• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Pomoc informacyjna na temat przyszłości po studiach.

KayEssEl

Nowy
Punktów
0
Część,

wybieram się w tym roku na studia dokładniej na celowniku miałem kierunek mechanika i budowa maszyn ze specjalizacją samochodową, pojazdowa, pojazdy specjalne, maszyny specjalne, na każdej uczelni ta specjalność inaczej się nazywa. Taki wybór podjąłem ze względu na swoje zainteresowania i pasje, od zawsze fascynowało mnie kręcenie przy różnych maszynach, naprawa itp. połączone z nauką, a jeśli chodzi o samochody to od dzieciństwa już tak mam, myślałem też nad informatyką jednak tutaj mnie przeraża ciągła praca siedząca przy komputerze (chociaż wiadomo jak innego wyjścia by nie było to wiadomo) jednak od jakiegoś czasu znowu wróciłem do punktu wejściowego i nie wiem co mam wybrać po nocach nie śpię bo obawiam się o przyszłość żeby nie zmarnować 5 lat i wiedze wyrzucić do kosza, a spowodowane jest to szybkimi zmianami gospodarczymi i postępem technologicznym (między innymi wejście na rynek elektrycznych samochodów). dlatego kieruje teraz do osób bardziej wdrążonych w to może nawet do tych którzy skończyli podobne studia. Jak wygląda rynek pracy dla takich osób? ponieważ nie widzę żadnych ofert projektantów-konstruktorów w dziedzinie pojazdowej u nas w Polsce, jedynie robotów na taśmie produkcyjnej. Jaką prace będzie można znaleźć po takich studiach? i ogólnie więcej informacji i porad na ten temat. W tym momencie każda opinia, porada, wypowiedź będzie się dla mnie liczyła ponieważ potrzebuje pilnej pomocy.

Z góry dziękuje za wszelkie udzielone odpowiedzi

NorbertK

SuperMechanior
Punktów
182
Skończyłem podobny kierunku na politechnice w Łodzi. Pracuję w branży moto, ale nie jako mechanik samochodowy, chociaż mógłbym. :)

Bartek4x4

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
1119
Miasto
Koszęcin
Robotę w mechanice znajdziesz od ręki ino każdy by chciał kogoś z doswiadczeniem.

blayders

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
384
Miasto
Podkarpacie
Jak naprawiam samochody i siedzę po 7 godzin dziennie tylko nie w klimatyzowanym gabinecie a w śmierdzących autach klientów lub stanowisku do lutowania przy oparach cyny i topnika - chcesz takiej przyszłości .
A tak na poważnie mechanika to ślepy zaułek . Idź na informatykę - programowanie to jest przyszłość . Nie marnuj 5 lat na samochody .
PS.: Nie słuchaj tych kołczów personalnych co wciskają kit ,że praca musi być też pasją . Dla mnie mechanika też była pasja do puki nie zacząłem pracować jako mechanik i nie zderzyłem się z klientami i państwem . Teraz mi zbrzydła i tylko odliczam czas do emerytury .

Ostatnia edycja:

sulej013

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
221
Miasto
Xxx
Wg mnie mechanik jest zawodem w którym liczy się praktyka nie teoria więc same studia na których nauczysz sie budowy i jak to narysować w rzutach nic Ci nie da... znam kilka osób które pokończyły studia w podobnych kierunkach... Fakt, są mądrzy... Stojąc przed autem i gadając, ale klucz z ręki sam wypada ..

KayEssEl

Nowy
Punktów
0
Skończyłem podobny kierunku na politechnice w Łodzi. Pracuję w branży moto, ale nie jako mechanik samochodowy, chociaż mógłbym. :)
A z ciekawości, jaka dokładnie to jest praca? Jak możesz się podzielić z nami oczywiście.
Jak naprawiam samochody i siedzę po 7 godzin dziennie tylko nie w klimatyzowanym gabinecie a w śmierdzących autach klientów lub stanowisku do lutowania przy oparach cyny i topnika - chcesz takiej przyszłości .
A tak na poważnie mechanika to ślepy zaułek . Idź na informatykę - programowanie to jest przyszłość . Nie marnuj 5 lat na samochody .
PS.: Nie słuchaj tych kołczów personalnych co wciskają kit ,że praca musi być też pasją . Dla mnie mechanika też była pasja do puki nie zacząłem pracować jako mechanik i nie zderzyłem się z klientami i państwem . Teraz mi zbrzydła i tylko odliczam czas do emerytury .
Właśnie szczerze ci powiem ze tego się obawiam, ponieważ u nas w kraju nie ma raczej z tego co się orientuje dalszego rozwoju, np projektanta/konstruktor lub coś na podobe tego, nawet mówię tu o pracy dla zespołu wyścigowego, przeważnie kończy się na serwisie/dyrektor serwisu lub otwarcie własnego warsztatu, o czym różne opinie słyszałem bo ci którzy to zrobili woleli by na czarno robić. Trzeba iść raczej w innym kierunku a samochody na hobby sobie zostawić.

lalek

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
127
Miasto
Jukei
mówię tu o pracy dla zespołu wyścigowego, przeważnie kończy się na serwisie/dyrektor serwisu lub otwarcie własnego warsztatu,
Hehe, moje niespelnione marzenie :) Przez wiele lat staralem sie dobic do motorsportu na profesjonalnym poziomie, a skoczylo sie na "przewaznie" :) A dzisiaj znajac troche osob z tego srodowiska i wymieniajac doswiadczenia mam takie zdanie ze weekend wyscigowy przezywam duzo lepiej jako wolontariusz/marshall/kibic.
Nie wiem jakie trzeba miec chody zeby sie tam dobic i zakotwiczyc, ale probuj. Ja probowalem w trzech kraj i nici z tego. Ale nabor podobno prowadzony jest caly czas, przynajmniej patrzac sobie w zakladki "carrer" na stronach internetowych.

Do góry Bottom