląd przed przeglądem czy też kontrolę przedzakupową, skasują 20-40 zł a będziesz miał pewność że przejdzie, oczywiście nie muszę mówić że wszystko inne musi być w porządku z samochodem?

Punktów
0
Kupiłeś naklejki czy lampy z naklejkami?
To jeszcze wymień sobie lusterko lewe na nasze polskie, nie wiem jak z prawym, najlepiej podjedź na skp w twojej okolicy i zrób sobie przegląd przed przeglądem czy też kontrolę przedzakupową, skasują 20-40 zł a będziesz miał pewność że przejdzie, oczywiście nie muszę mówić że wszystko inne musi być w porządku z samochodem?
Naklejki, które zmieniają kąt padania światła aby dostosować asymetrię do Europy tak by nie oślepiać. Natomiast jak je nakleje podjadę jak mówisz i zapytam czy już będzie możliwe przejście pt

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2284
Miasto
PZ
Naklejki, które zmieniają kąt padania światła aby dostosować asymetrię do Europy tak by nie oślepiać. Natomiast jak je nakleje podjadę jak mówisz i zapytam czy już będzie możliwe przejście pt
Z tego co kojarzę to takie naklejki sprawiają że światła świecą symetrycznie, faktycznie nie oślepiają kierowców pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka ale też nie doświetlają prawej strony drogi (pobocza) zgodnie z obowiązującymi przepisami światła powinny dawać kształt światła asymetryczny taki jak ten
Screenshot_20210714-140047.jpeg
A twoje naklejki dadzą mniej więcej taki efekt
Screenshot_20210714-140200.jpeg

koziar76

Początkujący
Punktów
1
lampy muszą być europa naklejki nie mogą być lusterka też europa obydwa tył lampy prfzeciwmgielne z lewej i cofania z prawej jsk są po obu stronach to spoko prędkościomież musi wyświetlać w km to minimum

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
146
Miasto
Xxx
Nie musi być wyskalowany w km jeśli masz wyświetlanie elektroniczne jak np w audi etc gdzie możesz przestawić mph na km

koziar76

Początkujący
Punktów
1
oczywiście że może być tak jak mówi sulej013

Florian29a

Bywalec
Punktów
4
Miasto
Dębica
Jeśli robisz pierwszy przegląd to jedynie w stacji okregowej pojazdów nie podstawowej. Ogólnie to jak trafisz to nawet lamp ci nikt nie bd sprawdzał. Ale jak coś to lampy przód skala w km elektryczna jeśli masz w liczniku wystarcza przeciwmgielne tył i tłumaczone dokumenty lub jeśli będzie ogarnięty diagnosta to z tej ang przetluamczy

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2284
Miasto
PZ
Jeśli robisz pierwszy przegląd to jedynie w stacji okregowej pojazdów nie podstawowej. Ogólnie to jak trafisz to nawet lamp ci nikt nie bd sprawdzał. Ale jak coś to lampy przód skala w km elektryczna jeśli masz w liczniku wystarcza przeciwmgielne tył i tłumaczone dokumenty lub jeśli będzie ogarnięty diagnosta to z tej ang przetluamczy
W podstawowej z rozszerzeniem na pierwsze rejestracje też zrobi
Automatyczne połączenie postów:

To są takie stacje gdzie nawet świateł nie sprawdzają? :D

Drugi2

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
33
Taki off top, ale serio chcesz anglikiem po Polsce jeździć?
e tam, problemów szukasz... montujesz takie lusterka peryskopowe i jazda
1626462898986.png

a może coś takiego? :D

pawcar

SuperMechanior
Punktów
727
Miasto
Manchester
Skoro nie zmienia sie pozycja za kierownica ... to po jaka cholere chcecie lusterka wymieniac ?

Tylko lampy tyl, przeciwmglowe i km/h maja byc.

Encore

SuperMechanior
Punktów
321
Skoro nie zmienia sie pozycja za kierownica ... to po jaka cholere chcecie lusterka wymieniac ?

Tylko lampy tyl, przeciwmglowe i km/h maja byc.
Wsiądź do Anglika i wyjedź na trasę (ruch prawostronny), to zobaczysz dlaczego lusterka wymienić, W Europejskich wersjach prawe lusterko ma mniejszy kąt rozwarcia pomiędzy drzwiami a lusterkiem. Lewe lusterko ma większy kąt. Angliki na odwrót. Po za tym nie do końca tylko lampy tył, bo lampy przednie bez Homologacji Europejskiej nie przejdą przeglądu, przerabiałem to już. Jak znajdziesz wariata to i bez tych zmian ci podbije przegląd, tylko po co robić sobie i jemu problemy?

Ostatnia edycja:

Florian29a

Bywalec
Punktów
4
Miasto
Dębica
A masz taki samochód czy słyszałes to??. Bo ja mam i przechodziłem cały proces... Więc gadałem z diagnosta i mówił jak to wygląda.

Rys00

Boss regionalny
Punktów
33
Wymieniasz lub przerabiasz przednie lampy ( nakładki są dla Anglików jak wjeżdzają na kontynent żeby nie oślepiać ) ewentualnie też tylne i to wszystko, te tematy o lusterkach i niby poważni ludzie te bajki piszą zostają !!!

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2284
Miasto
PZ
tematy o lusterkach
Podczas przeglądu diagnosta ustawia słupki z czerwonymi kulami w miejscu przeznaczonym do badania Anglików, ustawia auto w odpowiedniej odległości i patrzy w lusterka czy ma w polu widzenia te słupki :) tak to powinno wyglądać ale z tego co tu czytam to są miejsca gdzie nawet świateł nie sprawdzają, ba mało, jak dobrze poszuka to zrobi przegląd bez samochodu :D
Automatyczne połączenie postów:

Do góry Bottom