• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

pompa głębinowa

Muniek

Początkujący
Punktów
0
OK, wiem, że to forum z kategorii mechanik, ale mam takie pytanie - pompa głębinowa, co i jak, gdzie z czym i czy nadal opłacalne rozwiązanie.

gd_1985

SuperMechanior
Punktów
35
Miasto
Radom
To zależy jaka woda w studni i do czego bd używana zrob badanie na żelazo i mangan

gd_1985

SuperMechanior
Punktów
35
Miasto
Radom
Jakie zezwolenie?
Do czego bd używał tej wody i w jakiej ilości?
Masz możliwość podłączenia się do wodociągu?
Pozwolenie wodnoprawne od 3m3 na h

Romuald-f

SuperMechanior
Punktów
304
Miasto
Olsztyn
Mam taką studnię, żadnych zezwoleń. Jeżeli chcesz wodę do spożycia to oprócz badania chemicznego (to co kolega w #2 napisał) musisz zrobić badania bakteriologiczne (czy nie zawiera groźnej bakterii E coli) w sanepidzie. Używam do podlewania, mycia samochodu itp.

Diagbox10

-*-*-
Punktów
1190
Miasto
trasa lublin siedlce
Legalnie to trzeba miec kwit na głębinowke i sa odleglosci w przepisach. Studnia chlonna jakos inaczej.
Do picia to trzeba wiercic glebiej a do podlewania to juz na 12 metrach bedziesz mial slup wody. Bedziesz wiercil maszynowo czy recznie?
Automatyczne połączenie postów:

Legalnie to trzeba miec kwit na głębinowke i sa odleglosci w przepisach. Studnia chlonna jakos inaczej.
Do picia to trzeba wiercic glebiej a do podlewania to juz na 12 metrach bedziesz mial slup wody. Bedziesz wiercil maszynowo czy recznie?

Ostatnia edycja:

gd_1985

SuperMechanior
Punktów
35
Miasto
Radom
Bajki ci piszą u jednego na 12 m będzie woda gdzie indziej nie
Zasadnicze pytanie do czego ta woda ma służyć domek jednorodzinny czy działalność w której jest uzywana

next22

SuperMechanior
Punktów
38
Zezwolenie należy uzyskać dla odwiertów powyżej 30m
Oczywiście narazie nikt tego nie sprawdza :)

gd_1985

SuperMechanior
Punktów
35
Miasto
Radom
My się tu produkujemy a autora brak
Dla potomnych jak masz możliwość podłączenia się do sieci to się nawet nie zastanawiaj wodociągi muszą dostarczyć wodę o wymaganych parametrach poza kamieniem który nie jest brany pod uwagę koszt stacji zmiekczania plus sól około 3 tys. Na rok
Studnia glebinowa dla domu jednorodzinnego to ok 180 zł za metr plus zestaw hydroforowy plus stacja uzdatniania jeśli woda bardzo zarzelaziona tj. Pow 500 koszt uzdatniania wody to ok 6000 pln na rok plus co jakieś 7 lat wymiana zlorza w odrzelaziaczu
Oczywiscie kiedyś ludzie z wody ze studni korzystali bez żadnych badań i też żyli w tym Ja

Do góry Bottom