1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Podnośnik kolumnowy na kanale.

Dyskusja w 'Narzędzia i sprzęt warsztatowy' rozpoczęta przez użytkownika Grześbyd, 28-09 20.

1. Grześbyd

Grześbyd Początkujący

Podnośnik zamontowany na kanale.
    Fajny pomysł.
    Nie tracisz kanału a obsługa samochodu dużo wygodniejsza.
    Montuje takie . 20200908_171119.jpg

2. darcun4

darcun4 Uczestnik

Docenione treści:
    82
    Miasto:
    Toruń
    Nie jestem mechanikiem ale przekonaj mnie, że to faktycznie "fajny" pomysł.

3. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    6 195
    Miasto:
    turek
    to jak rozkraczanie się nad sedesem, zamiast wygodnie usiąść.

Komornik i 21golfista21 lubią to.
  4. Jarzi

Jarzi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 393
    Miasto:
    Kaczory
    Jedyna opcja to jakis sposob na szybkie zaslanianie i odslanianie kanalu. Bo jak klasycznie deskowany to idz pan w pyry :D

5. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    6 195
    Miasto:
    turek
    robiłem na nożycowym który stał na kanale. porażka.

6. maUryc

maUryc Uczestnik

Docenione treści:
    62
    Absolutnie wypasiona opcja! Pracowałem na takim stanowisku kilka lat, wejście z boku kanału bo lekko krótki był. Do zawiechy wręcz wymarzona opcja. :)

Grześbyd lubi to.
  7. lukkiwlkp

lukkiwlkp Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    687
    Miasto:
    Pogorzela
    Czy autor to widzi? To zdjęcie? W praktyce na 10 ludzi 9 jest połamanych, 8 bez zębów.

gtszudi i 21golfista21 lubią to.
  8. Grześbyd

Grześbyd Początkujący

Zdjęcie robione zaraz po montażu.
    Docelowo gość ma płyty zakrywajace kanał I jest na zero.
    To już drugi podnośnik na tym kanale klien zadowolony.

Nożycowy na kanale się nie nadaje bo ma łączenie z przewodami.
    Kolumnowy bez progu to co innego.

Podnośnik kolumnowy to dużo większy komfort pracy.
    Nie musisz latać do kanału.
    Ale kanał zostaje do dokręcania zawieszenia czy jak masz dużego busa albo auto z mocno zgnilymi progami.

Ostatnio edytowano: 29-09 20
  9. Mengog

Mengog Uczestnik

Docenione treści:
    24
    Miasto:
    Jelenia Góra
    pracowałem na kolumnowym , gdzie po ziemi szły linki i hydraulika, generalnie opcja spoko, tylko mocno wkur&&& jak śrubka wpadnie idealnie miedzy deski i szukaj potem w kanale ...

Grześbyd lubi to.
  10. Auto.Klinika

Auto.Klinika Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    788
    Pozwolę się wtrącić do tematu z moim pytaniem. Mam kanał i docelowo chciałbym tam wstawić podnośnik dwukolumnowy, aby zyskać drugie stanowisko. Podnośnik musi być na 230v, ponieważ w budynku nie mam siły. Mam czterokolumnowy, ale nie mogę go użyć właśnie ze względu na brak siły i zajmuje zbyt wiele miejsca.
    Kolejny problem, to podłoże które jest niewiadome, prawdopodobnie pod spodem jest gruz, jakaś cienka wylewka i płytka. Jak to ugryźć? Wysokość pomieszczenia, to dobre 4 metry, dlatego pod spód często wjeżdżał by samochód na szybki temat. Nie chciałbym żeby auto w nocy spadło na drugie. Bardzo, bardzo rzadko robię jakiegoś busa. Lokal wynajmowany także nie chce robić wylewek b30 itp. Słyszałem o jakiś płytach pod spód, czy coś takiego.
    Jest tutaj kilku przedstawicieli ze sprzętem warsztatowym, także poproszę o oferty na priv jakiś sprawdzonych podnośników, tych tańszych, bo może nie będę tego podnośnika zabierał z tego miejsca w przyszłości. Oczywiście również poproszę o ceny z montażem.

Nie chciałbym aby luzem latały węże pod nogami, także proszę to wziąć pod uwagę.

11. darcun4

darcun4 Uczestnik

Docenione treści:
    82
    Miasto:
    Toruń
    Jeżeli nie jesteś pewien podłoża, to najprawdopodobniej trzeba będzie zrobić coś na wzór stopy/słupa fundamentowego i wkopać to pod posadzkę. Najlepiej z zatopionymi już w betonie prętami gwintowanymi pod podstawę podnośnika. Wymiar stopy będzie zależny od tego jaki tam jest grunt rodzimy, bo gruz to zapewne jest tylko na wierzchu.

Załączone pliki: