• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Polecane Firmy Uszczelek

waluś GSi

SuperMechanior
Punktów
18
Miasto
Ogrodzieniec
www.facebook.com
Nie wiem czy się temat przyda, jeśli nie proszę wyrzucić :p
Jakie polecacie firmy uszczelek/uszczelniaczy ? Jakich używacie, jakie macie opinie itp.
Ja przeważnie używam ELRING, REINZ, CORTECO.

ludo44

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
324
Nie wiem czy się temat przyda, jeśli nie proszę wyrzucić :p
Jakie polecacie firmy uszczelek/uszczelniaczy ? Jakich używacie, jakie macie opinie itp.
Ja przeważnie używam ELRING, REINZ, CORTECO.[/quote Tylko tych uszczelek używam bo innych nie widać w hurtowniach. Glasera już dawno nie miałem chociaż jest dobry. Kiedyś mi wcisnęli w sklepie ,, JUSTA; nie wiem czy się to tak pisze bo o podobnych nazwach były produkcji polskiej i hiszpańskiej. Jedna i druga były do dupy, po założeniu czasem strzelały po pierwszym odpaleniu. Kilka lat temu weszły uszczelki TNT i okazały się również porażką.

mathiass

SuperMechanior
Punktów
141
Reizn i Glaser to grupa DANA wiec wg mnie to samo i baredzo dobre tak jak Corteco, Elring, Ajusa tez jest super jakosci ale mniej znana w europie

Auto-Port

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
361
Ja tylko i wyłącznie uszczelki pod głowice i simmeringi elringa na drugm planie corteco i reinz, ajusan też się zdarza.

Mateusz.TS

Bywalec
Punktów
3
Miasto
Cieszyn
Pasta Reizna jest dobra mamy taką na warsztacie. Choć kiedyś kupiłem do siebie kupiłem pastę Curil z elringa i była naprawdę dobra. Przykład robiłem głowicę w motocyklu 125 2t nie było możliwości kupna uszczelki pod głowicę. A niestety miał chłodzenie wodą więc użyłem Curila i naprawdę nie było żadnego problemu. Nie wiem, która lepsza z elringa tańsza niż reinz no i inaczej się zachowuje bo nie wysycha.

selim

SuperMechanior
Punktów
290
Miasto
Sląsk
simery,tylko corteco
uszczelki ,kiedyś Reinz
potem, mieli sporo wtop
i, teraz zdecywanie elring się sprzedaje
poza simerami - od tego trzymam się z daleka
cholera wie co w środku siedzi

master

Początkujący
Punktów
0
ja od lat korzystam z Artsil spod Łodzi... fajna jest współpraca z nimi bo robimy wg potrzebnych wzorów i przede wszystkim krótko czekamy na realizację. Słyszałem że mają naprawdę szeroki zasięg i te ich produkty to nawet w gastronomii czy farmacji są też wykorzystywane :)

bednarson

Uczestnik
Punktów
4
to ja do tej listy jeżeli chodzi o japońce dopisałbym stone'a

Psikuta1994

SuperMechanior
Punktów
113
Zamówiłem Uszczelke pod głowice i przyszła leszc miała zakryty otwór olejowy to wymieniłem u nich na nową i nowa okazała się też nie doprasowana, miała pół tego samego kanału tylko wyprasowanego... Ale tylko tyle reszta zawsze przychodziła idealna.

mathiass

SuperMechanior
Punktów
141
Też miałem niemiła przygodę z Reinzem. Uszczelka pod głowice trzy warstwowa, środkowa warstwa przesunięta względem pierwszej i ostatniej, większość otworów nie pokrywały się.

adik33

SuperMechanior
Punktów
72
Ja używam głównie elring i jestem zadowolony.

Do góry Bottom