1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Poprawa audio w Audi A3 8P

Dyskusja w 'Car Audio' rozpoczęta przez użytkownika marek15snk, 3-02 18.

1. marek15snk

marek15snk Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Sanok
    Witam

Chciałbym poradzić się w pewnej kwestii. Od razu pisze że nie chcę wywalac dużo pieniędzy i nie chce mieć super idealnego dźwięku dla prawdziwych audiofili. Chcę po prostu poprawić swoje audio jak najmniejszym kosztem gdyż w chwili obecnej jestem średnio zadowolony A finansowo mi się nie przelewa

Otóż mam fabryczne radio (chyba concert. Auto jest z 2007r.) Oraz zestaw głośników blaupunkt z subwooferem. Zastanawiam się czy zmiana 4 głośników wewnątrz auta (tych podstawowych w drzwiach) na BOSE po pierwsze jest możliwa a po drugie czy zrobiłoby jakąkolwiek różnicę. Subwoofer zostawilbym stary bo bas słychać dobrze. Nie zadowolony jest z przytlumionego dźwięku. Muzyka puszczana na obecnych glosnikach jest jakby bez ikry, tak jakby z tuby leciała. Mało kontrastowy dźwięk bym powiedział gdzie najbardziej odczuwalne są niskie tony bez względu na ustawienia radia.

Proszę o szczerą poradę czy taki zabieg ma sens i proszę mnie nie potępiać za brak chęci wydawania 2 tysięcy złotych w kontekście zmodernizowana dźwięku w aucie

Z góry dziękuję za porady

2. shrek

shrek Moderator Car Audio Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 277
    Miasto:
    Pyrlandia
    Adres strony:
    jeśli jesteś audiofilem to 2000 będzie mało na poprawę jakości dźwięku w tej puszce
    jeśli nie jesteś audiofilem to na początek po zrzuceniu boczków sprawdzić stan głośników
    podpiąć inny głośnik testowo i porównać
    Concert nie urywa jakością zadu ale gra wiec jeśli radio jest sprawne zakładam ,że sparciały głośniki

3. marek15snk

marek15snk Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Sanok
    Nie no, masz rację wydawać na audio w aucie można grubsze tysiące czyli uważasz że podstawowa jakość dźwięku może mnie zadowalac tylko moje głośniki już nie są sprawne.... Ale jakbym chciał sobie na zamiane używane głośniki sprawić to zauważe różnicę jeżeli kupię 4 głośniki bosa za 400-500 zł zamiast 4 głośniki blaupunkta za 200 zł ??? I czy w ogóle to jest możliwe ? Czy te głośniki nie potrzebują innej mocy i czy moja obecna instalacja to uciagnie ? Nie chce żeby mi trzeszczaly po zamontowaniu

4. mintaka

mintaka Uczestnik

Docenione treści:
    36
    Miasto:
    Wejherowo
    można się pogubić

5. marek15snk

marek15snk Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Sanok
    W skrócie, biorąc pod uwagę że chce wymienić głośniki to czy jest sens kupować za kilka stow więcej głośniki Bosa i czy W ogóle będzie to działało w konfiguracji fabryczne radio, glosniki wysokotonowe i subwofer blaupunkt A pozostałe 8 głośników w drzwiach bose?

6. dawidd1

dawidd1 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Radomsko
    chcesz miec dobre audio to poczytaj podstawy. Wywal wszystkie głośniki poza subem z tylu, zostaw tylko te z przodu, oklej drzwi matami plus pianka. Na starych głośnikach będzie ogromna różnica. Jak będzie mało to kup głośniki za 400 -600 zl ale nie żadne jbl i inne bzdety z ładna firma tylko np focal, u-dimension itp i nie poznacz swojego audio. Jak dalej będzie mało to kup wzmacniacz firma tez będzie ważna. Więcej info znajdziesz na forum caraudio gdzie siedzą zapaleńcy w tym temacie

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. jakie głośniki audi a3