• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Pomoc w doborze programu zarzadzajacym warsztatem

Punktów
0
Witam serdecznie koledzy. Szukam programu który pomoże nam się bardziej rozwijać w tej branży.

Na wstępie dodam że rozdzielam go na 2 moduły.

1. Program obsługujący Warsztat: Pod uwagę biorę Integre lub Serwis GT 2 .
cena przemawia za serwis gt2,
lecz możliwości szczególnie online kontaktu z klientem i praca na mobilnych urządzeniach troszkę kuleje.

2. druga rzecz to baza danych do wyliczania roboczogodzin za dana usługę. Są w zasadzie 3 bazy danych :
Autodata,HAYNES PRO oraz TecRMI.

Do tej pory korzystaliśmy z Esowy ale co 2 lub 3 vin nie wchodzi i nie jestesmy w stanie poprawnie wycenić naprawę. Sczegolnie jak dotyczy to łańcuchów rozrzadu. Która wg was baza danych jest większa i lepiej rozwijana? Program Serwis Gt2 zaczął współprace z autodata a to duży plus.

Jakie sa wasze opinie na ten temat panowie? Korzystamy z hurtowni intercars wiec dobrze by bylo aby program do warsztatu mógł brać części z katalogu intercarsu i w prosty sposób umieszczac je na zleceniu.

Dziękuję
i pozdrawiam.

Mikidz

SuperMechanior
Punktów
438
Miasto
Pomorskie
Czasy napraw masz w IC. Ja na codzień kozysztam teraz z hgs, wcześniej pracowałem na auto dacie (teraz mam w texie, ale chyba czasów napraw tam nie ma) i jakoś nie zauważyłem, żeby czasy napraw się jakoś znacząco różniły (IC ma chyba z Haynes, tak mi się wydaje). Ogólnie najwygodniej mi się szuka w IC. Oczywiście na te czasy napraw trzeba brać poprawkę, tak z 30%, bo nawet chłopaki z ASO na to narzekają, że się nie wyrabiają w tych czasach, no ale oni to mają wliczone w rbh po prostu. Z tym, że im się śruby raczej nie urywają, a Ty się czasem pieprzysz parę godzin żeby koła zdjąć, jak jeden geniusz z drugim dopieprzyl złodziejki tak, że adapter pęka i wtedy zaczyna się dopiero zabawa. Pomijam już takie absurdy, że 30 minut na wymianę tarcz hamulcowych to chyba tylko stare zdjąć, nowe założyć, bo raczej na czyszczenie piast itd. już czasu nie ma :)

Punktów
0
Na co dzień korzystamy z katalogu IC lecz wpisujesz vin np z jakiegoś Audi i nie 2019 rok tylko powiedzmy 2010 i nie widzi vinu. Dramat. Kolejna rzecz jeśli powiedzmy w katalogu IC nie ma turbiny danego modelu to nie widzi czasu napraw. Jakie jest wasze doświadczenie z tym? Może ktoś coś więcej powiedzieć o Integrze i jej bazie z TecRMI? na stronie widziałem ze ta baza to 2014 rok. Wiec wydaje mi się ze najlepsza baza to Autodata, jakie jest wasze zdanie z tym?

Ktoś korzysta z Serwis GT2 i ma połączenie z Autodata? można w szybki sposób dodać do zlecenia czasy napraw i na podstawie tego wystawić fv?

przemek90

Początkujący
Punktów
0
Podbijam temat. Ktoś jeszcze moglby się wypowiedzieć na temat autodata, tecrmi lub haynes pro?

21golfista21

SuperMechanior
Punktów
9
Miasto
Strzelin
Ja teraz korzystam z warsztat24 a co do haynes jest jakaś wersja demo lub coś w tym stylu?

kilex

Grupa Wsparcia Technicznego
Punktów
81
Miasto
Lublin
Też interesuje mnie ten temat. Zależy mi na tym aby można było wycenić naprawę po przez wyliczenie roboczogodzin. Musi mieć magazyn i możliwość kontaktu z klientem online i zamówienie wizyty w warsztacie online.

Do góry Bottom