• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Polo 1.6 TDI błąd P0101

krystusiek1

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Płock
Witam Panowie potrzebuje waszej pomocy..Silnik 1.6 TDI polo 65.. Nawiedził mnie błąd P0101 a mianowicie informuje o tym, że podobno do przepływki dochodzi inna ilość powietrza niż zwykle :/ Zaświeca się tylko i wyłącznie przy hamowaniu silnikiem zapalają się świece żarowe, raz na jakiś czas Check, auto nie wchodzi wtedy w tryb awaryjny po przekręceniu stacyjki kontrolki się kasują.. Jako że błąd wskazuje na przepływke zacząłem od niej ale na nowej dalej to samo.. Wymieniłem oring w podstawie filtra, w której siedzi przeplywka (u wielu to właśnie było rozwiązaniem problemu) wszystkie oringi w dolocie przy turbo.. Przepustnica czysta, kolektor ssący również sprawdzony, jakiś czas temu wymieniony zawór EGR, więc klapa gasząca również sprawna..Nie wydaje mi się żeby w układzie były jakieś nieszczelności, czy powodem może być odma ? Wyczytałem również że filtr powietrza może być problem ? Filtry filtrona mają inną gęstość materiału i dlatego przeplywka wariuje, jakiś czas temu był wymieniany lecz nie pamiętam już dokładnie od jak dawna występuje ten błąd..Czy jest ktoś w stanie mi pomóc w jakikolwiek sposób ? Walczył ktoś z podobnym przypadkiem..? Dziękuję z góry za pomoc IMG_20220630_211510.jpg IMG_20220703_011654.jpg

Do góry Bottom