• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Pomoc w wyborze kombi do 35tys.

Mihal1

Początkujący
Punktów
0
Miasto
3city
Witam, za jakiś czas planuję zmianę swojego auta na większe. Aktualnie jeżdzę Mazdą 3 BL 1.6 benzyna i jestem bardzo zadowolony, ale przy 2gim dziecku będzie już niestety za małe. Wcześniej jezdziłem yarisem 1.5 benzyna i corolla 1.6 benzyna. Każde z tych aut było praktycznie bezawaryjne, wymiana oleju co 10tys, rzeczy eksploatacyjne i tyle.
Planuję kupić coś większego w budżecie do 35tys zł, manualna skrzynia biegów, chciałbym zostać przy prostych konstrukcjach silnika czyli wolnossących, chociaż mam na oku jedno odstępstwo od tego. Rocznie żona ze mną robi około 12-15tys km, 70% miasto. Raz, dwa razy do roku dalszy wyjazd. Auto na plus minus 4/5lat.
Wytypowałem 3 auta i chciałbym się Was zapytać czy to dobry wybór i w moim budżecie znajdę coś sensownego?
Toyota Avensis kombi 2010-2012 2.0 benzyna.
Mazda 6 kombi 2010-2012 2.0 benzyna.
I tutaj odstępstwo od mojego założenia Ford Mondeo kombi 2011-2013 1.6 ecoboots/2.0 ecoboots. Mam obawy co do tych silników i możliwości znalezienia czegoś w dobrym stanie.
Co sądzicie o tym? Może macie jakiś inny pomysł? Z góry dziękuję za dyskusję.

Ostatnia edycja:

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
100
Miasto
Xxx
Ja bym wybrał Toyotę... Mazda to rdza a ecoboost Forda nie zbyt pancerna jednostka...

Mihal1

Początkujący
Punktów
0
Miasto
3city
@sulej013 dzięki za odpowiedz. Avensis też wydaje mi się najbardziej niezawodny. Minus przy nim jest taki, że trzyma najbardziej cenę i boję się że mój budżet na niego nie wystarczy i będzie to najstarsze auto z najgorszym wyposażeniem. Widzę w ogłoszeniach wiele golasów, z korbkami i bez czujników parkowania.
Zdaję sobie sprawę z korozji w mazdach, chociaż sam na swoją 3 nie mogę narzekać. Nie ma tragedii.

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
100
Miasto
Xxx
Więc odezwij się do firm które sprowadzają auta kupisz lekko uszkodzone naprawisz i wiesz o nim wszystko a nie to co handlarz powie... Wiadomo.. Taka firma trzeba musi zarobić ale na pewno będzie taniej niż na naszych portalach albo w komisie...

Mihal1

Początkujący
Punktów
0
Miasto
3city
@sulej013 w internecie widzę wiele ogłoszeń odnośnie aut z USA, ale szczerze powiedziawszy nie interesowałem się tym za bardzo. Polecasz jakieś konkretne firmy?

Mihal1

Początkujący
Punktów
0
Miasto
3city
@Grzegorz.Józefów rozumiem że polecasz Avensis? Orientujesz się może czy mocno odczuwalna jest różnica mocy między 1.8 a 2.0? I który silnik trwalszy?

miłośnikHONDY

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Gliwice
Polecam Hondę jak również Toyote i Hyundaia. Jak byś chciał w sprawie Hondy dowiedzieć się zapraszam na priv:)

Mihal1

Początkujący
Punktów
0
Miasto
3city
@miłośnikHONDY zastanawiałem się przez moment nad accordem 2.0 benzyna ale odstraszają trochę ceny za rocznik jaki mnie interesuje. Mała przesada jest 35tys za kilkunastoletnie auto

miłośnikHONDY

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Gliwice
@miłośnikHONDY zastanawiałem się przez moment nad accordem 2.0 benzyna ale odstraszają trochę ceny za rocznik jaki mnie interesuje. Mała przesada jest 35tys za kilkunastoletnie auto
Powiem Panu że Hondy się cenią, ale naprawdę są nie zawodne. Kultura pracy silnika, bezawaryjność. Warto zapłacić za Accorda z małym przebiegiem.
Automatyczne połączenie postów:

dlaczego honda spala tylko trochę mniej oleju niż benzyny?
ale w jakim silniku? napisz coś konkretniej o co chodzi. W każdych markach samochodowych są lepsze i gorsze silniki. Jak kupiłeś Honde i miała najechane 500 tyś w innym kraju, a teraz ma 180, to nie dziw się że pali więcej oleju niż benzyny

Mihal1

Początkujący
Punktów
0
Miasto
3city
Powiem Panu że Hondy się cenią, ale naprawdę są nie zawodne. Kultura pracy silnika, bezawaryjność. Warto zapłacić za Accorda z małym przebiegiem.
Automatyczne połączenie postów:

ale w jakim silniku? napisz coś konkretniej o co chodzi. W każdych markach samochodowych są lepsze i gorsze silniki. Jak kupiłeś Honde i miała najechane 500 tyś w innym kraju, a teraz ma 180, to nie dziw się że pali więcej oleju niż benzyny
Słyszę o spalaniu oleju litra na 1000km. Dla mnie to nie jest normalne mimo że producent uważa to za normalne.

Do góry Bottom