1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Pomocy!

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika klimat.biuro, 18-10 18.

1. klimat.biuro

klimat.biuro Nowy

Docenione treści:
    1
    Witam wszystkich i od razu proszę o pomoc. Kilka dni temu postawiłam auto u mechanika. Do wymiany sforzeń koła przedniego prawego i przewód od chłodnicy. Odbieram auto nastepnego dnia i nie odpala. Palą się wszystkie kontrolki ale cisza. Mechanik podłaczyl jakiś komputerek, usunął błędy i auto zapalilo. ruszylam do domu ale cos mi nie pasowało w jeździe. 2 godziny później chcąc jechać do lekarza auta znów nie mogę odpalić. Zgłosiłam to mechanikowi, nastepnego dnia auto odebrał do wglądu i mówi ze jeździł nim ze pilotem trzeba 2 razy pipnac zeby auto się otworzylo a skrzynia biegów odskakuje z luzu. MI SIE NIGDY COS TAKIEGO NIE PRZYTRAFILO! NIGDY NIE MIALAM TAKIEJ SYTUACJI ZE MI AUTO NIE ODPALILO! Następnego dnia zajezdzam rowerem.. Bo nawet nie dzwonił i mówi ze czujnik jakiś musi wymienić dlatego auto nie odpala i mówi ze nie wyrobi się do soboty choć mowilam ze auto do piątku jest mi potrzebne bo jade na wizytę lekarska poza miasto!
    Teraz moje pytanie brzmi: CZY JA MAM ZA TO ZAPŁACIC?? Autem jezdze 3 lata, nigdy nie było problemu z odpaleniem a odbieram od mechanika i odpalić go nie mogę! Proszę o poradę.

2. pawel2406

pawel2406 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    533
    Miasto:
    łódź
    ups.... dziwna sytuacja powiem co to za mechanik??? z jakiego miasta?moze niech mąż zadzwoni i zapyta co sie dzieje???? bo SWORZEŃ to pierdoła;)

3. klimat.biuro

klimat.biuro Nowy

Docenione treści:
    1
    Nie jestem mężatką. Nie znam się zupełnie na mechanice. Sworzeń i przewód wymienione ale jeśli odbieram auto, a ono nie odpala to czyja jest to wina i kto powinien ponieść koszta? Czy grzebiąc przy tych rzeczach,wymieniajac je i otwierając źle auto z pilota, mechanik mógł uszkodzić ów czujnik?

4. pawel2406

Docenione treści:
    533
    Miasto:
    łódź
    to jakiegos faceta popros aby zadzwonił i zapytał pana co sie dzieje? co to za czujnik ? bo to dziwne nawet dla mnie troche
    własnie teraz pytanie jaki to czujnik????? obecnie sobie gdybamy ;) jak bedziemy wiedzieli jaki to moze cos :D wymyslimy :D skoro nie mezatka ;) ((( żart)))

5. caveman2009

caveman2009 Początkujący

Docenione treści:
    10
    Miasto:
    Za duzym jeziorem
    Jezeli mechanik uszkodzil "czujnik" to za to zaplaci. Mogl to tez byc zbieg okolicznosci ktory zbiegl sie w czasie z naprawa. Narazie wszystko na spokojnie, napewno naprawi i wyjasni co bylo problemem. Pomachaj ladnie rzesami to da ci rabat;)

6. klimat.biuro

klimat.biuro Nowy

Docenione treści:
    1
    Czujnik przez który nie odpala auto, tyle wiem zapalają się kontrolki a auto nawet dźwięku nie wyda.

7. pawel2406

Docenione treści:
    533
    Miasto:
    łódź
    moze byc pedału sprzegła hamulca nie wiem i chyba poza panem mechanikiem nikt nie wie....
    troche bardzo dziwne

8. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    1 669
    Miasto:
    turek
    bardzo ciekawa historia.

Lechtak lubi to.
  9. pawel2406

Docenione treści:
    533
    Miasto:
    łódź
    niby rura i sworzen a tu -czujnik od zapalania ciekaw jestem jaki czujnik ???:)

toomii76 lubi to.
  10. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    1 669
    Miasto:
    turek

a może poprostu czujnik "wałka", jaki czasami klient robi na mechaniku, żeby przy okazji naprawić dodatkową usterkę w gratisie. :)

a może zwykły zbieg okoliczności?

a może samochód to padaczka powiązana na sznurki, co gubi części w trakcie jazdy?

tego nie wiemy. i raczej nikt sensownie nie rozwiąże tej zagadki.

misiek1394 lubi to.
  11. pawel2406

Docenione treści:
    533
    Miasto:
    łódź
    :( a moze mechanik ja zarywa i tez chce poskakac???

toomii76 lubi to.
  12. klimat.biuro

klimat.biuro Nowy

Docenione treści:
    1
    Rzeczywiście wspominał cos o pedale sprzęgła. Tego ma dotyczyć ten czujnik. Auto to półautomat. I pytanie czy mógł ten czujnik uszkodzić? Nigdy nia miałam problemu z odpaleniem, a tu taki cyrk przy odbiorze.. Czy mam za to płacić? Ile to właściwie może kosztować? Dodam, ze nawet do mnie nie zadzwonił. Sama pojechałam tam bo nie zaniepokoiła mnie ta cisza z jego strony. O kosztach tez nic nie wspomniał..

13. pawel2406

Docenione treści:
    533
    Miasto:
    łódź
    wiesz ,tak jak napisali koledzy to moze byc czysty przypadek( jak z żarówka ) naprawde to nie bedzie jakis traszny koszt
    w tym przypadku on (mechanik) nie miał jak go uszkodzic :D wiec moim skromnym zdaniem powinnas zaplacic ;)

misiek1394 lubi to.
  14. dejot43

dejot43 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    688
    Miasto:
    Olsztyn
    Co autorka szczegółów podała na temat auta to historia... zaraz sypnę numerem Boscha tego czujnika odpalania ...

winetoo, komar200, misiek1394 oraz 2 innych lubią to.
  15. misiek1394

misiek1394 Gaduła

Docenione treści:
    254
    Miasto:
    K-K
    Ja kiedyś wymieniłem sprzęgło w golfie, wyjechałem z podnośnika i plama oleju pod samochodem. Przewód od wspomagania strzelił bo był zgnity :)
    A skąd jesteś? Ile wycenił naprawę?

toomii76 lubi to.
  16. pawel2406

Docenione treści:
    533
    Miasto:
    łódź
    zapewne mazda :D

klimat.biuro lubi to.
  17. klimat.biuro

klimat.biuro Nowy

Docenione treści:
    1
    Autorka nie zna się na mechanice i interesuje mnie po prostu kto ma za to zapłacić. Autem przyjechałam do warsztatu, w miedzy czasie mechanik nim jeździł i juz odpalic go nie mogłam

18. pawel2406

Docenione treści:
    533
    Miasto:
    łódź
    jezdził bo sprawdzał układ chłodzenia moze geometrie robił takze ;)

toomii76 i klimat.biuro lubią to.
  19. klimat.biuro

klimat.biuro Nowy

Docenione treści:
    1
    Jestem z tzw bieguna zimna, Suwałki. Nie podał ceny za ten czujnik. Za sworzeń i przewód od chłodnicy zappaciłam 200 zł

20. pawel2406

Docenione treści:
    533
    Miasto:
    łódź
    to cena spoko normalna tragedii nie ma:)