1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

pompa wody, pęknięta uszczelka

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika mrpixel3x2, 12-06 19.

1. mrpixel3x2

mrpixel3x2 Nowy

Docenione treści:
    1
    Cześć, doszła do mnie właśnie pompa wody. Uszczelka niestety pęknięta. Zdjęcie w załączniku.

Laik ze mnie jeśli chodzi o mechanikę samochodową.

W sumie można by dać kapkę silikonu i zamontować. Co byście zrobili?

Załączone pliki:

Ostatnio edytowano: 12-06 19
  2. gtszudi

gtszudi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    465
    Miasto:
    Pruszcz Gdański
    ja bym zrobil makaron

3. Radmor

Radmor Uczestnik

Docenione treści:
    133
    ..odrobina masy uszczelniającej --Reinzosil lub Dirko ..powinno być szczelnie .A jeżeli zdecydujesz inaczej-- nowa uszczelka lub Zrób to Sam .Dobrym ,trwałym materiałem jest kręgielit .

4. gtszudi

gtszudi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    465
    Miasto:
    Pruszcz Gdański
    kryngielit - inaczej bedzie szukal w google i nie znajdzie

5. Radmor

Radmor Uczestnik

Docenione treści:
    133
    ..w istocie masz rację poprawnie --kryngielit !

6. mrpixel3x2

mrpixel3x2 Nowy

Docenione treści:
    1
    Radmor dzięki za cenne rady: nowej nie umiem znaleźć (link do mojej pompy: https://www.czesciauto24.pl/skf/1366021).
    Skorzystam z rady z tym silikonem Dirko. Przekonało mnie stwierdzenie "...czy też jako dodatek do uszczelnień płaskich". Będę pisał jak mi to wyszło.

Pomożecie jeszcze wybrać płyn do układu chłodzenia? Plan jest taki: zlać stary (szczerze nie wiem co tam jest) i nalać nowy. That's all.

7. Radmor

Radmor Uczestnik

Docenione treści:
    133
    ..jeżeli stary płyn jest brudny ,mętny w odcieniu brązu (rdzy) itd...sugerowałbym Tobie przepłukanie układu chłodzenia przed zalaniem nowego płynu.Płynów jest wiele oto niektóre>>>Petrygo ..Glixol..Prestone ..Kuler ..Borygo..Texaco Havoline....itp. To co oferują sklepy jest powszechnie stosowane przez użytkowników aut....decyzja należy do Ciebie .

mrpixel3x2 lubi to.
  8. mrpixel3x2

mrpixel3x2 Nowy

Docenione treści:
    1
    A miałbyś siły sprzedać mi swoje podejście przy płukaniu układu chłodzenia? Jak byś to zrobił? Pozdrawiam

9. jhosef

jhosef Początkujący

Docenione treści:
    14
    Miasto:
    Gdańsk
    Ja bym się zastanowił jak trudno dostępna jest uszczelka przy wymianie. Jak trzeba się napracować to bym nie ryzykował. Jak jest na wierzchu to może bym zostawił.

10. Radmor

Radmor Uczestnik

Docenione treści:
    133
    ...w sklepach są dostępne preparaty do przepłukiwania układów chłodzenia np. o obj. 250 ml. ..z opisem .Niekiedy taką czynność należy wykonać kilkukrotnie aby układ był czysty .Jak jest czysty wówczas masz lepsze chłodzenie (a teraz są upały )...lub lepsze ogrzewanie jak jest zimno.

11. jhosef

jhosef Początkujący

Docenione treści:
    14
    Miasto:
    Gdańsk