• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

POLO - Migający climatornic, brak dmuchania w kabinie.

Elo_Mordko

Początkujący
Punktów
0
Witam,
posiadam Polo 9n3 z roku 2008/model 2009 - 1.6 16V benzyna
Sprowadzony zza granicy.
Wymieniony zostal skraplacz i chlodnica (klima jeszcze nie nabita)
- rozchodzi sie o to ze po przekreceniu kluczyka, climatronic miga (migal rowniez gdy klima byla nabita przed wymiana skraplacza) - a sila nadmuchu w kabienie nie zmienia sie mimo ruszania pokretlem, ogolnie w ogole nic nie dmucha, cisza. Robilem test na climatornicu byl blad bodajze 2c6 ktory usunalem na climatornicu, teraz pokazuje sie 4f9 i ciagle cisza z dmuchawy, rowniez bezpiecznik dawalem nowy od dmuchawy. Od czego tu zaczac i co zrobic w warunkach domowych samemu aby jakos zdiagnozowac problem i moze go rozwiazac samemu? Pozdrawiam.

Elo_Mordko

Początkujący
Punktów
0
2C6 - Defrost flap motor (V107) - silniczek klapy chłodzenia
4F9 - Air turbine motor - silnik nawiewu

Ten od V107 sie juz nie pokazuje

Elo_Mordko

Początkujący
Punktów
0
Tylko jako lajk jak moge sprawdzic dmuchawe czy jest sprawna?

TeslaManiac

SuperMechanior
Punktów
257
Miernik do reki i sprawdz chociaz czy dochodzi zasilanie.

nickel

Grupa Wsparcia Technicznego
Punktów
478
Miasto
WLKP
Albo kontrolke i wio.

Vicia

SuperMechanior
Punktów
575
Miasto
Centrum Kraju
Będziemy strzelać...albo panel climatronica jest zlom ....a w dmuchawie najprwdopodobniej padł rezystor.mysialbys ja wydostać na zewnątrz ..kurde ale, nie chce cie zniechęcać ale nie lepiej by tak do majstra odstawić auto? Samemu to jeszcze popsujesz coś po drodze...jeszcze jak mowisz że laik jesteś ....no ale próbuj kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.

Elo_Mordko

Początkujący
Punktów
0
Odstawic odstawie do mechanika, fakt jest taki ze u mnie bedzie to wiazalo sie z a) wymiana byle czego b) z rozebraniem calej deski bo takiego tu mam fachowca a do innych sie dostac szybko nie da. dlatego chociaz sam bym sprobowal namierzyc przyczyne ...

A moze Mazi powiesz? :(

N.O.R.

Punktów
28
Miasto
Suwałki
Matko bosko, dmuchawa kosztuje ok 100zł i sam zmienisz, zacznie dmuchać to jedziesz robisz porządek z klimą, panel sam przestranie migać, tyle. Mniej na części wydasz niż wizytę u swoich mechaników i roboty.

Elo_Mordko

Początkujący
Punktów
0
Hej panowie,
A wiec tak, w sposob chaupniczy ozywilem dmuchawe, wpierw w ogole zobaczylem czy dochodzi prad z kostki, dalem dwa grube kable, zarowke h7 no i swieci, prad dochodzi, rowniez reaguje na pokretlo (moc) dmuchawy (rozjasnia sie i przyciemnia). Teraz wykrecilem dmuchawe, patrze ze nie ma jednej srubki wiec ktos juz przy tym grzebal, no ale coz... Wyjalem dmuchawe podlaczylem kablami pod prostownik i powoli sie kreci, ogolnie to i reka ciezko bylo ja pokrecic - nasmarowalem
- znow ja pod prostownik i pare chwil ja "rozruszalem" , moglem nawet palcem ja pokrecic lzej juz, wyglada nawet jak by normalnie pracowala, dmucha bardzo mocno. No wiec podlaczam ja normalnie pod kostke, przykrecam patrze ze dmucha, z kazdej kratki, dziala nawiew na szybe, nogi, glowe itd. Ale zauwazylem ze przy biegu 4 i wyzszym zaczyna sie dganie i strasznie glosna praca jak by w srodku wirnikiem rzucalo i przycieralo o plastikowa obudowe udalo mi sie to nagrac, prosze posluchajcie czy to do uratowania jest, czy dmuchawa jakas "scentrowana" i raczej na zlom i do wymiany?

Video: https://streamable.com/vya72a

Vicia

SuperMechanior
Punktów
575
Miasto
Centrum Kraju
Ciekawe czy łożysko w środku dmuchawy sie nie rozleciało zatarlo

Ale to tak terkocze jak by wiatraki o coś obcieral

Elo_Mordko

Początkujący
Punktów
0
No tak jak pisalem i jak slychac na video, to tak jak by wiatrakami machalo w srodku przy wiekszej predkosci i obcieralo o plastikowa obudowe, chociaz gdy mialem ja wyjeta ta dmuchawe na zewnatrz i podlaczylem na krotko to on wirowal ale wydawalo mi sie ze jak by nim "rzucalo" dziwnie ...

moze ktos jeszcze narzuci jakis pomysl, chyba ze za 100zl (uzywka oryginalna sprawna 40-50) nie ma co sobie glowy zawracac ....

Vicia

SuperMechanior
Punktów
575
Miasto
Centrum Kraju
No i pewnie dawaj drugą opcje...bo ta pierwsza wymaga większej ingerencji.. pozdrawiam

N.O.R.

Punktów
28
Miasto
Suwałki
Jeszcze walczysz z tą dmuchawą ? Dalej będziesz kombinował zamiast kupić nową ?

Do góry Bottom