1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Podnośnik, montażownica, wyważarka, klima czy dobra firma

Dyskusja w 'Narzędzia i sprzęt warsztatowy' rozpoczęta przez użytkownika Tomasz22334, 10-02 19.

1. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    6
    Miasto:
    Warszawa
    Proszę tych co mieli styczność z tą firmą bądź mają taki sprzęt. Mam wybrane podnośnik dwukolumnowy, montażownicę i wyważarkę firmy Wertteile. Parametry mają dobre i cenę, czy ktoś może wyrazić opinię o tych rzeczach? Ich niezawodność i funkcjonalność.

http://www.wertteile.com/wrx880
    http://www.wertteile.com/wrw350
    http://www.wertteile.com/wrm500

Czy poleci ktoś inną firmę montażownicy i wyważarki do ceny nie więcej jak 6000tyś za sztukę.
    I jakiś inny podnośnik dwukolumnowy tylko hydrauliczny do masy podnoszenia minimalnie 3.5 tony.
    Ostatnie poproszę o polecenie jakiejś stacji do diagnostyki i napełniania klimatyzacji w samochodach osobowych do 10000tyś na jeszcze stary odczynnik czyliR134a.

2. Mikidz

Mikidz Gaduła

Docenione treści:
    268
    Miasto:
    Pomorskie
    To jest z tego co kojarzę to jest marka własną Gordona. Ale nie wiem kto to dla nich produkuje, warto zapytać. Jak nie będą chcieli powiedzieć to bym temat odpuścił

Ja ostatnio brałem podnośnik twinbusch. Tak, wiem że z dalekiego wschodu, ale chińczyk chinczykowi nie równy. Na podnośnik póki co złego słowa nie mogę powiedzieć, znajomy też używa go już lata (temu się zdecydowałem). Co prawda obsługa zamówień w polskim przedstawicielstwie pozostwwia dużo do życzenia i następnym razem będę brał bezpośrednio od Niemców, ale sam podnośnik jest ok

3. Mechanika pojazdowa Gorzów

Mechanika pojazdowa Gorzów Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    386
    Miasto:
    Gorzów Wielkopolski
    Adres strony:
    To jest najprawdopodobniej castex z bydgoszczy. Maszyny do klimy bym od nich nie wziął. Lepiej juz robinair co tak naprawdę jest Bosch a w zakupie taniej jak ten ich wertail.

4. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    6
    Miasto:
    Warszawa
    A poleci ktoś podnośnik dwukolumnowy hydrauliczny do 3.5T - 4T do ceny 10tyś i zestaw do wulkanizacji max 6tyś za sztukę aby było dostępne na pomorzu? Nowe.

5. Manitoba1

Manitoba1 Uczestnik

Docenione treści:
    17
    Miasto:
    Piekary Śląskie
    Adres strony:
    Akurat te sprzęty co podałeś to widać że to najtańszy chińczyk
    np tą montażownice kupisz na allegro za 4700 brutto pod inna nazwą, jak poszperasz to znajdziesz resztę...

6. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    6
    Miasto:
    Warszawa
    No właśnie wpisuję w allegro tą montażownicę jako:
    "Wertteile WRM 500"
    "WRM 500"
    "Wertteile"
    "montażownica Wertteile"

wpisując nawet samo słowo Wertteile nic na alledrogo nie wypada, wpisywałem to co powyżej i nic

7. Manitoba1

Manitoba1 Uczestnik

Docenione treści:
    17
    Miasto:
    Piekary Śląskie
    Adres strony:
    Nic dziwnego że wertteile nie znajdziesz na allegro, nie po to Gordon tworzy swoją markę żeby handlować nią na allegro.
    zobacz sobie np: TM-850

8. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    6
    Miasto:
    Warszawa
    no, są cholernie podobne. Chyba będę musiał poszukać coś co nie wyszło z chin

9. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    3 656
    Miasto:
    turek
    będzie ciężko i drogo.

10. Mikidz

Mikidz Gaduła

Docenione treści:
    268
    Miasto:
    Pomorskie
    Znaczy się ją bym się nie bał "made in china". Pamiętaj, że chińczyk chinczykowi nie równy. Niektóre podnośniki są naprawdę dobrze zrobione i z porządnego materiału, inne są zrobione z papieru. Tak samo reszta sprzętu.

Ja osobiście ostatnio kupowałem chińczyka i jest lepiej wykonany niż nie jeden sprzęt "europejski". Kosztował mnie połowę taniej, a naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Co prawda znajomy ma już u siebie ich sprzęt lata i dla tego dałem się przekonać, ale nie żałuję. Wydać tam 7-8 tysięcy, a za podobny "europejski" 20 wołali... Także ten :) na minus tylko jest przedstawiciel handlowy z tej firmy na Polskę, dlatego następnym razem będę kupował bezpośrednio z Niemiec. Jak chcesz, to na priv Ci powiem co i jak, bo nie chcę im robić darmowej reklamy. Tym bardziej, że ich sprzedawcy na to nie zasługują.

11. kotoy

kotoy Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    127
    Miasto:
    Jabłonna Lacka
    Ja kupiłem ostatnio z ic dwukolumnowego everta 5t i powiem że cena do jakości jest jak najbardziej ok. Oczywiście to też chińczyk.

12. adamp76

adamp76 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wejherowo
    co za firma? napiszesz w PW?

13. MechA

MechA Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Łódź
    na temat wyposażenia można pisać wiele - ale ciężko doradzić jak samemu nie przeszło się tej samej drogi - jakis rok temu miałem podobny dylemat. Na szczęście trafiłem na super firme - sprzęt chiński ale z najwyższej półki naprawde jestem mega zadowolony za ok 70 tys wyposazyłem stanowisko wulkanizacji, klimatyzacje (tutaj zaoferowali mi włoska bo tylko włoskie klimy sa coś warte ) , podnośniki , wózek , kompresor i inne drobne rzeczy - wszystko z osprzętem, doradztwem, przywiezieniem - pod klucz. Dodatkowo zawsze odbieraja telefon co jest mega ważne i jak miałem problem mały z kompresorem ( dokładnie presostat) wymienili od ręki. Pozostałe sprzęty pracują już ponad rok, dokupuję u nich tylko ciężarki i inne akcesoria i nie ma żadnych problemów. Planuje dokupić geometrie i na pewno zwróce sie do nich bo w ofercie maja w zasadzie wszystko do warsztatu. jak ktos potrzebuje info to zapraszam na prv. :)

14. Mikidz

Mikidz Gaduła

Docenione treści:
    268
    Miasto:
    Pomorskie
    6 postów na forum przez 2 lata, z czego 1 "witaj", a pozostałe 5 odnośnie sprzętu, że doradzisz na priv. Wiesz czego nie lubię? Takiej właśnie reklamy. Ja rozumiem, handlujesz sprzętem, ale wtedy to po prostu napisz i graj w otwarte karty.

Nienawidzę takich kryptoreklam i robienia z ludzi idiotów. Radzę wziąć sobie to do serca, bo większość forum sądzę, że też tego nie lubi i raczej to ludzi bardziej odstrasza niż przyciąga.

kilex, dejot43, leeroy15 oraz 1 osoba lubią to.